Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2014.10.01. 18:05  Hozzászólás  Válasz Ziza (374) hsz.-re     Olvasás  
  •   376   
Avatar

terra alapító
 
Az új autó esetében meg jelen esetben nem az a kérdés hogy megéri-e, hanem hogy megtehetem-e. (mert szerintem nem 10-20 éves spórolásnak kellene lennie a legolcsóbbnak) Olyan mint a félliteres kóla. Mindenki tudja hogy nem éri meg, de kérdés hogy ha nagyon szomjas vagyok, és csak az az elérhető, megtehetem-e hogy megvegyem. Persze hogy meg, majd bosszankodok utána hogy drága volt.
Enyém volt a gereblyés, tudtommal másnak nem volt olyan.
 


  2014.10.01. 17:33  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (369) hsz.-re     Olvasás  
  •   375   
Avatar

terra alapító
 
Közben jobban megnéztem, rám nem vonatkozik a free shipping, és az Usa-ból küldené, tehát lenne áfa és vám. NEm nyert. A német oldalon pedig még drágább, mint nálunk. Úgyhogy egyelőre lemondok róla.
 


  2014.10.01. 17:25  Hozzászólás  Válasz gergerg (373) hsz.-re     Olvasás  
  •   374   


---
 
Ha megengedsz egy véleményt, sztem jobban nézne ki háttér nélkül (fehér keret), és egy némileg kissebb méretben.
Neked volt a gereblyés, ugye? Az is csak neked volt olyan?

Visszakanyarodva az új autóra, veszít az új az értékéből azonnal, ahogy utcára gurul, de nagy előnye, hogy az még egyben van, és biztos nem lesznek rajta elhallgatott sérülések, plusz 300 ezer km a motorban, stb.
 


  2014.10.01. 17:21  Hozzászólás  Válasz Ziza (372) hsz.-re     Olvasás  
  •   373   
Avatar

terra alapító
 
Igen. Nem. Igen, de nem szándékosan. :D

Ha már előre kerültek az avatarok, sokkal nagyobb a jelentősége, mert így anélkül is látom hogy ki írt, hogy megnézném. Ehhez viszont lényeges hogy eltérőek legyenek. Eredetileg simán feketében akartam, de az túl komor lett volna, ez meg pont jó, mert a kék/sárga a terratórium, és a postsilver kinézetben is jó.
 


  2014.10.01. 17:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (371) hsz.-re     Olvasás  
  •   372   


---
 
Akkor úgy értetted, hogy az 50-et be kell tölteni mire új autóhoz lehet jutni?

Ha nem haragszol meg, megjegyzem, az új avatarod olyan mint superman mellkasán az s :D
 




  2014.10.01. 17:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   370   


---
 
Azt gondoltam jóval fiatalabb vagy mint 50, a videóid alapján.

Amit leírtál, az a normális, amit a példák is jól mutatnak, de nem ez kellene legyen a normális.
Krumplit egyébként szintén 50Ft kilós áron vettem.
 


  2014.10.01. 16:02  Hozzászólás  Válasz kisveréb (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   368   
Avatar

terra alapító
 
Ha ráér, akkor külföldről az egyszerűbb. Ha meg szeretnéd rendelni, rendeld, ugyan úgy megy, mint a hazai oldalakon. Ha únión belülről küldi, akkor únión belülinek számít. DE pl. a kínaiak simán ráírják hogy a vámhatár alatt van a termék, így azt nem kell fizetned :D
A posta, akár a légi, sokkal olcsóbb, mint a magyar, nem csodálkoznék ha ingyen lenne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.01. 15:58  Hozzászólás
  •   367   
Avatar

terra alapító
 
Van valakinek tapasztalata a külföldről való rendeléssel?
Szemezek egy (talán felesleges) konyhagéppel egy ideje, de drágállom a 110 ezret. Viszont böngészés közben szembejött velem az amazonon 250 dollárért ami kicsit több, mint a fele. Ráadásul azt írja nekem, hogy ide is ingyen szállítja. Ez akkor most vajon unión belülinek számít-e? Ha nem, kell-e vámot fizetni? Én eddig nem rendeltem tőlük csak ekönyvet, az meg csak megjelenik az olvasómon... ha mást kellett rendelni mindig a lányaimmal intéztettem. Lehet, hogy most is körülnézek a német amazonon is, bár ha jobban belegondolok, ráérek én ezzel jövő nyáron is, akkor a régebbi modellek lehet, hogy még olcsóbbak lesznek.
 


  2014.09.30. 19:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (363) hsz.-re     Olvasás  
  •   365   
Avatar

terra alapító
 
Legnagyobb lányom házassága ráment az ilyen kétlaki életre. De hát ott az volt a baj, hogy a férjet ide kötötte a pályája-karrierje, a lányom pedig nem boldogult itthon. Talán ha gyerekük lett volna, vagy akkor még rosszabb lenne.
Ha menni kell, csak úgy, hogy nyelvtudás,helyismeret után menjen a család is. Nem árt, ha valaki kiismeri magát a helyi közigazgatásban, tudnivalókban.
Azért nekem nagy szomorúság, hogy háromból kettő nem itthon él.
 


  2014.09.30. 18:28  Hozzászólás
  •   364   
Avatar

terra alapító
 
Hát igen, nettó 200 az semmi manapság. Mondtam én neked, mi sem tudjuk merre tovább, meg hogy lehet ennyiből netán még gyerekeket is vállalni. És hozzá kell tennem, olyan ,,apró'' dolgok félig-meddig ingyen vannak, mint pl. tüzifa egy része, vagy a zöldség-gyümölcs... most a bank szivat éppen... még egy pár év, aztán ha semmi sem köt oda, elküldöm őket melegebb éghajlatra :D legalább nekem jól fog esni :clap:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.30. 17:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (362) hsz.-re     Olvasás  
  •   363   
Avatar

terra alapító
 
Feketén olcsón.... felejtsd el. Pesten esetleg működne. Itt nem. Feketézhetsz maszekba, de csak gagyi anyagokkal, gagyi munkát, és ha szerencséd van, hónap végére ugyan ennyire jössz ki. Én meg szeretek nyugodtan aludni. Nem tudom, valamit lépni kell, lehet hogy külföld lesz a vége, de arra meg rámegy a családom. Bármikor ki tudnék menni durván 1800-2000 euróért, vannak régi kollégák akik évek óta kint vannak, de a család.... Előbb kellett volna, és eleve kint családot alapítani.
 


  2014.09.30. 17:22  Hozzászólás  Válasz gergerg (361) hsz.-re     Olvasás  
  •   362   
Avatar

terra alapító
 
Hát akkor marad a feketén, olcsón jelige :D vagy leszerződsz az áramszolgáltatóval, 10 perc 25 ezer, abból azért csak megfizetnek téged is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.30. 17:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (360) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   
Avatar

terra alapító
 
csak megfizetni nem lehet a sok adó miatt.

Ezt inkább ne feszegessük, jellemzően pont ott nincs a szakember megfizetve, ahol folyamatosan a trükközések mennek. Tudnék mesélni sokat, és nagyon csúnya húzásokat.
 


  2014.09.30. 17:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   
Avatar

terra alapító
 
Nem kell új autó, nem éri meg. Amint kigurulsz a szalonból, máris durván lemegy az ára.
Az a baj, hogy jó szakemberre lenne igény, csak megfizetni nem lehet a sok adó miatt.
Az árakat már évek óta leverték, amíg a hektáronkénti támogatás a fontos, nem változik semmi sem. Bezzeg a multis agyonpermetezett almát/krumplit veszik mint a cukrot... ezt mondom már éve óta, a legtöbb ember hülye...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.30. 17:08  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (358) hsz.-re     Olvasás  
  •   359   
Avatar

terra alapító
 
Pedig sajnos igaz amit írtam.

Ma mondom a főnökömnek hogy azt hittem idén sikerül végre megcsinálni a garázst, na nem baj, majd jövőre. Vagy majd az új autónak. Erre helyeselt. Vagy 20 év múlva-mondtam. Csendben maradtunk, gondolkodtam. 4-en vagyunk, a család összjövedelme havi 150-200. Ebből, lehet hogy valamit rosszul csinálok, de maximum egy tizest ha el tudok tenni havonta, arra a célra, hogy egyszer új autóm legyen. Ha jól számolok, tényleg 20 évig kell gyüjtögetnem, ha akarok egy alsó kategóriás új autót. Tudom, vegyek használtat, de akkor is. Én elég jó szakembernek tartom magam, normális az hogy egy jó szakember 50 évesen tud venni egy távolkeleti autót?
 


  2014.09.27. 22:05  Hozzászólás  Válasz Rhéman (354) hsz.-re     Olvasás  
  •   357   
Avatar

terra alapító
 
Hát én is ezt mondtam. A világháborút a falu élte túl, nem a nagyváros.
Egyéni, kis csoportok falun élnek túl. A nagyváros nem tudja magát ellátni. Majd visszatérünk rá 50 év múlva :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.27. 15:51  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (355) hsz.-re     Olvasás  
  •   356   
Avatar

terra alapító
 
Mert politikusok, akik harcolnak a saját túlélésükért.

Nem államférfiak, akik a nemzetükért tesznek.
 


  2014.09.27. 15:43  Hozzászólás  Válasz Rhéman (354) hsz.-re     Olvasás  
  •   355   
Avatar

rendszer admin
 
Nagyon jól mondod, "túlélők" vagyunk.
Csak az a baj, hogy közbe nem nagyon tudunk igazán élni, mert mindig túl kell élni valamit.
Erre a legélénkebb példa 2010, amikor az emberek szokatlanul sokan mentek el szavazni.
Nem azért, mert annyira oda voltak Orbánért, hanem mert azt mondták, majdnem mindegy, hogy ki lesz, de ennél az "elmultnyolcévnél" már nem lehet rosszabb.
Aztán nem kellett hozzá, csak pár hónap, és azóta is megint ott tartunk, hogy ........ valahogy túl kell élni.

És egyenlőre úgy néz ki, hogy a mi életünk erről fog szólni.
A "rendszerváltás" óta szinte mindegyik politikus minden szinten megbukott, mégis a többségük még mindig ott van, és befolyásoló szerepe van valamilyen formában. És mint az élő példák mutatják, az utánpótlás sem különbözik az elődeiktől, így nagyon sokáig még jelentősebb javulás nem is várható.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.09.27. 14:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (353) hsz.-re     Olvasás  
  •   354   
Avatar

terra alapító
 
A te véleményed mérvadó szokott lenni számomra.


Köszönöm, ez hízelgő, de jólesik. :)

Mint talán már írtam, életem egy szakaszában igen sokat voltam az USA-ban. Egy ízben a tárgyalópartnerem megkérdezte, hogy milyenek a magyarok?

Mert, mint mondta, a franciák szerelmesek, az olaszok énekelnek, a németek precízek, stb.

Ez a 80-as évek közepén volt. Zavarba jöttem, mert azt azért mégsem mondom, hogy rebellisek.

Gondolkodás után azt mondtam, hogy túlélők. Túléltük a tatárjárást, a törököket, a Habsburgokat, és túl fogjuk élni az oroszokat is.

Azóta ez többször is az eszembe jutott. Mi, egyéni, családi, kisközösségi túlélési technikát alkalmazunk. Nem össznépit.

Államosítják a magánnyugdíjakat, kimegy tüntetni 1000 ember, megszüntetik a rokkant nyugdíjat, kimegy tüntetni 1000 ember. Központosítják az oktatást, kimegy tüntetni 1000 ember. Nem állunk ki egymásért. Ezért ment el az utóbbi években a népesség több mint 5 százaléka. Kitér, és túlél.

Ha megvan a túlélési taktikád, már jó vagy, a diktatúrából majmot csináltál. Az ország meg rohad le. A zsarnokságot mi magunk tartjuk fenn. Az én túlélési taktikám, az, hogy a te fejedet nyomom a víz alá. Bocsi, nincs benne semmi személyes, így alakult.

Vannak, akik fent vannak, és vannak, akik lent. Kuruc-labanc, párttag - párton kívüli, narancs sárga, és nem narancsszínű, cigány - magyar, liberális, és illiberális.

Két olyan miniszterelnökre emlékszem, aki a túl akart ezen lépni. Az első Orbán kormány idején valami olyan volt a hivatalos ideológia, hogy mi magyar polgárok mindenre képesek vagyunk, (most talán az, hogy velünk mindent meg lehet csinálni,). A másik, aki felnőttnek vette a népét, rá is fázott, a Gyurcsány. Azóta sem próbálta senki elmagyarázni, közgazdasági alapokon, hogy mit, miért csinál.

Két remek képességű ember. Sajnos egy időben élnek, és szétszakítják az országot. Marad nekünk az egyéni, családi túlélés problémája.

Ez pedig fent tartja a zsarnokságot. Tudsz úgy telefonálni, mondjuk egy kis adózási stikliről, hogy nem gondolsz arra, lehallgat a TEK?

Egész életem során mindig azt hallottam, ha rázós dolog került elő, "Nem telefon téma!"

Remélem, hogy unokám gyerekei igazán szabadnak születnek, de lehet, hogy az nem itt lesz.

Nekünk kellene változni. Az országnak kellene túlélni, és haladni.
 


  2014.09.27. 11:53  Hozzászólás  Válasz Rhéman (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   353   
Avatar

terra alapító
 
Én ezt a kort gyermekként majd kamaszként éltem meg, és másképp látom mint aki felnőtt benne. Viszont érzem magamon a hatását, ezért voltam kíváncsi a te véleményedre. A te véleményed mérvadó szokott lenni számomra.
 


  2014.09.27. 09:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (347) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   
Avatar

terra alapító
 
Ez a beszélgetés Baby-lon, és köztem abból indult ki, hogy a verseknél idéztem az egy mondat a zsarnokságról c. verset.

Aztán azt találtam írni, hogy ahol félelem van ott zsarnokság is van.

Két féle félelemre gondolok. A megélhetési problémáktól való félelemre, és a személyes szabadságjogok korlátozásától való félelemre.

Az első talán nem igényel magyarázatot. Mindenki érezheti, ha kirúgják az állásából, de érzi akkor is, ha csak fél tőle, hogy bekövetkezik.

A második az a félelem, hogy üldöznek a hited, politikai, vagy vallási hovatartozásod, szexuális orientációd, bőrszíned, szegénységed, születésed okán.

Ez aztán vicces dolog, mert ha üldözöd a négereket, és bezárod a gettóba,lásd Harlem, akkor magad is félni kezdesz tőlük, és kizárod magad a gettóból. Érezheti mindenki, hogy milyen ez, ha valamelyik cigánylakta falú végen megáll a kocsijával.

Komoly társadalmi változásokra van szükség, hogy ezek a félelmek, jelentősen csökkenjenek.

Tgwh.

Ez a falusi életmód dolog érdekel. Hogy képzeled el a magad esetében, és hogy társadalmi méretben? Szerintem járhatatlan út.
 


  2014.09.27. 03:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (348) hsz.-re     Olvasás  
  •   351   


terra alapító
 
Vagyis megspóroltál rongyos 2000 forintot, vagy még annyit sem, de amit nyertél, az pénzben kifejezhetetlen...
 


  2014.09.26. 23:15  Hozzászólás
  •   350   
Avatar

terra alapító
 
andras. Szerintem azért nem, az egyház már nagyon gyenge. Előbb telik meg az eu arabokkal...

gergerg. De minek számolsz magadnak 7e Ft-ot? :D vissza kell állni az egyre kevesebb permetezésre. Ha csóró vagy, összeszeded a krumplibogarat kézzel ;) azért vannak akik csak megélnek pénz nélkül.

Az biztos, hogy egyre növekszik a szegény réteg. Az ingatlanárak lassan elkezdenek felfelé kúszni, mert ugye költeni kell, tehát valami elindult. Hogy aztán mi lesz négy év múlva, szerintem most senki sem tudja megmondani.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.26. 21:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (347) hsz.-re     Olvasás  
  •   349   
Avatar

---
 
Bár igazad lenne...és némileg van is, mert tényleg sokan választják a vissza a természethez irányú életmódot (ennek nagyon örvendek), de szerintem elenyésző hányad a 7 milliárdhoz képest. A szocializmus bukása, az Európai Unió, az Ukrajnában történtek (a nyugat felé való nyítás), az "arab tavasz", a nagy koncernek terjedése (lásd Monsanto [url]http://www.youtube.com/watch?v=qSrT5MTmR4g[/url]), a média maszlag, Hollywood hatása stb. ezek mind a globalizációra utalnak.
Másfelől ott van az egyre terjedő elégedetlenség a kapitalizmussal, a zsarnoksággal szemben ami folyik, amit a tömeg megdöntene, de utána mire vált... A nagy eszmék lefutottak és nem váltak be, újabbról nem tudok...
Vallásfilozófai szempontból egyre erősödik a Vatikán befolyása, a miszticizmus lásd karizmatikus mozgalmak, keleti vallások, parapszichológia, úgymond irodalom (Harry Potter őrület stb.)
Szerintem visszacsapunk egy valláspolitikai világuralomba, amelyben az "egyház" oszt és szoroz, de Isten nélkül. Ne legyen igazam...
 


  2014.09.26. 21:23  Hozzászólás  Válasz tgwh (347) hsz.-re     Olvasás  
  •   348   
Avatar

terra alapító
 
Ennek nincs jövője. Amíg én kiástam 3 mázsa krumplit, addig 1 napot töltöttem talaj előkészítéssel, ültetéssel, 1 napot gyommentesítéssel, töltéssel, 1 napot kiásással, 2x permeteztem, öntöztem. Ha ezt kiszámolom, az 3 nap. Ha napi 7000 ft-ot számolok magamnak,(az ugye havi 140 000) az 21, 2 ezer a permetezés, hozzáadom a vizet, a csepegtetőt, a benzint a rotába, akkor simán 25 fölött járok. Most 100 ft 1 kg burgonya. Vagyis ha jó volt az év, akkor büszke lehetek, hogy micsoda önellátó vagyok, mert így megspóroltam 2 000 ft-ot (ha megspóroltam, mert ugye a kút, a szivattyú, a föld, a rota, a kiskapa, a pince a tároláshoz, a taliga amiben felhordtam, a permetezőgép is mind mind pénzbe kerülnek és időnként cserélni, költeni kell rá) miközben mások vigyorogva másodpercek alatt vágnak zsebre sok sok milliót. Meg lehet próbálni elszabadulni a civilizációtól, csak a fogad ne fájduljon meg, mert nem lesz pénzed fájdalomcsillapítóra, mert a civilizációnak kell a profit. De nem baj, majd a helyi sámán megkoponyalékel. :-(
 


  2014.09.26. 20:53  Hozzászólás  Válasz andras (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   347   
Avatar

terra alapító
 
Annyira azért nem. Pont hogy most látni azt a réteget, akik valódi szabadságra törnek. Egyre többen térnek vissza a falusi életmódhoz, a minőségi, helyi árura nagyobb igény van, akár drágább kategóriában is. Nagyon jó lépés volt a kormánytól, hogy nem osztogat támogatásokat a településeknek- azaz gyakorlatilag nincs miből, tehát nem a lépés jó, hanem a helyzet oldja meg magát :D -, a legtöbb település úgy tudom rendezni tudta az adósságát, sokan - főleg jobbikos településekről hallani - tiszta lappal indulnak, és kezdenek berendezkedni egy szabadabb életformára.
Aztán van egy szélsőséges réteg, akik belevetik magukat a dolgok közepébe, kiköltöznek, és gyakorlatilag pénz nélkül élnek, kisebb közösségekben. Se áram, se gáz, se vezetékes víz, se csatorna...
Nem tudom hányan, de egyre többen vannak, ha kényszerből, ha önszántukból, de elindultak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.26. 20:43  Hozzászólás
  •   346   
Avatar

---
 
A világ globálzálódik, szerintem egyre kevésbé vagyunk a magunk urai. Egyre kevesebbet gondolkozik a társadalom, könnyen manipulalható és vezethető. Vége a nagy eszméknek, mindegyik kudarcott vallott. Én ahogy elnézem lesz egy nagy összeroppanás(gazdasági, társadalmi, erkölcsi) és ezután egy világdiktatúra felé haladunk.
 


  2014.09.26. 20:22  Hozzászólás  Válasz Rhéman (342) hsz.-re     Olvasás  
  •   345   
Avatar

terra alapító
 
Most viszont itt egy jobb generáció. Amelyik egyszerűen szarik rá! :D szerintem használni fog.

Öreg, az lehet. Semmire sincs pénz, csak hülyeségekre. De majd ennek is vége szakad majd.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.26. 20:22  Hozzászólás  Válasz Rhéman (342) hsz.-re     Olvasás  
  •   344   
Avatar

terra alapító
 
Ez a fajta szabadság sosem volt, és nem is lesz. Sem nálunk, sem máshol.
 


  2014.09.26. 20:21  Hozzászólás  Válasz tgwh (341) hsz.-re     Olvasás  
  •   343   
Avatar

terra alapító
 
Ez igaz, de az is, hogy ma úgy élünk egy átlagos hétköznap, mint gyerekkoromban ünnepekkor.
 


  2014.09.26. 20:12  Hozzászólás  Válasz gergerg (340) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   
Avatar

terra alapító
 
Szabad akkor vagy, ha nem félsz. A társadalom akkor szabad, ha nincs olyan rétege, amelyiknek félnie kellene. Nálunk már több száz éve nem nőtt fel olyan generáció, amelyiknek nem kell félnie. Eléggé megnyomorított minket.
 


  2014.09.26. 20:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (340) hsz.-re     Olvasás  
  •   341   
Avatar

terra alapító
 
Lehet. De ha megnézed az 50 évvel ezelőtti ,,szar'' politikust, jóval több gerinc található benne, mint a maiakban. Háború után sem voltak nagyobb áldozatok, mint ha most kirörne egy, és hasonló állapotokról kellene indulni. Most már ott tartunk, hogy annak örülsz, ha nem 20-án fogy el a pénz, hanem 24-én...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.26. 19:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (339) hsz.-re     Olvasás  
  •   340   
Avatar

terra alapító
 
"Akárhogy nézem, ez még minimum 5-10 év, mire egy államtól független évjárat eleje felnő..."

Akkorra majd az az állam lesz más, és ugyan ott leszünk.
 


  2014.09.26. 19:45  Hozzászólás  Válasz Rhéman (338) hsz.-re     Olvasás  
  •   339   
Avatar

terra alapító
 
Valahogy így.
De akkor leírom, szerintem mi az igazi feketeleves! Úgy, ahogy a mai 50 évesek vallásellenesnek voltak államilag nevelne, most ugyan úgy megvan a veszélyes réteg. A mai 30 évesek, akik ,,szabadkapitalistának'', meg még mellettük szerintem jópár évjárat, akikben bízhat a jelenlegi rendszer. Akikkel tényleg nem tudnak mit kezdeni, azok a fidesztől jobbra állók. Talán az ő gyermekeik kapnak olyan nevelést, mint a mostani, vagy egy-két évjárattal ezelőtti nyugati nevelés. Mellettük meg ott lesznek a szabadelvűek, kérdés hogy alakul az arányuk. Akárhogy nézem, ez még minimum 5-10 év, mire egy államtól független évjárat eleje felnő...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.26. 19:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (337) hsz.-re     Olvasás  
  •   338   
Avatar

terra alapító
 
Más volt a Rákosi uralma, más az 53, és 56 közti időszak. Más volt a korai Kádár korszak, más a későbbi. Más volt a rendszerváltás időszaka, más volt a 2010-ig terjedő, és más a mostani.Mindegyikben jelenvolt a zsarnokság, csak máshogy.

Amikor az unokáimnak 56-ról beszélek, látom, hogy az nekik történelem, akár a honfoglalásról is beszélhetnék.

Az egyik unokám jövőre lesz 18 éves, fiú. Az ország legjobb gimnáziumába jár, és Angliában akar egyetemre járni.

Ő már nem érzi a régi diktatúrát, de érzi az újat. A demokráciáról csak papolunk.

Még nem született meg az igazán szabad generáció.

Sajnos.
 


  2014.09.26. 18:57  Hozzászólás
  •   337   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman!

Szerinted él már az a generáció, amely a 40 év lélek és elmegyilkosságát nem hordozza magában?
 


  2014.09.22. 11:04  Hozzászólás  Válasz baby-lon (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   336   
Avatar

terra alapító
 
Igyekszem, hogy ne legyen tömény, de a téma olyan, hogy keveset lehet mesélni. Sajnos. Most inkább rövidítettem az adagokon.
 


  2014.09.22. 08:52  Hozzászólás  Válasz Rhéman (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   
Avatar

terra alapító
 
Én is töménynek érzem egy kicsit, persze ez logikus is, mert ahogy halad az ember, persze, hogy töményedik....
 


  2014.09.22. 08:27  Hozzászólás  Válasz baby-lon (333) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   
Avatar

terra alapító
 
Persze nyugodtan használd. Azért van.

Kezdetben nagy volt a lelkesedés. Aztán nehezebb lett a téma, szólt, hogy lassítsunk. Közben a suliban rögtön a közepébe vágtak, alapozás nélkül. A tanár elkezdte tanítani a One Drive használatát. Persze ez logikus, mert az osztály dolgozhat egy helyre, de szerintem nem lehet az alapokat kihagyni, később visszaüt.
 


  2014.09.22. 08:04  Hozzászólás
  •   333   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman!

Olvasgatom az unokádnak szóló informatikai anyagot, jó olvasmány. Kíváncsi vagyok az unokád reakcióira. A nagylányunk egyidős vele, lehet megkérlek rá, hogy plagizálhassak belőle :)
 


  2014.09.14. 19:43  Hozzászólás
  •   332   
Avatar

terra alapító
 
A szállodaiparba inkább ne menjünk bele :D finoman szólva fel vannak háborodva, ha a kcsg recepciós kihúz Ausztriába 4x annyi pénzért :lol:
A polg. mester választásra én is kíváncsi leszek. Nem tudom hogy van ez, de egy viszonylag normális ember szájába adott hazugságokat a kormánypárt. No meg szép nagy plakátot, ,,Bízzon a fideszben'' felirattal... hát sokan nem fognak bízni benne... Azért olyant állítani, hogy csak akkor kap pénzt a város, ha narancsos a polgármester, kicsit durva... régóta csak az eu-ból jön a pénz, no meg a helyi adókból...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.14. 18:22  Hozzászólás
  •   331   
Avatar

terra alapító
 
Ma voltam egy kisváros szüreti mulatságán. A lányom fellépett, aztán részt vettem a gyerekekkel a felvonuláson. A város vezetése rendben van, nagyon sok éve ugyan az a polgármester, a város elégedett vele, nincs ilyen fokon probléma. Egy ismert közéleti szereplő / tv-s műsorvezető, most másodszor indul a polgármesteri székért. Mikor odaértem, látom hogy az utcán szédeleg. Na mondom, már megy a pofafürdő, már kampányol. Kicsivel később mit látok? A rendezvény központjában, az utcán, az árusok közt, héliumos lufit osztogatnak. Anyósomék egyből oda is mentek a gyerekekkel, kaptak is 3 lufit. Mikor eljöttek onnan, akkor látom hogy ez a tv-s ürge osztogatja. Na mondom, ki dől be ennek, a gyerekek nem tudnak szavazni, inkább 20 liter bort hozott volna. :-) Mindegy, sétáltunk a gyerekekkel, akik a kezembe nyomták a 3 lufit. Boldogan sétálgatunk, mikor egyszer csak nézem, valami írás van a lufin. 2014, Változás, a település és a jelölt neve. Ezeknek teljesen elgurult a gyógyszer? Eljön egy, az jól működő városvezetés által szervezett rendezvényre, és lázít. Normális? Ha eddig volt is nálam némi esélye, ezzel az akcióval semmivé tette. Láttam elég sokan járkáltak ilyen lufival. Akivel találkoztam és volt nála, rögtön megkérdeztem, normális vagy? Idejössz, mosolyogsz, élvezed a neked szervezett programot, és közben kampányolsz a szervezők ellen? Nem egy nagy város, párezer ember lehetett, sokan ismerik a másikat, gondolom gyorsan körbe ment a szöveg, és biztos másokat is bosszantott, ugyanis egyszer csak azt láttam repül a lufi. 1, 2, 4, 7, és szép lassan már egyet sem láttam. Mit képzelnek ezek magukról? És csodálkoznak hogy az ilyen remek húzások után nem lesz ember aki rájuk szavaz?
Hogy bulvár jellege is legyen a sztorinak, a lányom fejét megsimogatta a helyszinre érkező Vastag Csaba. :D
 


  2014.09.14. 17:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   
Avatar

terra alapító
 
Édesvízi kagylókkal gyöngy termesztés. :lol:

Egy pici objektum. Egy 12 lakásos házban. Bükkfürdő remek, csak a szálloda színvonala romlik évről, évre.
 


  2014.09.14. 17:19  Hozzászólás  Válasz Rhéman (327) hsz.-re     Olvasás  
  •   329   
Avatar

terra alapító
 
Siófokon meg a nyaraló van? :D jó világ :D és milyen volt egész nap a gyógyvízben ázni?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.14. 17:05  Hozzászólás  Válasz Rhéman (327) hsz.-re     Olvasás  
  •   328   
Avatar

rendszer admin
 
A rizs jó ötlet. :)
Paradicsom, meg paprika helyett jöhet a hínár, meg a moszat tenyésztés.
Jobb helyeken kagylók, halak előnybe.
A rotációs kapa helyett meg lehet venni kisebb motoros csónakot. :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.09.14. 16:50  Hozzászólás
  •   327   
Avatar

terra alapító
 
Egy szűk hétig Bükfürdőn kúráltam az ízületeimet. Főként a térdemet. Sikerült az áradások előtt hazajönni.
Itt a főváros szélén szinte folyamatosan esik. Ebayen elkezdek rizs magot keresni. Készülök a jövőre. :( A családot készítem fel arra, hogy megegyék a csigát. Nagy megtakarítás lenne.
Siófokon az utcánkban, a rádió szerint, a mélyebb helyeken 80 centi víz van, mivel néhány óra alatt 100 milliméter eső esett.
Bárka építéssel is lehet foglalkozni kellene. ;)

A jövőhéten még néhány paradicsomot közreadok, aztán lehet, hogy a sütőtök kivételével, ami maradt, azt betakarítom.
 


  2014.09.14. 16:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   
Avatar

terra alapító
 
Attól, hogy jól működtet egy községet, nem biztos, hogy a politikai nézetei elfogadhatóak.
 


  2014.09.14. 15:06  Hozzászólás  Válasz gaabre (322) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   
Avatar

terra alapító
 
Talajvíz ellen lehet szigetelni, egy komolyabb betegséget meg elég nehéz kigyógyítani. Főleg a mai orvosokkal... pl. a bőrgyógyász azt sem tudta mi a baj, máskor teljesen félrekezelnek valakit, sőt, volt már olyan is, hogy hazaküldték a beteget, mert az egész kórházban egy használható tipp nem volt, mi baja lehet...

Rhéman, önellátás, lehet figyelni a hasonló településeket :D volt már egy-kettő, amit a másik helyre belinkeltem, az a baj, elfelejtettem melyek azok...
http://alfahir.hu/gyongyospatan_a_jobbi ... jarhato_ut
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.14. 10:48  Hozzászólás
  •   324   


---
 
Adjon Isten!
Kimentem a kertbe, bokáig elsüllyedt a csizmám :mrgreen: Lesz itt bőven meló ha valamikor megáll.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég