Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2014.07.19. 20:20  Hozzászólás
  •   125   
Avatar

terra alapító
 
Nos, új témát találtam. A cikket majd hétfőn idézem, részlet itt:
[url]http://www.ng.hu/Magazin/magazincikk/2014/1407/uj_eleskamra_9_milliardnak[/url]

A kérdés jogos; Afrika beelőz minket? Sokunk szerint Afrika elmaradott, csupa sivatag, fejletlen, addig jutottunk, hogy a hitelek nagy részét elengedték nekik, mondván úgy sem tudnak fizetni. Nos, ez a kép teljesen téves. GDP-ben majd kétszer annyit hoznak mint mi. Itt is felmerül a nagybirtok vagy kis/közepes birtok kérdés.
Másik fontos dolog, hogy egyes országok földjeit külföldieknek adják bérbe - ismerős? -, és már talán 7%-ra azt mondták, hogy sok. Mennyi is nálunk ez az arány? Afrika most fél, mondván a pár hektár eltartja őket, akinek nincs földje, semmilye sincs. És nálunk? Hétfőn írok konkrét számokat, de addig üljetek le, Afrika fejlődik, mi hozzájuk képest az emésztőgödör alján csücsülünk, fejünkön annak tartalmával...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.14. 21:23  Hozzászólás
  •   124   
Avatar

terra alapító
 
  

Itt kezd érdekessé válni a dolog. Mi most egy folyamat közepén vagyunk. A rendőr egyre kevesebb - joggal rendelkezik -, míg a bűnözők egyre bátrabbak. Elméletileg minden bűn bűn, gyakorlatilag nem. Ez egy csoport tény, ami ellentmondd a jognak és a józan észnek. Ezen kéne valahogy áthámoznod magad. Mert ha azt írod, hogy a kiflievőket büntessék két hét közmunkára, nem lesz elég rendőr, még buszokkal sem tudják szállítani a ,,bűnözőket''. Továbbá ha egy kormánypárti politikus eszi a kiflit, őt ,,elfelejtik'' elvinni. Racionálisan nézve nem a jogot kell nézni, nem azt hogy mit lehet jogilag tenni, hanem hogy mit tudunk itt és most ennyi rendőrrel és ilyen rendőri becsülettel kezdeni.
A cigányozás megint más tészta. Nem a saját bőrödön érzed ha kiflit esznek a boltban, nem a te károd. Ellenben ha a te táskádból veszik el, az már a te bajod. Mind a két eset egészen más eseményláncot indít el. Egy polgárit részedről, és egy állami reakciót a kétharmad részéről.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.14. 21:10  Hozzászólás
  •   123   
Avatar

terra alapító
 
  

Rhémannak azért nem adok igazat, mivel ennyi erővel naponta több száz per indulhatna, pár ezer forintos akciók miatt. Másodrészt azér nem adok neki igazat, mert az aratás nem úgy működik hogy jövő hónap 25-én odamegyek és learatom. Amíg megkéri az engedélyt, több milliós kára keletkezik... úgy gondolom hogy az a két zsák búza jóval kevesebb veszteség, mint egy egész vagy egy fél tábla... de lehet nem az :D


Emlékszem, hogy néhány évvel ezelőtt egy politikus nő megevett egy kiflit a budaörsi bevásárló központ egyik üzletében, és nem fizette ki.
Ennek az értéke biztos kevesebb, mint két zsák búzáé.

A Ti gondolatmenetetek alapján ez nem ügy, talán csak akkor, ha cigány teszi, nem kell vele foglalkozni, nem történt törvénysértés.

Én azt mondom, hogy törvénysértés, bárki követi el, és büntetést érdemel.

Elromlik az autóm. Sürgős tárgyalásom van. Több milliót veszíthetek. Elvihetem bárkinek az autóját? Nem kell büntetéstől tartanom, hiszen a károm elhárítása érdekében tettem. Ugyan már!

De legyen igazatok. Mi a következménye. Minden második látogató eszik egy kis kiflit. Esetleg születik egy törvény, hogy mekkora értékig lehet lopni, kárt okozni. Tehát mondjuk bárki büntetés nélkül húzhat egy mély árkot az autód oldalára, ha az nem több 20 centinél.

Attól hogy valamit sokan csinálnak, és keveseket büntetnek meg érte a dolog még lehet törvénytelen.

Ma vártam 50 percet kocsiban, egyirányú utcában. Az utca behajtani tilos végén nem volt ott a tábla, hogy kerékpárral be lehet hajtani. Hat bringás jött szembe ezalatt az idő alatt. Rendőr, büntetés egy se. Ez akkor most nem volt szabálytalan?

Nincs pénzem élelemre. Mondjuk elittam. Mennyit lophatok tőled büntetlenül? Naponta sokan lopnak kis értéket megélhetési okból. Akkor azt tűrni kell?
 


  2014.07.14. 20:50  Hozzászólás
  •   122   
Avatar

terra alapító
 
  

A dolgokat tisztán kell vizsgálni.
Nyilván az áfa csökkentése kormányzati intézkedés, melynek az a célja, hogy a fogyasztói ár csökkenjen. Mint a rezsicsökkentés.
Ha a pék lenyeli az áfát, akkor megbüntetik, és megszüntetik a cégét.
El kellene már azt az egyszerű tényt fogadni, hogy az áfa egy része a vállalkozónál likvid pénzt jelent.
Akkor, ha ez csökken, az alul-tőkésített vállalkozás bajba juthat.
Lehet ötleteket adni, hogy lehet a bajt kivédeni. Pl. áfa mentesen, csalás útján venni a lisztet. A kilós kenyeret 90 dekásra csinálni. Kilopni a vajat a vajas kifliből. Ezek a reális életben előfordulhatnak, de nem lehet tárgya egy közgazdasági elemzésnek.
 


  2014.07.14. 19:51  Hozzászólás
  •   121   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman, érkezett még egy válasz a pék áfacsökkenésére :D
Miért is kerülne bajba a kistermelő? Ő a kistermelt javát most eladja 10000 forintért, ezután fizet állambácsinak 2126 forint áfát, ha lemenne az áfa kulcsa 5%-ra akkor csak 476 forintot fizetne, tehát 1650 forinttal jobban járna, feltételezve hogy ezzel párhuzamosan nem csökkenti az árait, bár lehet hogy a konkurencia csökkentené, akkor meg ő is kénytelen alkalmazkodni, tehát vagy a kistermelő keres többet vagy mi végfogyasztók jutunk olcsóbban a termékhez, de valaki mindenképpen rosszul izé jól jár. :) . Lehet hogy tényleg ki kéne tekinteni közgáz irányba…
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.14. 16:59  Hozzászólás
  •   120   
Avatar

terra alapító
 
Nézd Rhéman, találtam Neked számokat!
http://kiszamolo.hu/az-egeszsegugy-szamokban/
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.13. 22:22  Hozzászólás
  •   119   
Avatar

terra alapító
 
Még annyit tennék hozzá, hogy attól, hogy törvény van rá, még nem biztos hogy a törvény jó, vagy jogkövető...
Az állam többségében hülye... pl.: http://www.hir24.hu/belfold/2014/07/11/ ... egy-resze/
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.13. 19:41  Hozzászólás
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
  

Oks. Képzeld el, hogy egy belvárosban találkoztaok. A kombájn lehúzódik, te elférsz, a kombájn utána meg kitolat a a fél romházból :D és végül is le sem jött az útról...

Rhémannak azért nem adok igazat, mivel ennyi erővel naponta több száz per indulhatna, pár ezer forintos akciók miatt. Másodrészt azér nem adok neki igazat, mert az aratás nem úgy működik hogy jövő hónap 25-én odamegyek és learatom. Amíg megkéri az engedélyt, több milliós kára keletkezik... úgy gondolom hogy az a két zsák búza jóval kevesebb veszteség, mint egy egész vagy egy fél tábla... de lehet nem az :D

Nem követtem annyira a témát, de az úttal mi van? Kötelező ha jól tudom.


Másik téma. A hír címe; ,,A fémkereskedésben is alkalmazzák a fordított áfát''. Nos, fordított áfa: a szállító nettót ír a számlára, a vevő meg utólag, a nav felé fizeti be az áfát. Nem a pék kapja az áfát, így továbbadnia sem kell... Nos, a vállalkozók egy része fordított áfát fizet. Kérdés hány pék kap áfát?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.11. 19:51  Hozzászólás
  •   117   
Avatar

terra alapító
 
  

Nem csak az úton találkoztam vele. Azt is tudom mekkora meló leszerelni. De ebben a történetben én nem ezt akartam kihangsúlyozni, hanem hogy a politika milyen gusztustalan eszközöket vet be, hogy a másiknak ártson. És hogy a sértett média milyen készségesen segít. Mert ugye azt gondolom mindenki tudja, hogy ez nem a 800m2 búzáról szól. Ennyi búza ugyanis minden aratáskor szétszóródik. Az eset pedig mindennapos. Azt is mondhatnánk, bevett gyakorlat. Ez velejárója a többszöri földrendezésnek. Valamikor a parasztok úgy alakították az utakat, árkokat, hogy az mindenkinek jó legyen. Később a tsz is úgy alakította hogy jó legyen. Később meg beletettek mindent egy nagy kalapba, összerázták, és mindenki ki vett belőle valamit. Nekem is van földem, én még gyalog sem tudom megközelíteni anélkül hogy ne menjek rá más földjére.

Nálunk kertkapcsolatban van az egész utca. Vagyis 4 utca. Itt a kerteket ez a 4 utca 60-70 háza öleli körbe. A kertek nincsenek elkerítve. Illetve most már egy-kettő el van. Mi lakunk az egyik sarkon. Régen,mikor még mindenki művelte a kertet, a traktor ősszel bejött nálunk, és az ellentétes sarkon ment ki. Végig szántotta az összes kertet. Nekünk is megnyomta az udvart mindig, és egész ősszel a sárban tocsogtunk, mégis tudtuk hogy ez így logikus. Sőt, ma is beengedem a szippantóst, mert a szomszéd gödre a mi kerítésünktől csak 3 méter, a saját udvarukból meg 15. Ilyenekből nem csinálunk ügyet. Olyan is volt, hogy én már nem szántattam, csak rotáltam, mert mindig egy irányba fordított a traktor, és elegem lett az árkokból. A szomszédok viszont igen, és akkor is az én rotált kertemen ment le, és mikor a szomszéd kertjében az utolsó sort húzta, akkor is az én kertemet taposta, mégsem háborogtam, mert tudomásul vettem, hogy csak így tud ott felszántani.
Én tagja vagyok az agrárkamarának, a helyi szervezetbe még valami alelnöknek vagy minek is beválasztottak, de itt mindenki úgy segít a másiknak ahogy tud. És a sokhektáros gazda is ugyan úgy partnerként tekint a 100 tyúkos gazdára is. Biztos sok helyen vannak ellentétek, de a legtöbb gazda segíti egymást, mert nincs mindenkinek profi kasza, rendsodró, vetőgép, bálázó, tárcsa, permetező, kombájn, stb, így össze kell fogniuk. Egy légi vegyszeres védekezést is csak közösen érdemes csinálni, vagy egy jégeső elleni védelmi rendszert is, de víztározót is csak összefogással lehet. Az ilyen keréknyomos esetek jelentéktelen ügyek, gyakorlatilag senki nem foglakozik ilyenekkel. Ez most a hírcsinálás tipikus esete volt.
 


  2014.07.11. 19:29  Hozzászólás
  •   116   


---
 
  

Látom, hogy találkoztál már kombájnnal az úton!
Ha félreáll az úton a padkára, attól még a szembejövő is csak a másik padkára lehúzódva tud elmenni mellette.
 




  2014.07.11. 19:06  Hozzászólás
  •   114   
Avatar

terra alapító
 
  

Az uborkám kapott egy lisztharmat fertőzést, és egy szerűen nem tudok permetezni, vagy esik, vagy nagy szél van.

Talán holnap délután.
 


  2014.07.11. 18:49  Hozzászólás
  •   113   
Avatar

terra alapító
 
  

De tudta. Az rtl videó, egy vágott videó. Az eredetin, a teljesen, mikor bizonygatja ki volt, akkor pont az elkövető kukoricáján keresztül sétálnak át.

Itt már volt eső, de még dörög.
 


  2014.07.11. 18:05  Hozzászólás
  •   112   
Avatar

terra alapító
 
  


Nem Te lennél a nyertes.

Ugyanis, amikor a polgármester jelölt annak a VÉLEMÉNYÉNEK adott hangot, hogy a dolgot figyelmeztetésnek szánták, nem tudta ki a tettes.

Tudod, ha legalább akkor, amikor átment, szól: "Pisti, emlékszel tavaly letapostad a komlómat. Na én most mentem át a búzádon. A hétvégén elrendezzük." Nos, akkor nincs ügy!

Na, ennyi.

Nálunk nemrég volt egy rendes felhőszakadás. Ha így megy tovább, halastavat kell csinálni a kertből. :(

Ja! A szavazás meg demokratikus lesz. Remélem. Nem biztos, hogy az érdemes nyer, de a demokrácia ilyen. Itt is látjuk.
 


  2014.07.11. 17:56  Hozzászólás
  •   111   
Avatar

terra alapító
 
  

És ha annak a szerencsétlennek nem lesz szerencséje, akkor nagyon ráfázik a szájába adott mondatokért. A felbujtói, a hírgyártók meg röhögnek a markukban, őszre meg majd azt mondják, valamiért nem sikerült megszólítanunk a választókat. De sikerült, megint. És ez az ami miatt fel tudnék robbanni, hogy az ilyenek veszik el a lehetőséget egy valódi alternatíva elől.
 


  2014.07.11. 17:53  Hozzászólás
  •   110   
Avatar

terra alapító
 
  

Jogsértés. Igen. Lehet. Azt a bíróság eldönti, kiszabják a büntit (annyit amennyit a kombájnos önként és dalolva kifizetett volna)
De! Én azért tennék feljelentést rágalmazás, stb címen is.
 


  2014.07.11. 17:48  Hozzászólás
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
  


Józsi, és szomszédja közt lehet így megy. Bár a mai mobil telefonos világban nagy bunkóság nem előre megbeszélni.

DE! a kárt szenvedett polgármesternek indul. Ő úgy érzi, hogy ezt figyelmeztetésnek szánták. Nem a riporter ment oda, és beszélte rá, hogy mondja ezt.

Akkor ez már kérdés, hogy figyelmeztetés, vagy sima bunkósság?

A dologban kellemetlen, hogy a károkozók a jelenlegi polgármester baráti köréből került ki.

Ki dönti el, hogy valójában mi történt? Te, vagy én? Nem. A bíróság, mert ügy lett belőle.

Miért lehetett ügy belőle? Mert jogsértés történt.

A példád szerinti esetben is jogsértés történik, de a felek elrendezik egymás közt. Mondjuk ez a normális. De itt nem, mert a politika keze betette a lábát. :)

Amit Te nem értesz, hogy jogsértés történt. A sértett dönti el, hogy egyezkedik, vagy nem. Ugyanis nem tudunk arról, hogy tavaly fordítva történt volna.
 


  2014.07.11. 17:27  Hozzászólás
  •   108   
Avatar

terra alapító
 
  


Nem érted. Kit érdekel 2 zsák búza? Te írod hogy a kombájnos elismerte hogy ú volt, és hogy megtéríti a kárt. Ilyen esetek százával vannak az országban. A valóságban ez így megy:
-Józsi! Te tapostad le a búzát?
-Én.
-Akkor most mi lesz?
-Semmi, adok érte 2 zsákkal.
-Ezt mégis hogy gondolod?
-Úgy hogy tavaly meg te tapostad le az enyémet.
-Ja, az jól van. Milyen termés lett?

És számomra a hírben nem is a károkozás a lényeg, ezt írtam már a témaindító hozzászólásban is, hanem hogy egyszerű haszonszerzés céljából hogyan torzítják el a történteket olyanok, akik még életükben sem láttak kombájnt.
 


  2014.07.11. 17:19  Hozzászólás
  •   107   
Avatar

terra alapító
 
  


Tudod mit! Abbahagyom. szerintem, ha valaki a földemen engedélyem nélkül, anélkül, hogy erre szerződésen alapuló, vagy bármi más jogon felhatalmazása lenne, átmegy megsérti a magán tulajdonomat, akár okoz kárt, akár nem. A kérdéses esetben a kárt láttam a TV-ben. A Kombájn tulajdonosa elismerte, hogy kárt okoztak, és nem volt joguk átmenni.

Nekem nem fontos ezt az ügyet másnak értékelni, mint ami. Engedelmeddel, most nem olvasok vissza.

Ha Neked fontos, akkor legyen, hogy nem történt semmi, csak halucináltam a TV riportot. :lol:
 


  2014.07.11. 17:10  Hozzászólás
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
  

A károkozás egyáltalán nem biztos, hogy valóban károkozás. De olvasd el a témaindító hozzászólásomat.
 


  2014.07.11. 17:04  Hozzászólás
  •   105   
Avatar

terra alapító
 
  


Fütyülök az együttre. Az politika. A károkozásra meg Te azt mondod, hogy nem az. Egyszerű bűnügy. Gondolom ebben egyetértünk.
 


  2014.07.11. 16:51  Hozzászólás
  •   104   
Avatar

terra alapító
 
  


Volt arról szó hogy a kombájnos kibújna a felelősség alól? Nem. Volt arról szó hogy a kombájnos nem is az volt aki valójában, és megfélemlíteni akart, és letarolta a búzát? Volt.

Idézek!

Együtt: Kombájnnal brutálisan letarolták az alcsúti polgármesterjelölt földjét

Ez történt?
 


  2014.07.11. 16:43  Hozzászólás
  •   103   
Avatar

terra alapító
 
  

"
Két dologról beszélünk, pontosabban elbeszélünk egymás mellett!"
Igy van.

"hír csinálás része nem érdekel"

Csak ez az érdekes az egészben

"Nem a tábla sarkáról kell telefonálni, hogy itt állok b+, akkora ez a k-va kombájn, hogy nem férek el vele az úton, letaposhatom a búzádat?"

A legtöbben béraratással takarítanak be, nem működnek annyira olajozottan a dolgok. Jön a kombájn, ha be megy arat, ha nem, megy tovább. Akár 100km-t is.

"De az út ott van, te mondtad, csak keskeny, vagy a kombájn két számmal nagyobb? Erre nem gondoltál? Már kérdeztem, az elmúlt 20 évben hogyan arattak?"

Lehet hogy eddig más tulajdona volt, lehet hogy nem az volt bele vetve, lehet hogy eddig előbb arattak ott, lehet hogy nem volt épp választás, stb.

"Tényleg, a búzát hogy hozták ki, a teherautók elfértek?"

Egy kombájn mögött 2 traktor elfér pótkocsistól, így azok valószínű elfértek.

"Amúgy ez ugyan az a kategória, mint amikor a házad előtt álló fáról leszedik a gyümölcsöt."

Nem olyan. Az egy egyszerű lopás olyan területről ami nem is az enyém. Itt nem lopott senki. Sőt, a kár megtérítése elől sem menekült. Ez alapesetben úgy működik, hogy senki nem szól senkinek ilyenért, mert egyébként egymásra vannak utalva, de ha valaki mégis szól, akkor megkapja a terményt cserébe, De legközelebb neki is oda kell adni, amikor majd ő megy át valakién.

"Számomra ez a történet erről szól!"

Számomra meg arról, hogy egy sértődött tv, egy kullogó párt, és egy hasznot remélő ember össze vissza beszél, sároz mást, gusztustalanul. Ugyanis a hír nem az, hogy Egy gazda letaposta a kombájnnal a másik gazda búzáját. A net tele van olyan hírrel, az rtl-re hivatkozva, hogy a felcsúti polgármester letarolta a konkurens gazda búzáját, hogy megfélemlítse. És az emberek fejében ez marad meg. Pedig nem a polgármester volt, nem tarolt, nem félemlített meg, és aki volt, az is csak bement aratni. Számomra ez a felháborító. Lehet hogy a felcsúti polgármestert sem kell félteni, csak nem ez a dolgok rendezésének a módja. És hogy az utcás példát hozzam fel, ez inkább olyan, mintha a szomszédom 220cm magas lenne, és nem férne el a fáim alatt reggel mikor dolgozni megy, és egy ollóval levágná azt a 3 ágat ami belelóg az útjába, majd este becsengetne hogy ad egy marék meggyet amiért levágta a 3 ágat. Én meg mennék háborogni, hogy megfélemlít.
 


  2014.07.11. 16:41  Hozzászólás
  •   102   
Avatar

terra alapító
 
Gergely, Laci:

A magántulajdonban, csak nagyobb veszély elhárítása esetén lehet büntetlenül szándékosan kárt okozni.

Szándékos károkozás történt.

Az összegszerűség, csak a büntetés mértékét befolyásolja.

Van egy bácsi, aki árammal védte a terményét, egy cigány ember odament lopni. Az áram agyonütötte. (Nem vitt el semmit, kár kb. 0 forint.) A bácsit felmentették. Az új PTK értelmében, ha rossz látási viszonyok közt ment volna a kombájn, a tulajdonos lelőhette volna.

Nincs olyan, hogy valaki kicsit szűz. A máséhoz nem lehet nyúlni.

Azt a kárt, ami már rendőrségi ügy nemrég vitték le pár ezer forintra. Az indoklás szerint a bolti lopások, és a fizetés nélküli tankolások elszaporodása miatt. Ezen esetek nagy részénél a kár kevesebb, mint a vitatott esetben.
 


  2014.07.11. 16:26  Hozzászólás
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
  

"Az RTL riportja szerint az önkormányzati út elég széles ahhoz, hogy azon be lehessen menni, kombájnnal. "

Ez volt az első, amit kifogásoltam, ugyanis az rtl riportere ezt az alapján állapította meg, hogy a kombájn keréknyoma pont olyan széles mint az út. Vagyis gőze sincs hogy hogy néz ki a kombájn.
 


  2014.07.11. 16:23  Hozzászólás
  •   100   


---
 
  

Van fogalmad, hogy a kombájn vágóasztala milyen széles? http://www.tablazat.hu/images/upload/products/john_deere_w_szeira_kombajn_hun.pdf
És ne keverd össze a taposási kárt a lopással. Egy széldöntésnél sokkal nagyobb kára van. Egyébként az aratási vesztesége sokkal nagyobb lehet, amiért még nem is háboroghat.
Ez csak vihar a biliben!
 


  2014.07.11. 12:12  Hozzászólás
  •   99   
Avatar

terra alapító
 
  

Láttam az RTL riportját. Az út nem szolgalmi, vagy legalábbis nem a juhász földjén van. Az út az önkormányzaté. Valószínűtlen, hogy e mellet legyen a juhász földjén átvezető szolgalmi út is. Egyébként, ha van is szolgalmi út, akkor az meghatározott szélességű, vonalvezetésű, és a telekkönyvbe bejegyzett. Ha keskeny, nem lehet önhatalmúlag szélesíteni.
Az RTL riportja szerint az önkormányzati út elég széles ahhoz, hogy azon be lehessen menni, kombájnnal.
Nem az okozott kár nagysága az élsőszámú szempont, hanem a magántulajdon megsértése. Aki arra hivatkozik, hogy mit kell háborogni pár zsák búzáért, az nyilván nem problémázik azon, ha mondjuk a pirézek belopóznak a kertjébe, és szednek egy kis gyümölcsöt, zöldséget, és néhány facsemetét elvisznek gyújtósnak.
 


  2014.07.11. 11:31  Hozzászólás
  •   98   


---
 
  

Nem szokás három zsák búza-kárból ekkora ügyet csinálni. Kerülje meg a fél határt, hogy hozzáférjen a táblához? Több elmegy gázolajból!
 


  2014.07.11. 10:45  Hozzászólás
  •   97   


terra alapító
 
  


Két dologról beszélünk, pontosabban elbeszélünk egymás mellett!
Azzal kezdtem, hogy a politikai, de tegyük hozzá, hír csinálás része nem érdekel! Nem véletlenül. Az alap problémára reagáltam.
De zavar, hogy nem értesz (nem akarsz?) engem!
Egyszerűen arról van szó, hogy nem tisztelik a másik ember tulajdonát és munkája eredményét. És igazad van, valószínűleg naponta előfordul ország szerte, csak az nem hír, mert nem ezekeről a személyek érintettek (ez most egy hírtermő helység), amíg valahol el nem repül egy vasvilla, akkor majd hír lesz és nem fogod érteni, hogy pár szál búzáért..., nem, nem azért, hanem a keze munkájának és ezen keresztül a személyének a semmibevételéért. Nem a tábla sarkáról kell telefonálni, hogy itt állok b+, akkora ez a k-va kombájn, hogy nem férek el vele az úton, letaposhatom a búzádat?
Nem tudja mekkora a gépe és mekkora az út? Te, ezt komolyan elhiszed?
Attól, hogy beveti az utat nem kap több pénzt, olyan hülyeségeket mondasz, csak pislogok, mi van veled?. Egyébként meg miért azt cseszegeted Te is, akinek kárt okoztak, miért kellene ezt szó nélkül hagyni, miért tartod természetesnek, hogy neki szó nélkül el kell viselni bármit is a szomszédjától?
De az út ott van, te mondtad, csak keskeny, vagy a kombájn két számmal nagyobb? Erre nem gondoltál? Már kérdeztem, az elmúlt 20 évben hogyan arattak? Vagy csak "sikerült" venni egy bazi gépet, ami nem oda való! Ezzel is tele van az ország, zsebkendőnyi parcellákat több 1000 ha-ra való gépekkel művelnek. Tényleg, a búzát hogy hozták ki, a teherautók elfértek?
Szóval ne azt baszogassák már, aki nem csinált semmit, ez olyan rohadt unalmas!
Amúgy ez ugyan az a kategória, mint amikor a házad előtt álló fáról leszedik a gyümölcsöt. Te mosolyogva fogadnád, hiszen "csak pár szem", van még a kertedben!?
Nem látok különbséget. Nem tiszteljük a másik embert és annak tulajdonát. Számomra ez a történet erről szól!
Részemről ennnyi! Szép napot!
 


  2014.07.10. 18:56  Hozzászólás
  •   96   
Avatar

terra alapító
 
  

Nézzétek már meg a riportot! Az ember, akinek átmentek a búzán, az mutogatja, hogy melyik úton kellett volna bemenni a kombájnnak. Az a szorgalmi út. A riporter meg fennhangon megjegyzi hogy az út pont olyan széles, mint a keréknyom a búzában, vagyis nem igaz hogy nem fért el. Csakhogy (és ez jelzi a hír minőségét) a kombájnnak nem a kerekénél van a legszélesebb pontja. Vagyis volt út, ami nem volt elég széles. Miért nem? Mert az egyik oldalon erdő van, a másikon vetés. Nem az út ment össze. Most jelenleg tele van minden azzal a hírrel, hogy a felcsúti polgármester (nem a szomszéd gazda) letarolta (nem átment rajta) a búzát, hogy megfélemlítse (nem arasson) a gazdát. Én nem ismerem sem azt aki átment a búzán, sem a polgármesteret, azt sem állítom hogy igazuk van, csak azt, hogy ez a hír nem valós hír, egy mesterségesen felfújt lufi, ami politikai célból született.
 


  2014.07.10. 18:45  Hozzászólás
  •   95   
Avatar

terra alapító
 
  


Nézd a szolgalmi utat, mint tényt te állítod. Én megkérdezem, hogy mire alapozod az állításod. Erre megkérdezed, hogy én honnan tudom, hogy nincs. Azt se tudom, hogy nincs Neked 500 milliód máltai bankszámlán.

Ebben a stílusban én nem vitatkozom. Ha én állítok valamit, akkor megmondom, hogy mire alapozom.

Azt kell világosan látnod, hogy én, és más sem támad Téged. Eddig beszélgettünk egy történetről.

Itt abbahagytam. A dolog nekem nem fontos. Neked úgy látom az.
 


  2014.07.10. 18:38  Hozzászólás
  •   94   
Avatar

terra alapító
 
  

Azért ez nem ennyire egyszerű... és nincsenek képben, vagy fanatikusok. Egy olyan jó vezetőt, aki milliárdokat csinál a nullából egy év alatt, meg nem fognak elkergetni... ha ő nincs, pénz sincs, fejlődés sincs. Mert gondolom stadionon kívül csak jut még valamire...
Meg ugye az sem mindegy, hogy szökőkút épül-e, vagy netán egy új díszpark?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.07.10. 18:30  Hozzászólás
  •   92   
Avatar

terra alapító
 
  

Hátha kiderül valami... Az igazság? Az senkit nem érdekel, csak a hír.
Megoldás lett volna szétszerelni a kombájt? Ugye csak viccelsz? Láttál már kombájt szétszerelés közben?
Elmondjam mi az igazság szerintem? A mester bevetett mindent hogy minél több terület alapút kapjon, a másik meg ment aratni, és bement. Ennyi. Ebből csinálnak hírt. Ez minden nap előfordul mindenhol. Egy permetezés során ennek a búzának a sokszorosát tapossák le. Csak az nem hír. De őszre kiderül, a választási eredmény tükrözni fogja kinek van igaza, mert az ott élők képben vannak az esettel.
 


  2014.07.10. 18:23  Hozzászólás
  •   91   
Avatar

terra alapító
 
  

Nem elvetették, nem volt elérhető. Az utat mutatták a tv-ben amin be kellett volna mennie. No az az út nem kombájnnak van kitalálva.
 


  2014.07.10. 17:50  Hozzászólás
  •   90   


terra alapító
 
  

Csak téged olvasva is több ellentmondás van a dologba,. Azt tudni, hogyan volt eddig? Gondolom, nem tehnap kezdték művelni azokat a földeket! Szolgalmi jog be van jegyezve a földhivatalban. Akkor mégis van kár, aminek. felajánlották a megtérítését? Nincs csak két keréknyom, ez bunkóság, ennyi! Az is megoldás, ha a saját földjén szereli össze és szét a kombájnt, nem korrektebb a saját búzáját letaposni? De megvárhatta volna, hogy ezt a búzát learassák és utána megy be, vagy ELŐRE megállapodnak, ha meg bevetették az utat, akkor tavaly ősz óta már a jegyzőnél rég lejátszhatták volna a birtokhaáboritás ügydt, mert ez is az lenne. A jelenlegi helyzet tűnik a legbunkóbb megoldásnak, de hátha kiderül még valami. Ja, attól, hogy valami jogszerű, a körülmények miatt lehet bunkóság. Szerintem.
 




  2014.07.10. 17:32  Hozzászólás
  •   88   
Avatar

terra alapító
 
  


A TV-ben a kombájn tulajdonosa elismerte, hogy ők mentek át, és azt mondta, hogy először telefonálni akartak a tulajdonosnak, de aztán ezt elvetették.

Honnan tudod, hogy nincs más bejárat? :)
 


  2014.07.10. 17:30  Hozzászólás
  •   87   
Avatar

terra alapító
 
  

"A Ptk. maga is létrehoz szolgalmi jogot, amikor arról rendelkezik, hogy ha valamely föld nincs összekötve megfelelő közúttal, a szomszédok kötelesek tűrni, hogy a jogosult átjárjon a földjeiken."
 


  2014.07.10. 17:26  Hozzászólás
  •   86   
Avatar

terra alapító
 
  

Megint olvastam, nagyon elbújva a sok merényletről szóló hír között, olvasható az is, hogy nem is az ment át a búzán akit mondanak, és az is, hogy aki átment a búzán, felajánlotta hogy megtéríti a kárt. És arról sem írnak a merénylős híroldalak, hogy a búza gazdája, egész véletlenül a szorgalmi utat is bevetette.
 




  2014.07.10. 17:12  Hozzászólás
  •   84   
Avatar

terra alapító
 
  


Tegyük félre azt, ami úgy indul, HA!

Tény, hogy a tulajdonos beleegyezése nélkül, kárt okozva átmentek a földjén. Angliában, Amerikában, akár le is lőhették volna a betolakodót. Sőt lehet, hogy már nálunk is. :)
 


  2014.07.10. 17:07  Hozzászólás
  •   83   
Avatar

terra alapító
 
  

Utánaolvastam. Már mindenhol megfélemlítésről írnak, meg hogy tönkretették a földjét. 2 Keréknyomra a búzában.
 


  2014.07.10. 16:59  Hozzászólás
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
  

Akkor megnézhetnéd! :lol:

Szóval az út egyik oldala egy sűrű bozótos fákkal. A másik oldala meg kukorica. Maga az út meg egy szekérnyom. Ott felszerelt kombájn nem megy el. Hogy ment el tavasszal? Azért a vetőgép jóval keskenyebb mint egy kombájn. Az hogy a kombájn keréknyoma olyan széles mint az út, nem jelenti azt hogy el is fér. Te sem férsz el egy 10cm-es résen, pedig a te lábnyomod csak 8cm széles. A másik. Kiváncsi lennék kié az út, erről ugyanis nem beszélnek. Mert ha a letarolt búzás földjén keresztül megy az út a másik földjéhez, akkor kötelessége lenne bejárási lehetőséget biztosítania a munkagépek számára. A kombájnosnak 4 lehetősége volt.
-Szétszereli a kombájnt, bemegy, ott össze, mikor végzett megint szét.
-Bemegy az úton, egyik felével levisz egy sávot a kukoricából, a másik felét meg szétgyilkolják a fák.
-Bemegy a kukoricáson keresztül, de akkor meg az a baj.
-Bemegy a búzán, és okoz 2 keréknyomnyi kárt, amit normális hozzáállással a helyszinen lehet rendezni, hiszen aratni ment, ott a termény a tartályban. No de ugye ebből hírt kellett valahogy csinálni, és a 3 zsák búzát valahogy csak fel kell fujni, ha már hadat üzentek az rtl-nek.
 




  2014.07.10. 13:00  Hozzászólás
  •   80   


terra alapító
 
  

A csak-kal nem értek egyet! Lehet, a lófej őt is kevésbé zavarná, de egy földhöz valósan kötődő embernek a búza (vagy bármilyen más kultúra) letaposása esetén a "csak" nincs a minősítő szavak közt.
Volt ilyen "átjárogatós" szomszédom, talán ezért ezt másként ítélem meg.
 


  2014.07.10. 10:54  Hozzászólás
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
  


Attól van politikai vonatkozása, mert a pasi polgármesterségért indul, és akinek a gépe átment az idegen tulajdonon, az kezeli Lévai Anikó földjeit is.

Nem lófejet talált az ágyában, csak megtaposták a gabonáját. :twisted:
 


  2014.07.10. 10:36  Hozzászólás
  •   78   


terra alapító
 
  

A politikai felhanggal nem foglakoznék! Nem láttam felvételt és a cikkeknek is csak a címét olvastam, mert igazán nem érdekel De!
Az út valószínűleg akkor is ilyen volt, amikor vetett, meg talán tavaly is stb. Akkor hogy fért el, meg előre gondolkodás nuku?! Más földjén bármikor átmenni bármivel is a tulaj engedélye nélkül birtokháborítás és nem kis bunkóság.
 


  2014.07.09. 21:20  Hozzászólás
  •   77   
Avatar

terra alapító
 
  

Engem aztán az figyel, aki akar. Mikor este kint vagyok és épp akad egy kis dolgom, olyankor nem megyek be, de közben felnézek a műholdra, és mindig odaszólok, mi van, nem láttatok még ilyet?
 


  2014.07.09. 20:45  Hozzászólás
  •   76   
Avatar

terra alapító
 
  

Ez már csak így működik itt, Abszurdisztánban. De történt egy hasonlóan érdekes dolog, az egyik rendőr a titkosszolgálatot buktatta le:
A vármegyések arról számoltak be szerkesztőségünknek, hogy miután elhagyták az Unisys irodaházát fél percen belül hat rendőr vette őket körbe, és igazoltatás alá vonták őket. A személyi adatok lekérése alatt az egyik rendőr bebizonyította, hogy van alapja a gyenge képességeikre utaló viccek tömkelegének, ugyanis elszólta magát, hogy jóval korábban értesítve lettek a csoport érkezéséről, minthogy azok egyáltalán bementek volna a cég irodájába. A hazafiak ezúton is üdvözlik az őket sorozatosan törvénytelen módon lehallgató titkosszolgákat.

A nagy testvér figyel...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég