Fórumtalálkozó Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2015.12.19. 15:50  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
Azért nyitottam ezt a topicot, mert úgy gondolom, volna igény egy ilyen találkozó létrehozásához. Teszem ezt annak ellenére, hogy sikeres szervezés esetén sem lesz maradéktalan az öröm. Elképzelhető ugyanis, hogy anyagi, időponti stb. okok miatt nem tudnak eljönni olyan fórumozók, akik egyébként szívesen részt vennének.
Elsőként természetesen azt kellene tisztázni, hogy kik azok, akik jó eséllyel vállalnák az ezzel sajnálatosan együtt járó anyagi terheket (természetesen menet közben bárki elállhat a részvételtől: pl. ha kiderül, hogy a találkozó helye az ő lakhelyétől túlságosan messze van). Ha csak pár fórumozót érdekel a dolog, akkor szerintem meggondolandó, hogy érdemes-e folytatni a szervezést,
Innentől kezdve tehát először a komolyan érdeklődők jelentkezését várom (egynek már itt vagyok), utána pedig jöhetnek az ötletelések a helyszínről és az időpontról, meg más egyebekről. :)

   Eddigi jelentkezők
baby-lon
Ragadozo
gergerg
sforza45
Alibá (+ egy vendége)
Totya
vígh zsolti
CAMROM
délkelet
Rhéman
emendasajt
nzozz
kersa
tp329
Tintus?
lizy72
Mr Eggs ?
imre53

Ez idáig ??? fő.


Fenn hagyom a régi listát, az új listán szereplők tehát a következők:

petrol
STiszteletes
Ragadozo
tp329
délkelet
Csíkos Tigris
Alibá + 1 fő
csarli1
vígh zsolti
CAMROM
Rhéman
nzozz
Legújabb lista, ami remélhetőleg már egy ténylegesen megvalósuló fórumtalálkozó jelentkezőinek listája:
Ragadozó
délkelet+1 fő
Alibá+1 fő
baby-lon
tp329 ?
szanCSI2 ?
nzozz ?
 
 


  2017.07.24. 13:10  Hozzászólás
  •   472   
Avatar

---
 
Pár kép még a találkozóról:
IMG_20170722_095439.jpg
Tündéri kertészpalánták! :-)
Megtekintve 9782 alkalommal.

IMG_20170722_095922.jpg
Valami rosszat mondhattam???
Megtekintve 9782 alkalommal.

IMG_20170722_095933.jpg
Még a fűszerek kimérése is tudományos alapossággal történt... :)
Megtekintve 9782 alkalommal.


IMG_20170722_121358.jpg
...és a kimerítő számítgatások után pedig nem csoda, ha elfárad az ember!
Megtekintve 9782 alkalommal.

IMG_20170722_135045.jpg
Ezt az utolsót(?) lehet, hogy nem kellett volna már?
Megtekintve 9782 alkalommal.

IMG_20170722_142116.jpg
Tele gyomor után szükségszerű a punnyadás :)
Megtekintve 9782 alkalommal.

 


  2017.07.23. 19:46  Hozzászólás
  •   471   
Avatar

---
 
Az élettársam és a magam nevében is elmondhatom, hogy kitűnően éreztük magunkat mi is! :dejo:
Úgy emlékszem, hogy a találkozón is említettem, de engedjétek meg, hogy itt is: számomra már nem is az a legfontosabb haszna a találkozásoknak, hogy csupa érdekes és hasznos dologról beszélgetünk, hanem az (és ezt mindenféle pátosz nélkül mondom), hogy remek emberek vesznek körül, akiket korra és nemre való tekintet nélkül igazi jó barátaimnak tekintek! :)
 




  2017.07.23. 12:16  Hozzászólás
  •   469   
Avatar

terra alapító
 
A legfontosabb: szeretném megköszönni Délkeletnek, hogy összehozta a találkozót! Én személyszerint nagyszerűen éreztem magam, jó társaság finom étel, csodás gyümölcsök. A barackok mellett előkerült az alma, a birs, a szőlő, változatos formában... :dejo: :VOPI

Kerti témák végeláthatatlan sora. Már megint nem értünk a végére... Na, majd legközelebb! ;)

Jó volt veletek!
 




  2017.07.22. 14:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (466) hsz.-re     Olvasás  
  •   467   
Avatar

terra alapító
 
Remélem jó idő van rátok, és jól érzitek magatokat, én itthonról figyellek benneteket. Bíztam benne hogy el tudok menni, sofőrt is intéztem, de tegnap bejelentketett a trapézlemez szállítója hogy ma délután hozza az anyagomat. Még nem ért ide. Ha potyára maradtam itton, akkor kap a pofájára.


szerk.: legalább megjött

szerk2.:
Egyébként ezen munkálkodtam ez elmúlt hetekben:
WP_20170722_001.jpg
------------------------
Megtekintve 9893 alkalommal.



és ez az óriási mennyiségű tetőanyag átvétele miatt kellett itthonmaradni
WP_20170722_002.jpg
------------------------
Megtekintve 9893 alkalommal.

 






  2017.07.19. 07:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (459) hsz.-re     Olvasás  
  •   464   
Avatar

---
 
Sajnos nekem sem jött össze. Én sem tudok menni. Majd tegyetek fel képeket!
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!








  2017.07.17. 22:44  Hozzászólás
  •   460   
Avatar

rendszer admin
 
Ha valakinek ez segít:
    47.466079, 21.827913

tali.jpg
------------------------
Megtekintve 10058 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.07.17. 22:20  Hozzászólás
  •   458   
Avatar

rendszer admin
 
Azért, aki jön, öltözzön le alaposan! :hiha:

Brutál meleget jósolnak a hétvégére .... :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.07.17. 22:15  Hozzászólás
  •   457   
Avatar

terra alapító
 
Megtaláltam a tanyát a Google Earth-on. Jó az útvonal leírás, biztosan oda találok. (Én létavértes felől megyek.) :wave:
 


  2017.07.17. 20:20  Hozzászólás  Válasz Jana11 (455) hsz.-re     Olvasás  
  •   456   
Avatar

terra alapító
 
Kivéve ha részeg... mer' akkor aztán lehet ott akármilyen zárlat...
 


  2017.07.17. 20:17  Hozzászólás
  •   455   


---
 
Nagyon veszélyes egy találkozó, ha nincs ott egy elektromos szakember. /Mondom ezt én, aki nem tud résztvenni/
Következő indokok alapján:

1. Az elektromos bogár és szúnyogirtó /kék neon/ tönkremegy, ezért nem tudja ellátni feladatát. A találkozón résztvevők hétfőn csípésekkel és dagadt arccal jelennek meg munkahelyükön, ahol azt hiszik, fertőző betegséget terjesztenek, ezért 1 hónap táppénzre/karanténba küldik őket.
Nagy csapás a Magyar gazdaságra és az egyéni jövedelmekre. Ha van szakember, megjavítja azonnal a készüléket, nincs problém.

2. Bár az elektromos készülék működik, de a finom marhapörkölt készülés illatára a repülő bograk, szúnyogok aktivizálódnak, és néhány egyed tévedésből a konnektorba repül, komoly zárlatot okozva. A zárlat következtében nincs fény, nincs áram. A sötétben kiborulhat a marhapörkölt, és nem sül meg az elektromos sütőben a túrós béles.

Ha van ott egy jó Gergerg, mindezek a veszélyek nem fenyegetik a résztvevőket.... :lol:
 


  2017.07.17. 20:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (453) hsz.-re     Olvasás  
  •   454   
Avatar

terra alapító
 
Sose lehet tudni hova fúj a szél, ha biztosra akarsz menni, beteszed a kocsiba. :-)
Csütörtökön céges buli, lassan elköszönünk szlovák testvéreinktől. Vasárnap indulok a családdal nyaralni olyan helyre ahol a közelben laknak az egyik alvállalkozónk pár embere, Estére meghívtam őket. Na most egy héten ennyiszer berúgni...
 


  2017.07.17. 20:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (452) hsz.-re     Olvasás  
  •   453   
Avatar

---
 
Hát ez elég dodonai válasz volt ... most akkor vigyem azt a barackpálinkát, amit neked tettem félre vagy öblögessem vele a tényleg fájó fogazatomat? (van azért fájdalomcsillapítóm is, hogy mégse menjen a pálesz pocsékba...) :D
 


  2017.07.17. 19:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (451) hsz.-re     Olvasás  
  •   452   
Avatar

terra alapító
 
A csapatkapitány mostanában azzal küzd hogy egyáltalán a csapatban maradjon. De nagyon kedves tőletek...
 








  2017.07.17. 17:20  Hozzászólás  Válasz baby-lon (447) hsz.-re     Olvasás  
  •   448   
Avatar

---
 
"Ekkor van egy elágazás, ahol balra kell fordulni, nem egyenesen az emelkedőre" - én itt akadtam el...nem jobbra kell kanyarodni?
 


  2017.07.17. 17:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   
Avatar

terra alapító
 
Tehát Debrecenből a Diószegi úton kell kimenni Létavértes felé. A 16-os kilométer táblát elhagyva jobbra és balra is található egy buszmegálló, azt elhagyva balra van az elágazás közvetlenül a 17-es tábla előtt:



Az autó mögött látható. Utána kb 3800 métert kell menni jó minőségű földúton, vadkerítés mellett. Ekkor van egy elágazás, ahol jobbra kell fordulni, nem egyenesen az emelkedőre:



Utána csak egy elágazás van, ott balra kell tartani:



Összesen 4500 méter a főúttól, kb. 10 perc. Nagyon szép, és minőségi a hely, nagyon alkalmas a találkozóra!

Jelezzétek, ha nem érthető!
 


  2017.07.17. 15:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   446   
Avatar

---
 
Tehát, hogy előrébb legyünk kicsivel: a a Google műholdas térkép és a 394.hsz. képei alapján próbáltam meghatározni a helyszínt (mikor idáig jutottam az írásban, hívott baby-lon, hogy megjárta az utat és fényképekkel dokumentált mindent!). No de hogy ne dolgozzak hiába, bemutatom, hogy én mire jutottam :)
Földút nagyobb.jpg
A Létavértes felé vezető úton Bánk után kb. 6 km-re kell balra lekanyarodni
Megtekintve 10126 alkalommal.

Lekanyarodás helye.jpg
Pár évvel ezelőtti kép a kanyarodás helyéről, itt kell balra fordulni
Megtekintve 10126 alkalommal.

Tanya felülnézetből.jpg
Felülnézeti kép a tanyáról
Megtekintve 10126 alkalommal.



Baby-lon amint ráér, közzéteszi a dokumentációkat, természetesen az lesz a mérvadó!
Köszönöm a fáradozását! :thumbup: :)
 


  2017.07.17. 13:21  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (444) hsz.-re     Olvasás  
  •   445   
Avatar

---
 
A mobilszámomat hamarosan elküldöm minden érintettnek PÜ-ben. Mi már pénteken este ott leszünk az élettársammal a tervek szerint. A helyszínt koordináták nélkül is sikerült azonosítanom, így már van elképzelésem arról, hogyan lehet megközelíteni. Mivel ez nem teljesen 100% (de majdnem!) és félrevezetni sem akarok senkit, ezért majd baby-lon rábólint erre, ha ő ténylegesen bejárta az utat. Ha sikerül, teszek fel pár képet a fontosabb tájékozódási pontokról.
Ragadozó! A 0-at szándékosan nem javítottam/javítom, mert a régebbi jelentkezési listák nevei támpontot adhatnak arra vonatkozólag, hogy kire lehet esetleg még számítani (a kérdőjeleket azért törlöm, akinél biztos a részvétel)
 


  2017.07.17. 12:29  Hozzászólás
  •   444   
Avatar

rendszer admin
 
Én biztosan megyek!

De kellene egy olyan személytől mobilszám, aki biztos, hogy ott lesz már korán (szervezők!).
  • Ha mégis az utolsó pillanatban nem tud menni, tudjon szólni időben, hogy ne várjanak rá.
  • Vagy éppenséggel kocsival megy, és valahol lerobbant, vagy eltévejedett .... tudjon kinek szólni! :)

délkelet
    a "0". hozzászólást jó lenne frissíteni, és a felesleges dolgokat kitörölni belőle. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.07.17. 10:07  Hozzászólás  Válasz nzozz (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   
Avatar

---
 
Nem csak miattad írtam ... nyilván nem éttermi mennyiségű kaja készül, a fölösleg elhelyezése nem lesz akkora gond :D Azért meg ne legyen már olyan, hogy hazait eszel a bogrács mellett...! :)
 


  2017.07.17. 10:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (441) hsz.-re     Olvasás  
  •   442   


---
 
Kaja szempontjából engem kihagyhattok, hogy ne legyen fölösleg, ha mégse tudnék menni, másrészt ha meg mégis ott tudok lenni, majd megoldom magamnak előzetesen, otthonról, emiatt nem kell aggódni. :D
 


  2017.07.17. 09:51  Hozzászólás  Válasz nzozz (440) hsz.-re     Olvasás  
  •   441   
Avatar

---
 
Erre természetesen nem tudok válaszolni, mindenesetre jó lenne, ha el tudnál jönni :) Annál is inkább, mert ma vagy holnap baby-lon rendeli a húst és tudni kéne, hozzávetőleg mekkora mennyiségre lesz szükség. Éppen ezért kérem az esetlegesen még hezitáló fórumozókat , akik fejében megfordult, hogy eljönnének, azt nagyon rövidesen jelezzék az előzőekben leírtak miatt. Köszönöm :)
 


  2017.07.17. 08:54  Hozzászólás
  •   440   


---
 
Sziasztok!
Lehet közbejön nekem ez meg az és mégse tudok részt venni a találkozón, még nem tudom megmondani. Viszont érdeklődnék, hogy megy valaki autóval ezen az útvonalon, akihez fuvardíj ellenében be tudnék csatlakozni? Útvonal

Köszönöm
 


  2017.07.13. 21:16  Hozzászólás
  •   439   
Avatar

---
 
Délután beszéltem Erikával néhány szót: nemrég voltak kinn a tanyájukon, állítólag előtte jó nagy eső volt. Járható volt az út, de a kocsi kímélése érdekében szerinte úgy 20-30-cal érdemes megtenni azt a 4 km-es földutat (a vaddisznók miatt is!). Annyit mondott még, hogy bográcsállvány is van, lánccal lehet állítani a bogrács magasságán. Hét elején baby-lonnal pontosítani fogják az útvonalat.
 










  2017.07.06. 13:02  Hozzászólás  Válasz Jana11 (433) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   
Avatar

---
 
Nagy kár, hiányozni fogsz!...no de majd legközelebb :thumbup:

A kajáról pár szót: akikkel telefonon tudtam beszélni, nem volt ellenvetésük azzal kapcsolatban, hogy főzzünk bográcsban marhapörköltet, mellé pedig készítsünk nokedlit. Illetve szükség esetén némi grillkolbász-féleség is társulhatna hozzá. Az élettársammal úgy tervezzük, hogy mi már pénteken este elmennénk, hogy másnap a főzést időben el tudjuk kezdeni. A közelben lakók biztos el tudnának jönni reggelre, kora délelőttre, így legalább közösen készíthetnénk a bográcsost. Úgy gondolom, hogy költségként csak az étkezéshez megvásárolt húsféleségek egy főre eső részét kellene befizetni mindenkinek, az egyéb hozzávalókat nem (baby-lon ígért zöldségféléket, mi vinnénk kenyeret, káposztasalátát és elkészítenénk a nokedlit). Innivalót viszont mindenki hozzon magával, aki úgy gondolja, mert nem lenne egyszerű összehangolni az igényeket (feltételezem, hogy van ivóvíz a tanyán, de erre azért rákérdezek).
 


  2017.07.06. 11:12  Hozzászólás  Válasz CAMROM (430) hsz.-re     Olvasás  
  •   433   


---
 
Kedves délkelet és Camrom! A lehetséges okok az ikrekre:

1. A fegyver duplacsövű.
2. Egymás után gyors két lövés.
3. Az anyagot befogadó fél indigót használ.
4. Egyéb, így jött össze.

Szóval igen szerettem volna eljutni a találkozóra, de mint korábban írta valaki, sajna olyan időpont nincs, ami mindenkinek passzolna.
Több hónapja lekötött családi nyaralás miatt van ütközés az időpontban. Veletek, délkelet és Camrom, és minden résztvevővel egyszer még meg szeretném főzni
egy fórumtalálkozón azt a csontos birkapörköltet... :banana:
 


  2017.07.06. 08:06  Hozzászólás  Válasz CAMROM (428) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   
Avatar

---
 
Pedig titokban számítottam rád ... de így nyilvánvaló, hogy más a prioritás. Ha mégis úgy hozná a sors, hogy szabaddá tudnád tenni magad arra a szombati napra, elég ha röviddel előtte jeleznéd (mondjuk rám csörögnél).
Minden jót kívánok! :)
 






  2017.07.05. 19:30  Hozzászólás  Válasz CAMROM (428) hsz.-re     Olvasás  
  •   429   
Avatar

rendszer admin
 
Azta ...!!! Ez aztán nem semmi!
Nagy hirtelen leszel duplán nagyszülő!!!! :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.07.05. 19:12  Hozzászólás
  •   428   


---
 
Sajnos én nem tudok most menni, ez idő tájt fog szülni a lányom és a menyem is.
 


  2017.07.04. 18:02  Hozzászólás  Válasz tp329 (426) hsz.-re     Olvasás  
  •   427   
Avatar

rendszer admin
 
Részemről az sem baj, ha az utazás előtti napon derül ki, hogy tudsz jönni, vagy nem.
Én szinte mindenhol online és mobil vagyok.
A vonatjegyet is a buszon szoktam megvenni, amikor megyek otthonról a pályaudvarra.
Mire odaérek, a mobilomon van a vasútjegy, csak felszállok, bemutatom a kallernak, és kész is. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.07.04. 13:35  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (425) hsz.-re     Olvasás  
  •   426   


terra alapító
 
Szia!
Ha el tudok menni, szívesen elviszlek, de csak előtte pár nappal derül ki, hogy....... az biztos, hogy nem tudok ott maradni vasárnapra.
 


  2017.07.03. 10:03  Hozzászólás
  •   425   
Avatar

rendszer admin
 
A fórumtalálkozó tervezett időpontja július 22-23 (szombat-vasárnap)

Mivel a tervezett fórumtalálkozóig immár 3 hét sincsen, felteszem a költői kérdést:
    Ki tudna kocsival elvinni?
      Természetesen a vonatjegy árával (cca. 4 000.- Ft) beszállnék a tankolásba!
      M0 (Péceli leágazás, esetleg a maglódi Auchan), M3 bevezető, 4-es budapesti része, vagy esetleg Gödöllő.
Nincsen probléma, ha nem jön erre senki kocsival, számomra nem gond a vonatozás, ebben az évben is már több alkalommal voltam különböző helyeken (Békéscsaba, Keszthely, Esztergom, stb, stb).
De jobban telne az utazási idő, ha lenne kivel beszélgetni közben.

Baby-lon - szavadon foglak majd, ha vonattal megyek, valószínű 9:00 óra körül érkezem! ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.06.24. 13:26  Hozzászólás
  •   423   
Avatar

---
 
Most beszéltem a hölggyel: köszöni szépen, de ha nem viszünk semmit, akkor sincs semmi baj. Konkrétan rákérdeztem néhány dologra ennek ellenére ... a teleltetést igénylő növények hely hiányában nem jöhetnek szóba, eperfájuk pedig van a cégüknél... így akkor ez is tárgytalan (persze egymás közötti ajándékozás is szóba jöhet) :) A minikivit mint fagytűrő növényt köszönettel elfogadja és ha tudunk vinni az akkor érő gyümölcsből, akkor azt is.
Van egyébként gondnok, aki kinn él és vagy ő fogad és kalauzol bennünket vagy Erika, ha ráér. A koordinátákat említettem, hogy kérdezzen rá a fiára: ha megtalálják, elküldik e-mailben. Illetve baby-lonnak hamarosan megadom Erika telefonszámát és a találkozó előtt megmutatná neki az utat, ha szükséges (majd ők lebeszélik). Ilyen létszám esetén ágyneműt sem szükséges vinni.
Kemence van, tűzifa szintén. Bogrács, bográcsállvány, hordozható grill viszont szükséges lenne, ha ilyen irányú elképzelésünk lenne a kajára.
Egyelőre ennyi :)
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég