Öntözés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2015.03.18. 19:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   


---
 
Igen, érdekelne :). Én is ilyen kígyózva gondoltam megoldani. Simán a csövet(szalagot) nem lehet hajlítani? Vagy akkor megtörik?
 


  2015.03.18. 19:16  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Elnézést, elkerülte a topik a figyelmemet! Szóval a mü3 cső toldásához párszáz forintért lehet venni egy tágító szerszámot. A szerszámnak 3 mérete van. Azt bele kell dugni, az megtágítja a csövet és szépen egymásba megy. Régebbi csövet érdemes egy öngyujtóval megmelegíteni.

Így néz ki a szerszám (alumínium a jó, a műanyag az szemét):

Kép

Hétvégéig csinálok egy videót hogy kell használni, és szívesen küldök is egy ilyet ha még aktuális.
 


  2015.03.18. 19:11  Hozzászólás  Válasz anegytech (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Nem is tudtam hogy van ilyen topikunk! :oops: Pedig már írtam is ide. :oops: :oops:

Szóval 30m2-hez szerintem bőven elég egy 200-as hordó. Ha kicsi a kert, akkor is jó a csepegtető. A szalag elég olcsó, én azt hiszem 16ft-ért vettem méterét. Ha 20-szal számolsz akkor nagyon nem lősz mellé. Lehet leágazásosra csinálni, de lehhet kígyóban is rakni. Tavaly a krumpliban kígyóban volt, 7 db 20 méteres sor, és simán bírta. A kanyarokat a sor végén félcolos slaggal csináltam, ha érdekel megmutatom hogy.
 


  2015.03.18. 19:04  Hozzászólás
  •   20   


---
 
Szia Gergerg!

Én is néztem a csepegtető rendszered, valami hasonlót, de valamivel egyszerűbbet szeretnék megalkotni (sokkal kisebb a veteményesem). Tehát bennem elsőként olyan alap kérdések vetődnek fel, hogy a kb 30 nm-es veteményesem öntözését mekkora hordó elégítené ki? Hányszor öntözöl ezzel a módszerrel? Tehát mondjuk elég-e az, hogy naponta egyszer megnyitom a csapot a hordón és kiengedem a vizet belőle?

Egyelőre ezek foglalkoztatnak eléggé, mert csak kb 120 l-es hordóm van, és szerintem az kevés lesz, de jelenleg gondolkodom vagy egy 1000 literes ibc tartályon, de még jobb lenne 200 literes műanyag hordóval - akár többel is - megoldani (azt még szállítani is tudnám és olcsóbb is).

Köszönöm a segítséget!
 


  2015.03.02. 09:23  Hozzászólás
  •   19   


terra alapító
 
Szia gergerg, tanulmányoz(gat)om a locsoló rendszeredet. Azt írod, hogy a Müll 13,5 mm védőcsövet nem érdemes ugyan, de lehet illeszteni. Ha kettőt össze tudnék illeszteni, nem kellene átszervezni az ágyásaimat - leírnád, hogy kell az illesztést csinálni?
 




  2015.02.26. 12:34  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
No, akkor most felélesztem ezt a topikot, közeledik a szezon.
Valaki próbálta már az Xhose locsolócsövet? Érdemes, vagy kidobott pénz? Ma meg holnap 3500 a 30 méteres a gruppinál. Elméletileg tetszik a dolog, de attól tartok, gagyi kidobnivaló vacak. Gugliztam is, de lehet, hogy nem volt jó a kérdésem, mert csak az ezt árusító webboltok jöttek ki, vélemény egy szál se.
 


  2014.12.19. 14:03  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

---
 
Köszönöm az infókat. Jól fogtak.

Camron! örvendek, hogy újra látlak. :) Köszi, hogy eljutattad Csarlinak amit küldtem.
A cseppegtető szalag azért nem alkalmas, mert a fáim 4-5 méterre vannak egymástól, és nekem a sorok közt nem akarom, hogy csepegjen.
A veteményest idővel valószínű azzal fogom öntözni.
 




  2014.12.18. 20:09  Hozzászólás  Válasz andras (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


---
 
16 fél sort öntözök egyszerre. Soronként 220 db nyomás kompenzált gombával 3,75 l/h. az utolsó sor kúttól mért távolsága 66 m.A mg.kpe cső 18-as belső átmérővel rendelkezik Fákként 1 db gomba van beépítve.
 


  2014.12.18. 20:00  Hozzászólás
  •   13   


---
 
Helló,
Gyors és olcsó megoldás szerintem a csepegtető szalag, valaki azt mondta, hogy 3 évet is kibír ( nem tudom igaz-e). az 500 m kb. 6000 Ft-tól indul.
Komolyabb megoldás a csepegtető gomba, szerintem csak nyomáskompenzált tisztítható kivitelűt érdemes, ez tudtommal olyan 50 Ft/db-tól indul.
Ilyennel mindenképp egy komoly tervezést csinálnák, ahol figyelembe venném a kút teljesítményét, a gerincvezetéket, a mellékágakat, a gombák
vízkijuttatását és a fák igényeit is stb.
 


  2014.12.17. 07:52  Hozzászólás  Válasz csarli1 (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

---
 
A negyvenessel, hány fát látsz el egyszerre, kb hány csepegtető nyílásod van és milyen vízadagolással, l/óra/csepegtető? Nyomás alatt dolgozol vagy szabadeséssel?

Én 42 fához kell eljuttassam a vízet, fánként két csepegtetőre gondoltam. 25-el juttatnám a fák közelébe, onnan 16 vakcsővön(nem tudom a pontos megnevezést) vezetném el a fákig, két-két csepegtetővel minden fánál. A csepegtetők 2l/h -val működnének. 2,5-3 órát öntöznék minden este.
Ha van valami ötlet, javítani való, szívesen veszem.
 


  2014.12.16. 21:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
A 32-es kevés nekem még a 40 is majdnem kevésnek bizonyult. A gombával igazad van, földbe elásni marhaság.
 


  2014.12.16. 18:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Én nem tudom mi van velem, de mostanában semmi kedvem semmihez.Még gondolkodni se nagyon. De valószínű egy 32-es kpe csövet tennék a földbe, és abba dugnék egy 20-ast egy csepegtető gombával a végén.
 


  2014.12.15. 21:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Hű, én elolvasnám :D tudod mit? Én pont barkácsolni szeretnék, mik a lehetőségek? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.15. 21:35  Hozzászólás  Válasz andras (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Remélem mindent elmondtak amit tudni akartál. Lehetne a témában írni több száz oldalt is, sőt barkácsolni is lehetne...
 




  2014.12.15. 19:55  Hozzászólás  Válasz Rhéman (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

---
 
Köszönöm a válaszokat.
Sikerült egy helyi szaküzletet találni, technikai tanácsadássál is ellátnak.
Ha az Isten is megsegít, jövő ősszel vagy tavasszal meg szeretném csinálni, nem nagy pénz.
 




  2014.12.14. 18:12  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

---
 
Egyelőre a vízrendszerből öntöznék.

Van 100m 25-ös polietilén vízvezetékcsővem. Be kell szerezzek még 100m-t.
Az érdekelne, hogy ebből a csőből milyen műanyag hozzávalók kellenek, hogy a víz a gyökérhez kerüljön.
Láttam, hogy meg kell fúrni, van valamilyen csap amit a lyukba dugnak és onnan le lehet vezetni a vizet a fa gyökeréhez valamivel amit oda leszúrnak. Nem akarom, hogy a felszín felett csepegjen, a párolgás lecsökkentése véget, meg hogy a gyökerek inkább lefelé húzzanak.
Nem tudom, hogy keressek rá a tartozékokra, eddig nem jártam sikerrel. Nem tudom a megnevezésüket.
Ha tudnátok ebben segíteni jó lenne.
 


  2014.12.12. 17:46  Hozzászólás  Válasz andras (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Mennyit szánsz rá? Leszúrsz egy csövet a fa tövébe, tetejére meg egy x literes tartály, minden fához, házilag is összehozhatod. Vagy csepegtetőt ásnál le, és az időzítővel indítanád a szivattyút? Azért a fának sem mindegy ám, hogy a talaj fele növeszt hajszálgyökeret, vagy a cső megy le méter mélyre.
Esetleg talán van benne szó fákról is:
https://www.scribd.com/doc/154493570/On ... dasagokban
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.12. 17:26  Hozzászólás  Válasz andras (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Mi a konkrét kérdés? Csepegtető szalagot szeretnél, vagy csövet? Honnan van vized? Tartály, vagy szivattyú? Mennyi fát szeretnél öntözni? Profi megoldást szeretnél, vagy gazdaságosat?
 


  2014.12.12. 09:13  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

---
 
Idővel a fákat szertném csepegtető rendszerrel ellátni.
Mire keressek rá, hogy kell ezt a rendszert felépíteni.
Valaki ha le tudná írni részletesen.

Időzítőm már van. Mivel nem lakom a helyszínen, szeretném a nyári honapokban is biztosítani a megfelelő vízellátást.
A csőrendszer érdekelne, meg hogy miként jut a víz a fa tővéhez.
Köszönöm.
 




Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég