Metszés Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2015.01.09. 19:20  Hozzászólás  Válasz csarli1 (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
A rügy felettit már próbáltam, bevált. A rügy alattinak hol tudok utánanézni, mielőtt kipróbálom?
Bemetszés a rügy fölött 2012.03.24. 008 kicsi.JPG


Megindult rügy 2012.04.05. 015 kicsi.JPG
 


  2015.01.07. 21:36  Hozzászólás  Válasz Vebber (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


---
 
De igen. Az a gond, hogy kétféle álláspont alakult ki ezzel kapcsolatba. Szentpéteri Tamás szerint a rügy felett kell bevágni, Sipos Lajos szerint alatta, hogy a tápanyag feltorlódjon és ezáltal kihajt a rügy.
 


  2015.01.06. 21:06  Hozzászólás  Válasz csarli1 (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Itt a háztető alakú bevágás -mint a cseresznyénél- nem segít?


Laca,
Arra a tőtávra esetleg valami ilyen szélesebb sövény korona:
Kép
 


  2015.01.04. 13:29  Hozzászólás  Válasz Vebber (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   


---
 
Azért, mert ha visszavágod ott elfog ágazni. Ez főleg olyan fajtáknál alkalmazd amik nehezen ágaznak el.
 


  2015.01.04. 12:30  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

---
 
Milyen tőtávval ültetted őket? Én egyébként a körtéket 2 m-re raktam.
Kérdezném mindenkitől, hogy körte tengelyes koronaformánál, a sudarát miért ajánlják visszavágni, mitől nem nőhet az tovább csúcsrügyből?
Ugyanezt láttam egyébként őszibaracknál is, na ott én metszés nélkül meghagytam a sudarakat, és nem látom hátrányát.
 




  2015.01.04. 11:47  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


---
 
Csonthéjasokat termés után, de legkésőbb augusztus végéig. Alma, körte lombhullás után de rügypattanásig befejezni, és max -2 fokig lehet metszeni.
 


  2015.01.04. 11:17  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
Hagyd meg Papp féle ernyőkoronának, annak kifejezetten magas törzs kell.
 


  2015.01.04. 11:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
De azt meg lehet csinálni, hogy kivág egyet-kettőt, majd az új hajtásokat lekötözi, hogy vízszintesen nőjenek, és akkor idővel ki lehet vágni az öreg ágakat, nem?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.04. 11:02  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Alapvető szabály hogy csonthejasokat csak a vegetációs időszakban szabad metszeni, vagyis amikor már van nedvkeringés. Almát, körtét télen is metszhetsz, de érdemes fagymentes napot választani.
 


  2015.01.03. 23:25  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
Csatlakozom, én csak elméleti szinten tudok metszeni :D ami beteg, azt vágom ki elsőre! Ami rossz helyen van, azt másodszorra! :D
Scribd-re érdemes regisztrálni, és pár pdf fájlt feltölteni, akkor gyakorlatilag korlátlanul tudtok olvasni és letölteni. Majd egy idő után szól, hogy sokat töltöttetek le, töltsetek fel valamit, hogy tovább tudjatok lefele tölteni :D
Tehát az alapmű: https://www.scribd.com/doc/178031056/57 ... zes-ABC-Je
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég