Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.04.23. 10:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (279) hsz.-re     Olvasás  
  •   280   


---
 
Egyelőre úgy látom, nálam minden rendben. Nem sokon múlott... A kritikus hajnalon figyeltem a hőmérséklet alakulását.
Negyed ötkor 0,1 fok, 4:35-kor 0,0 fok, aztán kb. egy óra múlva már megint 0,1 fok. Uhhhh...!
Nyomát nem látom semmin az esetleges fagyásnak. :super: Talán csak egyetlen helyen, a Sermina fiatal leveleinek a szélén itt-ott. Ennyi!
De azért persze majd figyelem még.
Valószínűleg a felhőn múlott, mert reggel kinézve azt láttam, hogy épp a széle alatt vagyunk, nagyjából 20-30 km-re van a felszakadozott rész.
Azt hiszem, ez mentette meg (eddig!) a termést. Pakson ugyanezen a hajnalon 'lederelt'... ('szomszéd' város...)
Egyelőre adtam és folytatom a szél elmúltával a szappan/Wuxal/Humix hármast, utóbbit külön. A szőlőnek kell még atkairtó is, mert baj van.
Gombaölőn gondolkozom még, de meglátom. A fák, legfőképpen pedig a gyümölcsök eddig teljesen rendben vannak.
Szilva- és körtedarázs kártételt nem látok. Hajtáshervasztó jele sincs egyelőre (talán később?).
Levéltetű csak a védelem nélkül hagyott részeken... Tűzelhalás, egyebek eddig nincsenek, megy majd a Aliette, Bordólé Neo SC
(utóbbiból már kapott egyet többek között a kis birsalma). Bordóival jól megszórtam az Alsószentiváni 117-est, direkt telibe a virágot is.
Kíváncsiságból. A diós könyvben olvastam erről, szeretném látni, hogy mi újság. :alvaka: Megint szórni fogom.
A tavalyi év után már másként állok a Xanthomonashoz... :@
 


  2017.04.23. 09:30  Hozzászólás
  •   279   
Avatar

terra alapító
 
Úgy tűnik, így pár nap után, hogy majdnem mindenen látni fagykárokat...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.22. 22:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (277) hsz.-re     Olvasás  
  •   278   
Avatar

---
 
Köszi az érdeklődést. Most érkeztünk haza. Lámpafénynél vizsgáltam meg a gyümölcskezdeményeket, úgy látom nem fagytak. Igaz a lányaim édesen imádkoztak minden este. Reggel fehívtam egy fickói barátomat, náluk a csalán elengedte magát. Majd reggel újra vizsgálodom, addig biztos jelentkezik ha baj van.
 


  2017.04.22. 19:56  Hozzászólás
  •   277   
Avatar

---
 
András! Kemény idők járnak felétek, most olvasom, hogy Csíkszeredában -9 fok volt szombat reggel! Attól tartok, hogy Benneteket sem kímélt az időjárás, csak abban reménykedem, hogy Fickó környékén nem tett tönkre mindent a fagy. Ha lesz időd, számolj be légy szíves az ottani helyzetről.
 




  2017.04.21. 20:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   
Avatar

---
 
Remélem nem alszol még, mert ha ilyen jó a kapcsolatod a magasságossal, most a délen lakók érdekében is szóba hozhatnád azt a termosztátot :thumbup:
 


  2017.04.21. 16:06  Hozzászólás  Válasz Totya (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   274   
Avatar

terra alapító
 
Semmi extra, csak felszóltam az öregnek hogy kapja össze magát és tekerjen egy kicsit a termosztáton.
 


  2017.04.21. 12:03  Hozzászólás  Válasz Lactarius (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   


---
 
Totál esélytelenek nyugalmával voltam este már, még kivit sem tudtam takarni olyan szél fújt, több hajtást letörtem volna mint a fagy....aztán 11 kor néztem még műholdképeket, és láttam jön még sok felhő, itt már picit bizakodtam hátha kitartanak reggelig.
Végeül 6kor ment fagypont alá, fél órára volt -0,3 fok.
Semminek sem lett baja, kint se, legalábbis most nem látszik, épek a kajszik és a azőlők is.
Jó lenne idén már kóstolni az Aurorát is. :wave:
 


  2017.04.21. 08:06  Hozzászólás  Válasz Totya (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   


---
 
Itt -1 volt, így maradt remény a termésre. Ha korábban derül ki, akkor -2-től lefelé elvitt volna mindent a fagy.
 


  2017.04.21. 05:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (270) hsz.-re     Olvasás  
  •   271   


---
 
Hát köszi!
Ez jólesett, nem tudom mit vetettél be, de összejött! :pias:
Boldogság van rendesen, azért majd kinézek kint is megvan-e minden! :wave:
 




  2017.04.20. 10:28  Hozzászólás
  •   269   


---
 
Keleti és Déli orszgárész úgy nézem megfogja úszni a fagyot, sajnos mi most sem :(
 


  2017.04.19. 18:21  Hozzászólás
  •   268   
Avatar

---
 
Somogy Balaton Déli-part eső eddig szinte alig volt 1-2mm talán de az Qrva szél csak fúj és fúj most már 75-80km-es lökések vannak nem szeretem a szelet de péntek hajnalban remélem nem áll el akkor talán van némi esély elkerülni a nagyobb fagyokat...talán...
 


  2017.04.19. 16:15  Hozzászólás
  •   267   


---
 
Felénk a Kiskunságban már reggel is necces volt a helyzet, néhány tizeddel voltunk csak 0 fok felett. A következő 2 nap reggele még neccesebb, főleg a péntek. Utána meg még a hétfő reggel is problémás lehet. :(
 


  2017.04.19. 15:30  Hozzászólás
  •   266   
Avatar

terra alapító
 
-1°C-ot írnak, most van 3-4... szakad a hó, a hordók meg tele vannak öntözővízzel... csak nem fagy bele, bár lehet kiburítom őket...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.19. 09:46  Hozzászólás  Válasz Lactarius (263) hsz.-re     Olvasás  
  •   265   


---
 
Ide -3 a friss omsz.....inkább nem öntöm írásba amit gondolok :thumbdown:
 


  2017.04.19. 09:31  Hozzászólás  Válasz Jani71 (262) hsz.-re     Olvasás  
  •   264   


---
 
Ha spájzból néztem ki, akkor ezt láttam:



Ha a bejárati ajtón, akkor pedig ezt:

Azóta se hagyta abba, folyamatosan esik... :angry-banghead:
 




  2017.04.19. 09:03  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (261) hsz.-re     Olvasás  
  •   262   


---
 
Ma délelőtti felvétel a Clematis montanaról (a minőséget érdemes átállítani 1080-ra)... :(

 


  2017.04.19. 08:41  Hozzászólás
  •   261   
Avatar

rendszer admin
 
Helyzetkép éppen most:

esikaho03.jpg
------------------------
Megtekintve 11176 alkalommal.

esikaho02.jpg
------------------------
Megtekintve 11176 alkalommal.

esikaho01.jpg
------------------------
Megtekintve 11176 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.04.19. 07:38  Hozzászólás
  •   260   
Avatar

rendszer admin
 
Kicsit változott a helyzet ....
Most már esik, indőnként szakad, aztán kicsit alább hagy.
Ami szomorú, hogy kezd megmaradni .....

havaseso4.jpg
------------------------
Megtekintve 11159 alkalommal.

havaseso3.jpg
------------------------
Megtekintve 11159 alkalommal.

havaseso2.jpg
------------------------
Megtekintve 11159 alkalommal.

havaseso1.jpg
------------------------
Megtekintve 11159 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.04.19. 06:38  Hozzászólás
  •   259   
Avatar

rendszer admin
 
Budapest, XVII. kerület +3°C
Havas-eső esik hajnal óta eléggé szépen, bár szerencsére el is olvad egyből.

Még jó, hogy tegnap este bedurrantottam a kazánba.
Reggel kellemes 21,3°C volt a lakásban. :)

20170314_200948.jpg
------------------------
Megtekintve 11147 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.04.18. 21:03  Hozzászólás
  •   258   
Avatar

rendszer admin
 
Én nem várom meg, milyen lesz az idő reggelre, jól bedurrantottam.
Van vagy 23°C a lakásban. :D
Az egyik kutya hason, a másik háton, lábaik szanaszét, szétfolytak a paplanon .... :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.04.18. 20:59  Hozzászólás  Válasz petrol (256) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   
Avatar

terra alapító
 
Hát a szél az most fúj rendesen, 45°-ba hajtogatja az idén ültetett orgonafákat...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.18. 19:12  Hozzászólás
  •   256   


---
 
Sajnos brutális hideg szakad ránk Észak felől, egyetlen reményünk a sok csapadék és a szeles éjszakák. Ezek nagy területet mentenek meg, de sokan szívni fognak sajnos. Mi itt a homokbuckák között rossz esélyekkel indulunk, egyetlen reményünk a szélcsatorna.
 


  2017.04.18. 16:09  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   
Avatar

terra alapító
 
Holnapra meg azutánra írt fagypont körülit, na most kitolták hétvégéig... itt pl. esett, reggel 8°C volt.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.04.17. 18:43  Hozzászólás
  •   253   
Avatar

terra alapító
 
Most ide sem mutat fagyot, bár az a +1°C általában akkor annyi, ha +3-4°C-ot mérek :D de van hogy akkor is, mint ha megfagytak volna az autók meg a pocsolyák...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.04.15. 12:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   
Avatar

---
 
Keleti, Észak-Keleti nagyvárosokat nézd meg. met, weather-forecast, gismeteo, stb. mind írják. Ilyen időjárásban, kb. Derecskéig szokott "hatni". Péntek lesz valószínű a szüretelő nap.
Az egyetlen különbség tavalyhoz képest, hogy idén a legneccesebb reggelig is dideregnek a fák, nem hosszú meleg idő után jön hirtelen a hideg.
 




  2017.04.15. 11:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (248) hsz.-re     Olvasás  
  •   249   
Avatar

---
 
Ma délelőtt már változtattak is, a jövő hétre napokig előrejelzetten. Keleten most úgy néz ki, a nagy mennyiségű eső helyett, csak egész kevés lesz, viszont minden reggelre hideg, és úgy néz ki a jövő héten el is viszi a fagy megint a termést.
 


  2017.04.14. 16:58  Hozzászólás  Válasz andras (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   248   
Avatar

terra alapító
 
Ők nem tudják ennyivel előre, én viszont igen. Biztos hogy nem úgy lesz ahogy írják. Ha hétfőn valamiért foglalkoztat hogy hétvégén lesz-e eső, csak megnézem az előrejelzést. Ha muntatnak esőt, akkor tuti nem lesz.
 


  2017.04.13. 17:25  Hozzászólás  Válasz baby-lon (244) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   
Avatar

---
 
Ne ijesztgess :), a harmadik évében levő Ladycotom eszméletlen mit kötött, több mint 100 db van rajta.
A 4-ik éves MK is jól kötött, eddig átvészelt mindent.

Abban reménykedek, hogy azért ennyire előre nem tudják biztosra mondani az időjárást.
Nálunk ma reggel is csak 1 °C volt.
 


  2017.04.13. 16:36  Hozzászólás
  •   246   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos én is csak azt látom, hogy bizony megint fűteni kell, ami most duplán rossz. Egyrészt kevesebb fát tároltunk be, másrészt hidegebb volt a tél is, így a jövőre megmaradó tartalék mennyiség bizony nem fog megmaradni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.13. 16:29  Hozzászólás  Válasz baby-lon (244) hsz.-re     Olvasás  
  •   245   


---
 
Sajnos valóban van esélye akár a komolyabb fagynak is. De még odébb van, többféle variáció létezik 21. környékére, előtte néhány nappal tisztázódik csak le a csapadék kiterjedése és a szél erőssége. Ideális esetben csak a fagyzugos helyek kapnak a nyakukba fagyot, rosszabb esetben országos komolyabb fagykárok is lehetnek.


chart.png
------------------------
Megtekintve 10537 alkalommal.

 


  2017.04.13. 16:09  Hozzászólás
  •   244   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy jön a fejünkre a baj... Húsvét után komoly lehűlés jön, úgy néz ki...
 


  2017.04.05. 19:40  Hozzászólás
  •   243   
Avatar

terra alapító
 
Végre úgy tűnik esik is valami esőszerűség :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.03.28. 18:29  Hozzászólás
  •   242   
Avatar

---
 
Nálunk (Fickó-Erdély) -6 °C volt a tegnap reggel és -2 °C ma reggel.
Még egyik kajszim sem virágzik, legtöbbjük piros bimbos, a Zard és Bergevál van a legjobban lemaradva.
Ha meleg lesz, csak napok kérdése a virágzás. :)
Ma éjszakára is mínusz lesz.
 


  2017.03.27. 18:55  Hozzászólás
  •   241   
Avatar

terra alapító
 
Udvaron védett helyen -1,7 reggel fél hétkor. A ház előtt biztosan kevesebb.
Nem látok a barackfákon barnulást. A citromok kint voltak, igaz a teraszon, látszólag rendben. A leandereket nem zavarta, azok csak akkor kényesek a fagyra, ha már új hajtásaik vannak.
Szinte törvényszerű, hogy ha virágzik a sárgabarack, jön valami időjárási visszaesés. azért ez jobb , mint egy hóvihar.
 


  2017.03.27. 18:00  Hozzászólás
  •   240   
Avatar

terra alapító
 
Nálam -3,4 volt az alja, egy kajszi sziromlevelein látok barnulást, a többi eddig jó. Ettől még nem lesz számottevő kiesés nálam.
 


  2017.03.27. 17:09  Hozzászólás
  •   239   


---
 
Felénk -1,6 fok volt a minimum, kb. 2 órán keresztül volt fagypont alatt a hőmérséklet. Azonban ezek 2 méteren mért értékek, 50-100 centi magasságban -3/-4 is lehetett.
 


  2017.03.27. 16:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (237) hsz.-re     Olvasás  
  •   238   


---
 
-1 volt felén is, max 1órán át volt negatív, nem látok problémát, kivi is épnek tűnik, jó lenne legközelebb már csak novemberben lenne negatív T :thumbup:
 


  2017.03.27. 16:43  Hozzászólás  Válasz Jani71 (236) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   
Avatar

---
 
Nálam az udvarban -0,7 fok volt, ez még egészen tolerálható. Néhány szobanövény és a citromok is kinn vannak már, bár kissé védettebb helyen... problémát nem látok.
 


  2017.03.27. 10:23  Hozzászólás
  •   236   


---
 
Az elmúlt hajnalban a házunknál mért minimum hőmérséklet - 4.5 °C volt (Dél-Mezőföld: Paks és Szekszárd között).
Úgy gondolom, talán a fáknál nem volt ennyire mélyen, bár van köztük, ami egész közel van a műszerhez. A következményét meglátjuk. :alvaka:
 


  2017.03.18. 15:55  Hozzászólás  Válasz edit (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   


*
 
Itt is sumákol , néha csöppent 1-2t , de eddig nem esett...viszont nekem bizonytalanra nem érdemes kimennem , így maradt a meccsnézés / a fiam játszott a helyi U19ben /...
 






  2017.03.18. 13:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

terra alapító
 
akkor jól jön ez a mostani eső. Csak az a kár, hogy pont hétvégén esik, sok tervünk volt...
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég