Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.05.23. 19:24  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   
Avatar

terra alapító
 
Én meg láttam egy képet, ahol úsznak az autók :D az mikor készült?
A változatosság kedvéért megint dörög meg esik... csak jég ne legyen, picit meleg van...
Szegény kutya meg teljesen meg van rémülve, kinyitnám az ajtót, 2 másodperc alatt a házban lenne :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.23. 19:12  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (332) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk tegnap is beborult, meg dörgött (bár villámokat nem láttam), vártam, hogy essen, mert jó lenne egy kis eső, de semmi.
Aztán meg ma is elkezdte ugyanezt! Kicsit felerősödött a szél, dörgött néha, jöttek-mentek a sötétebb felhők, stb, stb..

Így aztán fogtam magam, és kimentem locsolni.
Erre el is ment az összes felhő .... :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.05.23. 18:36  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (332) hsz.-re     Olvasás  
  •   333   
Avatar

terra alapító
 
Az nagy baj. Nálunk 10-11 mm esett. Megint nem öntözök :dejo:
Kútjaid vannak?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.15. 20:38  Hozzászólás  Válasz délkelet (330) hsz.-re     Olvasás  
  •   331   
Avatar

---
 
Visszatérő fagyok mindig voltak, de a dolgok általában nem fagytak.
Ez annak volt köszönhető, hogy a fák és a szőlő még nem voltak elindulva. A virágzás és a szőlő indulása csak április legvégén, de inkább májusra volt várható.
Most azonban általában melegebb a február és a március. Az idei február elég hideg volt, de márciusban, kb egy hétig +20 °C felett volt a hőmérő, két nap majdnem ütötte a 30-at. Éjszaka sem hűlt 10 alá. Ez beindított mindent. Például a "májuska" az idén április közepén virágzott.

Felborítottuk az ökoszisztémát, a következményeket is viselnünk kell. Ez van.
Mindezek ellenére reménykedek, hogy néha elkapok egy jó termést. :)
 


  2017.05.15. 19:57  Hozzászólás  Válasz andras (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   
Avatar

---
 
András! Nálad ezek a késő tavaszi fagyok rendszeresen jelentkeznek? Én szerencsére a tavalyi és az idei évet is megúsztam jelentéktelen fagykárral.
 


  2017.05.15. 19:31  Hozzászólás
  •   329   
Avatar

---
 
Most érkeztem meg haza otthonról (érdekes szójáték :) ) a csütörtöki fagy elég sok mindent vitt.
Elment az összes szőlőm, a Caledsiről és a Nectaredről minden lefagyott.
Az almát, körtét láthatólag nem érintette.
A Ladycotom kérdéses, maradt rajta gyümölcs, de látszik, hogy megcsípte a hideg.
Remélem lesz egy pár mutatóba.
 


  2017.05.15. 19:14  Hozzászólás
  •   328   
Avatar

---
 
A fene egye meg ezt a hülye időjárást körös körül esik dörög villámlik itt meg semmi itt nem sok arany esett májusban, hétvégén is öntöznöm kellett közben fél országot elvitte a víz ma is két zivatar került ki minket.Félreértés ne essék a jég és a felhőszakadás nem hiányzik csak az ESŐ..
 


  2017.05.13. 07:37  Hozzászólás
  •   327   


---
 
itt meg lehet esni fog az eső a jövő héten ami nem baj, mert már lengettékbe a locsolási tilalmat nyára.
 


  2017.05.12. 20:27  Hozzászólás
  •   326   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap este 8-9 körül 23°C-ot mutatott kintre a hőmérő. Kicsit gyanús, kinézek, hát rajt ül a macska :hiha: :dejo: :wave:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.11. 14:12  Hozzászólás  Válasz Jani71 (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   
Avatar

terra alapító
 
8,5°C volt a minimum :D ha max 4-et leveszek, az még úgy sem fagy :D :banana: :banana:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.10. 20:41  Hozzászólás  Válasz tgwh (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   324   


---
 
Nálunk a ház melletti mérő végül 0,3-nél 'megállt'.
Ez volt az alja. Viszont a kocsi teteje lederelt... Kb. a fákkal egy magasságban. Egyelőre nem látom nyomát az esetleges kárnak.
 


  2017.05.09. 22:15  Hozzászólás
  •   323   
Avatar

terra alapító
 
Haladunk, már csak -1°C-ot jósol éjjelre. Majd reggel meglesem a hőmérőt, mit rögzített, de szerintem lesz egy kis fagy, mert van még ami nem fagyott el elsőre...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.08. 20:37  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (321) hsz.-re     Olvasás  
  •   322   
Avatar

terra alapító
 
Látod itt ilyen veszély nem fenyeget, itt még a budit is ivóvízzel húzzuk le...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.08. 19:21  Hozzászólás
  •   321   


---
 
Itt már egy hónapja nem volt rendes eső, olyan kemény a talaj, hogy erőből kell bele vágni a kapát vagy az ásót.
Erősen kinéz egy locsolási tilalom a nyára.
 


  2017.05.08. 18:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (318) hsz.-re     Olvasás  
  •   320   


---
 
Az általad említettek valószínűleg ún. globálmodellekből dolgoznak, tehát a 2 méteres hőmérsékleti előrejelzésük egy adott pontra meglehetősen pontatlan. Ilyen becslésekhez nagyfelbontású, rövid távú modelleket használnak a meteorológusok, ilyenekhez azonban nem nagyon férünk hozzá mi proletár népség. :) A Dunántúl és az Északi országrész továbbra sem biztató, talajmenti fagy viszont nem csak ezeken a helyeken lesz, hanem akár feléd is. Kérdés majd a felhőzet mennyisége. Ahol kiderül az ég és nem dombos vidék, az szívni fog sajnos.
 


  2017.05.08. 18:19  Hozzászólás
  •   319   
Avatar

terra alapító
 
Szerdára már -3°C és +3°C között is ígér a környékre, marha jó...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.07. 11:30  Hozzászólás  Válasz petrol (313) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   
Avatar

---
 
Én a met.hu-t, a meteoblue-t és a Ventusky-t hasonlítgatom össze, a legrosszabbat (0 fok) a meteoblue jósolja felém, a másik kettő olyan +3-+4-et szerda hajnalra.
 


  2017.05.07. 11:18  Hozzászólás
  •   317   
Avatar

terra alapító
 
Gyorsan ránéztem én is, igaz én csak Időkép meg Köpönyeget nézegetek, de eddig nem volt velük gond, 2-3°C-ot jósólnak, tehát tényleg necces, reméljük nem lesz gond.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.05.07. 10:52  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (309) hsz.-re     Olvasás  
  •   315   


*
 
En is tegnap toltam vegig a hegyet a damilossal...legkozelebb mar gyomirtozni is fogok.
 


  2017.05.07. 10:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (312) hsz.-re     Olvasás  
  •   314   


*
 
Hat ezt nem lehet meguszni...a legbosszantobb amikor a friss oltasba szur bele a rohadek...
 


  2017.05.07. 10:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (312) hsz.-re     Olvasás  
  •   313   


---
 
Reagálva a másik topikban hozzám intézett kérdésedre:
én előrejelzési térképeket nézegetek, azok alapján rakom össze a dolgokat. A jelenlegi kilátások szerint a Dunántúlon komoly fagyveszély néz ki (-2, -4 fokok), illetve Észak sincs túl jó helyzetben. Emellett a középső országrész is necces lehet, mert köztudottan hajlamos az erős lehűlésekre. Egyetlen lehetséges mentsvár a szél/felhőzet jelenléte. Ez még nem teljesen lefutott szerencsére.
A csütörtök jóval kisebb területet fog érinteni, ott már csak a fagyzugos helyekkel lehet gond.
Ezeket 2 méteres magasságokra értem, a talaj közelében nyilván még rosszabb lesz a helyzet.
 




  2017.05.06. 20:44  Hozzászólás  Válasz Jani71 (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   311   


---
 
Elkiabáltam... :(
Ma reggel azzal szembesültem, hogy a Császárkörtém elég sok hajtását megpocsékolta a hervasztó... :@ (Az Indexen is kezdik már írogatni.)
 


  2017.05.06. 19:30  Hozzászólás
  •   310   
Avatar

---
 
Ma felfelé korrigálták a szerdai és csütörtöki hajnal előrejelzését, pillanatnyilag reménykedhetünk a fagymentes éjszakákban.
 


  2017.05.06. 14:48  Hozzászólás  Válasz tgwh (308) hsz.-re     Olvasás  
  •   309   
Avatar

rendszer admin
 
Ma egész nap szép idő volt, csak néha jöttek kisebb felhőcskék.
Kint is voltam egész nap idáig, jól el is fáradtam.

Fűnyírás:
Múlt hétvégén volt nálam fűnyírás.
De mivel a héten napi szinten vagy nappal, vagy éjjel mindig esett egy kis eső, ismét aktuális lenne .... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.05.06. 11:20  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (307) hsz.-re     Olvasás  
  •   308   
Avatar

terra alapító
 
Az a baj ilyenkor, hogy egyszerűen nem tudsz kimenni pl. füvet nyírni, mert vagy vizes, vagy esik... kétféle fű van a kertben, az egyik alig nő, a másik meg rohadt gyorsan, így ugyan ott vagyok, mint tél végén, a macska elveszik a fűben... megoldás lesz majd egy markoló, ami letolja egyenesre az egészet, aztán már csak újra kell vetni a füvet. Na akkor tuti nem fog esni :D alapból 7 vagy 10 centisre állítom a fűnyírót, mert amúgy meg kiégne nyáron.
Most úgy néz ki, jövő héten ugrásra készen állok, ha pár napig nem esik, rohanok ki a fűnyíróval a dzsungelnek :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.06. 07:27  Hozzászólás
  •   307   
Avatar

rendszer admin
 
Az éjjel még volt eső itt nálunk.
A mai nap is úgy indul, hogy szépen süt a nap, és sehol egyetlen felhőcske.
Gyorsan ki is megyek a kertbe, sok dolgot kellene még elintézni, nem tudom, meddig lesz ilyen az idő .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.05.04. 20:06  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (303) hsz.-re     Olvasás  
  •   304   
Avatar

terra alapító
 
Az biztos hogy megnyomja a növények fejlődését ilyenkor. Aztán ha túl sok, akkor meg kirohad minden, meg jönnek a betegségek.
Majd meglátjuk mi fagyott el, és mi nem. Az epren már látni pár centis gyümölcsöket :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.04. 19:38  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (301) hsz.-re     Olvasás  
  •   302   
Avatar

terra alapító
 
Még az a szerencse, hogy esővel jött, de kb. 10-15 perc alatt leesett 8mm. Előtte egy nap alatt 20mm, meg még 8mm utána... azelőtt meg a vízzel teli (kút) hordóim csurom havasak voltak :D talán egy hét volt, amikor locsolni kellett, most megint esőt mondd vagy két hétig, de ugye májusi eső :dejo: :banana: :unnep:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.04. 17:33  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (299) hsz.-re     Olvasás  
  •   300   
Avatar

terra alapító
 
Most már itt is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.04. 17:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (298) hsz.-re     Olvasás  
  •   299   
Avatar

rendszer admin
 
Tegnap szakadt az eső nálunk, ma nagyon szép, nagyjából felhőmentes idő van. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.05.04. 16:54  Hozzászólás
  •   298   
Avatar

terra alapító
 
A változatosság kedvéért egy kis jégeső...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.25. 14:55  Hozzászólás  Válasz Jani71 (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   297   


---
 
Idénre már nekem is! :@
Hála az égnek most meleget hoz végre, jó lenne már tényleg nem azt kellene bújni, melyik reggel lesz rizikós.
Nagyon sok kajszi kötött, szép nagyok már a koraiak, jó lenne már csak novermberben fagyna legközelebb. :)
Palántákat is vinni kellene már ki, mert tele a ház és szép nagyok, már csak sínylődnek....no meg a fűtés is, esténként még picit be kell fűteni, október eleje óta...lassan május van.
De legyünk pozítivak, az "átkozott" szél miatt úsztuk meg az elmúlt napokat :wave:
 


  2017.04.25. 14:41  Hozzászólás  Válasz Lactarius (294) hsz.-re     Olvasás  
  •   296   


---
 
Nekem meg a tetű szélből... Hú, de rohadtul utálom! :@ Leállhatna már! :thumbdown:
 


  2017.04.25. 11:41  Hozzászólás  Válasz edit (292) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   


---
 
Pedig vasárnap végre palántázni szeretnék...remélhetőleg nem egy talajmenti fagy után.
 


  2017.04.25. 11:41  Hozzászólás  Válasz edit (292) hsz.-re     Olvasás  
  •   294   


---
 
Itt ma reggel majdnem fagy volt, sőt a ház mögött deres volt a fű. Elegem van már ebből. :((
 


  2017.04.25. 08:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   
Avatar

terra alapító
 
Anélkül nem is lehet ezt csinálni!

10. napja nem voltam a birtokon, alig várom már, hogy láthassam mi történt a gyümölcskezdeményekkel...
 


  2017.04.24. 11:43  Hozzászólás
  •   292   
Avatar

terra alapító
 
Hát remélem a fagyosszentek se lesznek fagyosak.
Ma reggelre minden fehér volt, fű, tetők, autó, minden deres. De a hőmérőm, igaz a garázs ház felőli oldalán kb 2 méter magasan, +0,7 fokot mutatott fél hatkor. Károkat nem látok.
 


  2017.04.24. 11:38  Hozzászólás
  •   291   


---
 
sziasztok!

egyenlőre úgy néz ki ezt a ronda időszakot megúsztuk károk nélkül, de még nem kiabálom el, majd kövi hetekben kiderül. :wave:
 










  2017.04.23. 18:42  Hozzászólás  Válasz baby-lon (285) hsz.-re     Olvasás  
  •   286   
Avatar

---
 
Nem lehet mondani, hogy a szerencse kegyeltje lennél ... ha jól emlékszem, a tavalyi éved is fagykárral indult.
 




  2017.04.23. 17:00  Hozzászólás
  •   284   


*
 
Én a fagyokat úgy néz ki megúsztam , viszont a viharos szél sok mindent megszabdalt...ill. ami még gond, hogy gyakorlatilag értékelhető mennyiségű csapadék nem volt...már nagyon régóta.
 


  2017.04.23. 11:56  Hozzászólás
  •   283   
Avatar

---
 
Nálam a csütörtök reggel (ha jól emlékszem) okozott fagyásokat a szőlőnél, földiepernél, datolyaszilvánál és az asiminánál. Nem lehetett komolyabb fagy, mert az udvarban alig-alig éreztette a hatását.
 


  2017.04.23. 11:43  Hozzászólás
  •   282   


---
 
Úgy néz ki, hogy én is megúsztam a péntek reggelt. A minimum 0,5 fok lett. A holnap reggel még hűvös lesz, Északon és a fagyzugos (+csélcsendes, csillagfényes) helyeken viszont megint befigyel majd a -1, -2 fok.
Reggel a heti esős hideg idő miatt szórtam ki egy kis Champion-t lombtrágyával, remélhetőleg elég lesz.
 


  2017.04.23. 10:08  Hozzászólás  Válasz Jani71 (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   281   
Avatar

terra alapító
 
Hát ha nem korán fagy el, akkor később :D így nézve 33% marad rá, hogy megmarad a termés :hiha:
Kíváncsi leszek a kísérlet végeredményére.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég