A nagy mgcsere 2022 Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Forgalmazók, szponzorok, vagy egyéni adományból létrejött akciók az oldalon.
  2022.10.17. 17:45  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
A korábbi évekhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül a magcsere programunk.

Az idén is a program célja nem az, hogy a hatholdas konyhakertet innen szerzett magokkal vessük be, hanem az, hogy kipróbáljunk olyan növényeket, melyek eddig még nem voltak a konyhakertünkben, vagy már voltak, csak ilyen fajtát esetleg máshonnan nem tudunk beszerezni.

Ha van kedved alacsony postaköltség mellett vetőmagokat csereberélni, vagy csak valami érdekességre vágysz, jelentkezz a Terra-kert fórum idei magcsere akciójára.

   A nagy magcsere (rövid ismertető)
Régebben nagyon sok mag cserélt gazdát itt a fórumon, különböző módokon. Ezek a csereberélések bizonyára sok postaköltséggel jártak. Biztos voltak olyanok is, akik sok magot küldtek szét, aztán mikor azt hitték végeztek, újabb jelentkezők kértek. Aztán biztos voltak olyanok is, akik szerettek volna valamilyen magot, de nem tudták kinek van, vagy nem akartak kérni, mert a boríték-válaszboríték költségét már soknak ítélték meg a magok értékéhez képest, csak simán, a küldő költségére meg már udvariatlannak érezték volna a kérést. Ezeket a problémákat szeretnénk most semmissé tenni.

A már rendszeressé váló „A nagy magcsere” nevű akciónk lényege, hogy mindenki összesen 2db postai boríték költségén (lehetőleg Belföli Postakész Elsőbbségi Boriték - 220.- Ft/db.), akár minden résztvevővel tud magot cserélni. A lebonyolítást segíti legújabb programunk, melynek segítségével könnyen lehet magokat (de bármi mást is) felajánlani, igényelni, melyet a program automatikusan nyilvántart.
A Nagy magcsere akciót meghatározott időben zárjuk. Az eddig felajánlott és igényelt magokat a felajánlók beteszik egy borítékba, ha ők is igényeltek valamit akkor egy válaszborítékot is, és elküldi egy megadott címre. A címet a program zárásakor mindenkinek elküldjük. Erre a címre fog beérkezni minden beküldött csomag és minden válaszboríték. Ezeket a csomagokat kibontjuk, mindenkinek betesszük a válaszborítékjába az igényelt magot és visszaküldjük a borítékot. Ezzel lényegesen csökkenhetnek a cserével járó költségeink, és az sem okoz problémát ha valaki csak pár magot szeretne, de több embertől, több helyről, hiszen a költség így is csak összesen 2 boríték ára.

Ami még fontos!
  • A magcsere esetén 10 db. magot számolunk 1 csomagba. Ezt vegyétek figyelembe a felajánlás írásakor!
  • Amennyiben egy csomagban ennél kevesebb mag van, azt a leírás mezőben a felajánláskor jelezni kell!
  • Minden esetben 1 csomagban minimum 5 db. magnak kell lenni!
  • Minden felajánlásnak legalább 3 csomagot kell tartalmaznia,
  • Minden egyes felajánlás maximum 10 csomagot tartalmazhat, azaz magok esetében max. 10x10 db-ot.
    Ha ettől többet szeretnél felajánlani, azt egy újabb felajánlásban kell megtenni.



   Ki vehet részt a magcserében?
A magcserében bárki részt vehet, aki beregisztrált tag, viszont mivel a programot elsősorban az aktív fórumozók számára találtuk ki, a felhasználókat 3 csoportra osztottuk:

Új felhasználók:
Ők azok, akik az aktuális évi magcsere indulása után regisztráltak a fórumra. Természetesen ők is részt vehetnek a magcserében, de ahhoz, hogy igényelni tudjanak, előbb kell, hogy legyen legalább 1 felajánlásuk. Ha ez megvan, akkor jogosultságot szereznek 4 igénylésre. Újabb felajánlással, újabb 4 igénylésre kapnak lehetőséget. Ezt összesen 3 alkalommal tehetik meg, vagyis:

    1 felajánlás ->> 4 igénylési lehetőség
    2 felajánlás ->> 8 igénylési lehetőség
    3 felajánlás ->> 12 igénylési lehetőség
Természetesen többet lehet felajánlani, de az igénylések lehetőségének a száma maximum 12.

Fórumozók:
Ebbe a csoportba tartoznak azok, akik az aktuális évi magcsere indulása előtt regisztráltak a fórumra. Hasonlóan az új felhasználókhoz, ők is részt vehetnek a magcserében, de ahhoz, hogy igényelni tudjanak, előbb kell, hogy legyen legalább 1 felajánlásuk. Ha ez megvan, akkor jogosultságot szereznek 6 igénylésre. Újabb felajánlással, újabb 6 igénylésre kapnak lehetőséget. Ezt összesen alkalommal 3 tehetik meg, vagyis:

    1 felajánlás ->> 6 igénylési lehetőség
    2 felajánlás ->> 12 igénylési lehetőség
    3 felajánlás ->> 18 igénylési lehetőség
Természetesen többet lehet felajánlani, de az igénylések lehetőségének a száma maximum 18.

Top felhasználók:
Ebbe a csoportba tartoznak azok a felhasználók, akik az aktuális évi magcsere indulása előtt regisztráltak a fórumra, rendelkeznek legalább 200 hozzászólással, vagy a korábbi magcseréken összesen legalább 10 felajánlást tettek.
Számukra az igénylés feltételmentes és korlátlan.

Fontos tudni:
Akár Új felhasználók csoportjában vagy, akár Fórumozók csoportjában vagy, ha a Nagy Magcsere Programban eléred a 10. elfogadott felajánlást, automatikusan a Top felhasználók csoportjába kerülsz, és korlátlanul igényelhetsz!


   Fontos új dolgok a programban!
Új információs sor:
    A felajánlott termékek listája felett találunk egy új információs sort, ami tájékoztatást ad a jelenlegi helyzetünkről, és az esetleges lehetőségekről!
    Amennyiben például elfogy az igénylési lehetőségünk, ebben a sorban megtaláljuk rá a választ, csak figyelmesen el kell olvasni.
Változott a menüsorban lévő információ gomb tartalma:
    Kép
    Ráklikkelve pillanatnyi helyzetünkről ad részletes felvilágosítást.
Új gombok kerültek a programba!
    • Az új gomb használatának a lényege, hogy a program futásának ideje alatt a már egyszer megigényelt termék igénylését bármikor vissza vonhatja.
    • Ezáltal vissza kapja azt az igénylési lehetőséget, és a felszabadult helyre bármelyik felhasználó igényelhet.
    • Ha esetleg mégis meggondolja magát, és mégis igényt tart arra a termékre, ha még van lehetőség, igényelheti újra.

    • Ez a gomb akkor jelenik meg, ha még nincsen, vagy már elfogyott az igénylési lehetőségünk.
    • Amennyiben még van rá lehetőségünk, magok felajánlásával kaphatunk újabb igénylési lehetőségeket.
    • Nézzed meg az új információs sort a terméklista tetején, a választ ott megtalálod.
Felajánlási adatlap kitöltése:
    Az adatlap kitöltés módosult a Nagy Magcsere Program idejére.
    1. Ki kell tölteni a Termék megnevezése mezőt.
    2. Meg lehet adni a Kép linkje: mezőben a termékről egy képet akár az internetről, akár a fórumunk Galériájába feltöltött képet (de nem szükségszerű a kép megadása).
    3. Meg kell adni a felajánlott csomagok számát (3 - 10)
        Egy felajánlásban minimum 3 db. csomagnak kell lennie ugyanazon magokból.
          Egy csomagban minimum 5 db. magnak kell lennie, és maximum 10 db. magot tehetünk bele (de lehet 10-nél többi is, az is 10-nek számít)
          Amennyiben egy csomagban 10-nél kevesebb mag van, ezt a Leírás mezőben közölni kell a felajánláskor!
        Egy felajánlásban maximum 10 db. csomag lehet
    4. A többi mezőt nem kell kitölteni a Nagy Magcsere Program ideje alatt, mert a program úgy is átírja a megfelelő értékekre, bár mit is adsz meg ott.



   Képek felhelyezése
Nem mindegy, mit és hogyan:
  • Internet képek:
    • Nem ajánlott:
      • Hibás megoldás! (Ex-has!)
        Kód: Egész kijelölése
        http://bioakarmi.hu/paradicsom/kulonlegessegek/
        Nem a weboldalt kell megadni, hanem a kép konkrét címét:
      • Jó megoldás!(Ex-has!)
        Kód: Egész kijelölése
        http://bioakarmi.hu/paradicsom/kulonlegessegek/korteparadicsom.jpg
        A kép pontos webcímét kell megadni, a kép kiterjesztésével együtt!

        Az adott oldalon (NEM Google keresőben) megkeresed a képet, majd egy jobb klikk a képre.
        A bejövő opciókban általában a legfelső - Kép megnyitása új lapon - Klikk rá.
        A böngésző nyit egy új lapot, ahol csak az az egy kép van.
        A címsort másold be az űrlapba a megfelelő helyre, a kép ablakát meg zárd be (már nem kell).

    • Ajánlott megoldás!
      • ----

  • Felhasználók képgaléria képe (a BBCode TAG-ek itt nem működnek!)
      Amennyiben az adott képet már egyszer feltöltötted a saját képgalériádban, a legfelső színes menüsorban - Képgaléria - és keressed meg.
      Ha megtaláltad a képet, egy jobb klikk a képre.
      A bejövő opciókban általában a legfelső - Kép megnyitása új lapon - Klikk rá.
      A böngésző nyit egy új lapot, ahol csak az az egy kép van.
      A címsorból a következőt másold be az űrlapba a megfelelő helyre
      (Ex-has)
      Kód: Egész kijelölése
      gallery/image.php?album_id=2&image_id=9503
      majd zárd be a kép ablakát, már nincsen rá szükség.
  • Felhasználók csatolmányképei (a BBCode TAG-ek itt nem működnek!)
      Amennyiben az adott képet már egyszer feltöltötted saját csatolmányképként egy hozzászólásodba, a legfelső színes menüsorban - Csatolmányképeim - és keressed meg.
      Ha megtaláltad a képet, egy jobb klikk a képre.
      A bejövő opciókban általában a legfelső - Kép megnyitása új lapon - Klikk rá.
      A böngésző nyit egy új lapot, ahol csak az az egy kép van.
      A címsorból a következőt másold be az űrlapba a megfelelő helyre
      (Ex-has)
      Kód: Egész kijelölése
      download/file.php?id=9900
      majd zárd be a kép ablakát, már nincsen rá szükség.
  • Ha sehogy sem akar jó lenni
      Írjál itt egy hozzászólásat, nem túl hosszan, de érthetően írd le a problémád.
      Vagy írjál egy Privát Üzenetet, melyben jelezzed, mi nem akar működni.
      Szívesen segítünk .... Ragadozo  - vagy - gergerg  :)




A program elérhető ide kattintva

A felajánlott magok listája folyamatosan frissül, érdemes pár naponta visszanézni!
Új felajánlás érkezése kijelzésre kerül a képernyő jobb alsó sarkában, bár hol is vagy a Fórumban (csak rá lehet klikkelni! :) ).
A kijelzés mindaddig fenn marad, amíg az ajánlási oldalt meg nem látogatod.

A Nagy Magcsere Program 2023. 01. 15. 21:00 óráig érvényes!

  1. Aki esetleg nem emlékszik rá, hogy milyen terméket ajánlott fel, az klikkeljen a Felajánlottam gombra.
  2. Aki esetleg nem emlékszik rá, hogy milyen terméket igényelt, az klikkeljen az Igényeltem gombra.

Ha valami változás történik, azt itt jelezzük!
 
 


  2023.02.11. 07:40  Hozzászólás
  •   37   


---
 
Megkaptam a magokat, nagyon szépen köszönök mindenkinek mindent, találkozunk 24-ben :)
 


  2023.02.10. 21:15  Hozzászólás
  •   36   


---
 
Ma nekem is megérkezett a borítékom. Köszönöm a szervezést és a felajánlásokat! Jó kertészkedést mindenkinek!
 






  2023.02.08. 13:48  Hozzászólás
  •   33   


---
 
A mai napon megkaptam a magokat. Köszönöm szépen a Marcsi48, Permakert, edit, karabeatrix, Varga Árpi, Kertműves által felajánlott magokat, az összekészítést, postázást pedig gergergnek. :)
 






  2023.02.06. 15:37  Hozzászólás
  •   30   


---
 
Az én személyes véleményem -s ezzel részemről zárom a témát -, azzal, hogy megtörtént a felajánlás, kötelezettséget vállaltunk, akkor is, ha ingyenes az egész.
S mint ilyen, előre kellene gondolkodni, mi lesz, ha bármi történik.

Mivel bármikor kórházba kerülhetek, vagy lehetek annyira rosszul, hogy felkelni sem bírok, így mindig beavatom édesanyámat. Ő pontosan tudja, hogy tud belépni a gépembe és azon belül, ahova kell és tudja mit hol tartok. Ha én bármilyen okból nem tudom megoldani, ő megcsinálja helyettem.
Lehet, hogy ez abból fakad, hogy mielőtt lerobbantam vállalkozó voltam, de nekem ez a természetes.
 


  2023.02.06. 08:17  Hozzászólás
  •   29   


---
 
Sajnos még nem találkoztunk, nem ismerem, de gergerg egy bölcs ember. Magamon tudom, hogy mint esendő ember, például AKÁR egy betegség mit művelhet velünk. Amíg nem kell egy problémát, gondot magunknak is esetleg átélnünk, nemigen tudunk vele azonosulni vagy foglalkozni. De el kell hogy fogadjuk negatívumok nélkül. :fejvaka:
 




  2023.02.05. 21:44  Hozzászólás
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
A kérdés eldőlt. Mivel hétköznap nincs időm a magokkal foglalkozni, egy hét csúszást biztosan jelentett volna, ha várunk. Ma be lett minden mag téve a borítékokba. Holnap a feleségem viszi a postára, és feladja őket.


Követ ne vessük senkire pláne úgy, hogy nem ismerünk semmilyen részletet. Nem hiszem, hogy szándékosan nem küldte a magokat, emlékeim szerint nem az idei az első részvétele. Annak, hogy idén még nem járt a fórumon, sok oka lehet. Ne ítélkezzünk, inkább drukkoljunk annak, hogy minden rendben van vele, és egyszerűen csak megfeledkezett az egészről. Az általa igényelt magok természetesen megvannak, várakoznak. Elküldeni nem tudom, mivel válaszboríték sem érkezett.

Szóval tagság visszavonásról, vagy bárminemű korlátozásról az okok ismerete nélkül szerintem beszélni sem kellene. Bármelyikünk kerülhet olyan élethelyzetbe, hogy nem tudja teljesíteni az ígéretét, és olyanba is, amikor a legkisebb gondja is nagyobb, mint hogy elküldi a magokat, belép a fórumra vagy sem.
 


  2023.02.05. 21:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   


---
 
Nekem mindegy, nem ragaszkodom hozzá hogy tovább várjunk, de az is igaz hogy márciusig vetni sem fogok a kért magokból, úgyhogy nekem ráér...
 


  2023.02.05. 17:15  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   


---
 
Csak részben értek egyet!
Aki nem képes belépni januárban, mikor egyértelműen ki van írva meddig tart, attól felesleges bármit is várni. Azzal viszont maximálisan egyet értek, hogy nem érdemes második esélyt adni az ilyeneknek és törölni kellene legalább a hozzászólás, részvételi jogát, ha a tagságát nem is.

Lehet nem én vagyok az egyetlen, aki a saját igénylésem mellett a családom igénylését is leadom, mert nekik nincs csere magjuk, nekem viszont bőven van. Ilyenkor pokoli kínos azt mondani, hogy bocs, de nem kaptam meg az ígért magot. Idén nem járok így, de tavaly megtörtént az édesapámnak rendelt chilivel.
 


  2023.02.05. 17:02  Hozzászólás  Válasz gergerg (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem legalább február közepéig várjunk, hátha megérkeznek a hiányzó magok.
Nem hiszem, hogy azzal a cca. két héttel, ami még hátra van, a keltetésben nagy problémákat okoznánk. :)
A másik, hogy akitől nem érkezik meg a felajánlott mag, annak nem is kellene elküldeni az igényelt magokat sem.
Lehet persze, hogy valami extrém eset miatt történi a dolog, de talán nem kellene azon agyalni, hogy miért.

Küldte - kapta .... nem küldte - nem kapta.

Persze ez csak magánvélemény, de amikor én felajánlottam valamit, én meg is néztem, mennyi van belőle, és mindjárt elő is készítettem küldésre, hogy biztosan tudjam, mit tudok küldeni, ne okozzak másnak csalódást.
És ha közbe jött volna valami, időben vettem volna azt a borzalmasan nagy munkával járó fáradságot, hogy írtam volna, valamiért nem megy, nem tudom küldeni.

Azt sem tudom, mások hogy vannak ezzel, de ha egyszer van ilyen lehetőségem igénylésre, olyan magokat kérek, amelyeket szeretnék is kipróbálni itthon, és nem azért kérem, hogy nekem is legyen ilyen mag, még akkor is, ha semmire sem használom!

Egyszóval bár milyen "drasztikusan" is hangzik, de ha valaki nem képes, csak ígérgetni, és arra is lusta, hogy legalább szóljon, mert közbejött valami, inkább törölni kellene a taglistából. :(
A későbbi, "megmagyarázom" dolgokkal meg senki sem lesz úgysem kárpótolva, és mindenki azt mond úgyis, amit akar. :(

És mivel ez már vagy 8. éve viszonylag probléma mentesen működik, egyszerűen nem csak azt kellene meghatározni, hogy a felajánlási-igénylési lehetőség meddig él, hanem azt is, hogy a válaszborítékokat (a simát, vagy a felajánlásokkal együtt) meddig lehet elküldeni. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2023.02.04. 18:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   


---
 
Ígérem jövőre kitalálok más, ragasztószalag nélküli megoldást, hogy a magok ne nyomják túl a vastagsághatáron a borítékot. Most ennyi telt tőlem...
 




  2023.02.04. 12:29  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Ma szétcsomagolásra kerültek a magok, néhány felhasználót örökre eltiltanék mindenféle ragasztószalagtól ;)

Jakabjutka december óta nem járt a fórumon. Vannak felajánlásai. Várjunk rá, vagy menjenek a magok az övéi nélkül?

Az érintett felhasználók:

Agárbogár
Kertműves
Varga Árpi
Permakert
Ragadozó
 






  2023.01.31. 20:51  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Beérkezett borítékok:

Ragadozo
Varga Árpi
Magdi1959
Permakert
Edit
Karabeatrix
Kertműves
Meandnature
Marcsi48

+1 aki nek nem találtam benne cetlit a fórumos nevével, de szerintem Agárbogár (Körös utcából)

Ha jól számolom, már csak Jakabjutka levele hiányzik, ő viszont az idén még nem járt a fórumon.
 




  2023.01.31. 18:29  Hozzászólás
  •   15   


---
 
Érdeklődöm, hogy beérkeztek-e a felajánlott magok. Persze tudom, hogy még azokkal nagyon sok munka lesz, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a pillanatnyi helyzet hogy áll. Január 28-án volt a határidő, addigra beérkeztek, vagy hiányoznak még küldemények?
Köszönöm szépen!
Magdi
 


  2023.01.24. 03:56  Hozzászólás  Válasz Marcsi48 (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

rendszer admin
 
Bal oldalt fenn a fejlécben az Új üzenet gombra klikkelve! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2023.01.24. 00:07  Hozzászólás
  •   13   


---
 
Ha vki segítene,hogy kell hozzájutni az új üzenetemhez, ami a címet tartalmazza,megköszönném.
 




  2023.01.23. 17:32  Hozzászólás
  •   11   


---
 
Ma sikeresen feladtam a magokat. Kicsit jobban csomagoltam, hogy simán beleférjen a mérethatárba.
 


  2023.01.17. 12:20  Hozzászólás  Válasz edit (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

adatrögzítő
 
Nem telt be véletlenül a bejövő mappád? Rajta vagy a címzettlistán:

PÜ.png
------------------------
Megtekintve 3193 alkalommal.



... de egyébként nem változott a cím idén sem. :)
 


  2023.01.17. 10:51  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Nem jött üzenet a címmel. Igyekszem a héten feladni, de ahhoz kell a cím. Ha ugyanaz mint eddig akkor rendben an, azt tudom.
Ps. Bocs, ott van az üzenet, kösz.
 




  2023.01.16. 12:32  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

adatrögzítő
 
Az idei évi magcsere akciónk felajánlási és igénylési időszaka lezárult.

Most a magok postázása következik. Évről évre akadnak hibák, félreértések, ezért kérlek figyelmesen olvasd el az alábbiakat:

2023.01.16. azaz hétfő estig, minden résztvevő kapni fog egy privát üzenetet itt a fórumon, ami tartalmazni fog egy címet, és az erre a bejegyzésre utaló linket. A privát üzeneteidet itt ellenőrizheted:

http://terra-kert.hu/ucp.php?i=pm&folder=inbox&sid=
TMPÜ.png



Ha legkésőbb kedd reggelig nem kaptál üzenetet, azt itt jelezd!

Ez a cím a központi cím, ide kell elküldened a felajánlott magokat, a válaszborítékot, és innen fogod megkapni az igényelt magokat is.

A felajánlott magokat tedd egy borítékba, és küldd el a kapott címre. A magokat kérlek csomagold szét, ne ömlesztve küldd, és jól olvashatóan írd rá a tartalmát! Csak annyi magot kell küldened, amennyit igényeltek is, ezt itt ellenőrizheted:

http://terra-kert.hu/terra_ajanl.php?w=0
TM2.png



Ha már minden magot becsomagoltál, és azokat is elküldenéd amiket nem igényelt senki, azt is megteheted, az év közben ezeknek a magoknak is gazdát fogunk találni valamilyen módon.

A magok mellé készíts egy válaszborítékot, a saját nevedre megcímezve, felbélyegezve. Ebben a borítékban fogod megkapni az igényelt magokat. Fontos, hogy megfelelő méretű válaszborítékot küldj! Nézd meg az igényléseidet, és úgy számolj, hogy 1 igényelt csomag kb. 1 teafilter méretű. Egy normál borítékba kb. 10 db csomag fér, tehát ha sokat igényeltél, nagy borítékot küldj! Nem kell speciális, buborékos boríték! Nem kell ajánlott vagy elsőbbségi küldeményként küldeni! Bár nem zárható ki, de az elmúlt években talán egyszer fordult elő, hogy elveszett egy boríték. Pénzt ne küldj borítékban, mert jó eséllyel nem érkezik meg!

A borítékba tegyél egy cetlit, amire írd rá a fórumon használt felhasználó neved, hogy tudjuk, kinek a magjait kell beletenni!

Az így elkészült csomagokat, ami tartalmazza az általad felajánlott magokat, a cetlit a felhasználó neveddel és a saját nevedre címzett válaszborítékot, legkésőbb január 28.-ig add postára! Kérlek ne halogasd, mert a visszapostázás csak akkor tud elindulni, ha mindenki csomagja beérkezett!



A beérkezett csomagok listáját napi frissítéssel itt fogjuk közölni.
 


  2022.10.30. 17:19  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Ott szerepel az Inváziós növényfajok Magyarországon c. könyvben, és ha a szemem nem csal a borítókép is a nebántsvirág.
 


  2022.10.30. 17:14  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Impatiens glandulifera. Bizony invazív. Én már láttam Erdélyben patakpartot elárasztva ezzel, távolról jól néz ki a sok rózsaszín virág, de közel és távol semmi más nem nőtt.
 


  2022.10.30. 16:34  Hozzászólás  Válasz edit (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

rendszer admin
 
A legjobb helyre írtad. :)
Viszont a nebánts-virágot sehol sem nevezik "invazívnak", vagy "özönvirágnak".
Ezért ezzel nem tudunk mit tenni.

Nekem is van ilyen növényem, egy valamilyen fajta eper!
Már mindenhol az van, hiába próbálom kiszedni, vagy levágni a hajtását.
Már volt olyan, hogy vagy félméterrel arrébb tette le a gyökerét, nem győzöm kiszedegetni, és mindent kibír.
A kánikulát, az esőt, a hideget, stb, stb, és csak terjeszkedik folyamatosan. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.10.30. 14:40  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom hova máshová írjam. A mai felajánlásokban van nebántsvirág. Ez egy inváziós özönnövény, ne szaporítsuk. Kertben rendben lenne, de szaporodási módja miatt kivadul és mindent elnyom ha jól érzi magát.
 


  2022.10.20. 00:28  Hozzászólás  Válasz edit (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

rendszer admin
 
Szia! :)

Ott van a témanyitó hozzászólásban, csak vissza kell nézni. :)
Képek felhelyezése
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.10.19. 19:19  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Tavaly nagy nehezen kitaláltam, hogy hogy tudok a felajánláshoz saját képet betenni, de most nem jövök rá. Addig tiszta, hogy fel kell vinnem a képet a galériába, de hogy onnan hogyan kerül tovább, az nem. No mindegy, most nem leszek pár napig aztán meg kell néznem a magjaimat addig hátha valaki kiokosít.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég