Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2016.05.05. 08:05  Hozzászólás  Válasz Spoli (5111) hsz.-re     Olvasás  
  •   5119   
Avatar

---
 
spoli

"A Kisföldalatti a világ első földalatti vasútja volt."

Jó erős az alváza, és biztos okuk is volt az ilyen alkatra! :-D

"Felavatni I. Ferenc József avatta fel, ma is megvan a "császári kocsi", természetesen nem fut, mert azóta azért nagyon sokat változott a világ. "

Régi szép világ, és a pengő európai váltópénz volt! Ha nincs a 2. Vh., akkor most nem ott - itt - tartott volna az ország! :-D

"Sikeres napot kívánok"

Köszönöm, egy csep eső nem volt, és 27-28 igaz volt! :-D

Majd emilben leírom, hogyan jártam ma!

Szép napot, és jó kedvet!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.05. 08:04  Hozzászólás
  •   5118   
Avatar

---
 
Ritkán látni kultúrnövényt, csak legelők vannak! :-D

Kép

Ide szoktam járni horgászni, és nekem már bérletem van a behajtáshoz! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.05. 08:01  Hozzászólás  Válasz Spoli (5110) hsz.-re     Olvasás  
  •   5117   
Avatar

---
 
spoli

"ja, ja, a varangyos béka, bizony randa és veszélyes jószág, errefele a vizimadarak azért tudják kezelni őket, azoknak nem árt, de itt van természetes ellenségük jópár másféle is."

Nem varangyos békuci, hanem egy ronda kukaczabálásra idehozott rondaság! Némelyik akkora, mint egy focilabda, és emlékszem, még az ausztria lágerben azzal baxtattak bennünket, éhen nem fogunk halni, mert a békák nagyja, a 2-3 kilót is eléri! Azok mondták, akiket nem fogadott el ez a sziget, és mentek Canadába, és mi meg mondtuk nekik, nálatok meg macikaka lehet belőletek! :-D

A shoppokban vannak souvenir üzletek, és ott is láthatók, mert kibelezve, de szépen lelakkozva állnak a polcon!

Ez nálatok is kapható, és ebből fele arányban vízzel keverve, elég csak ráspriccelni a dögre, és már ki is fogy belőle a benzin! :-D

https://www.google.com.au/search?q=dettol&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwju_sTwp8LMAhVIGJQKHTVeD0sQsAQIOQ&biw=1680&bih=907 

"Egerek mászkálnak a raktárban, kosz, és mocsok az elelmiszer összeállító helyen, ez nem EU-s jellemző, ez az itteni komissiózó és terjesztő sara."

Ez már tényleg gond, és én azért nem szeretek itt moziba járni, mert az ott árult kukoricának, erős egér pisi illata van! Hihető, mert a kukoricás raktárban illik egereknek is lenni, és emlékszem, az otthoni górékban is ez az illat volt! Pedig ott nem volt a kukorica hevítve, és mégis!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.05. 08:00  Hozzászólás
  •   5116   
Avatar

---
 
Az alacsonyhidas vízátjárók előtt ott mérce is, hogy látható legyen, az úton átfolyó víz magassága!
Akkor hallani a rádióban, ha magas a víz, csak várj! Sokan a four whellel haladva, azt hiszik, arra nem vonatkozik a fizikai törvény, úszni szoktak! :-D

Kép

A tanyasi háznak van széles terasza, és ott zajlik a nappali élet.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.05. 07:55  Hozzászólás  Válasz Spoli (5108) hsz.-re     Olvasás  
  •   5115   
Avatar

---
 
spoli

"Ezt nem nagyon értem, mit akar a hatóság, és miért kell rafináltnak lenni?"

Pedig egyszerű, mint csúzli, és az emberek felé mutatja a hatalom, mindent megteszünk a rend nevében! A raffináltság azért lényeges, mert tudják a termesztők, mikor, és hol járnak a hatalom emberei? Vannak figyelők, és a mobil a segítségük! :-D

"Ja, értem, mármint a drogkereskedők! Most értem."

Ez sem gond, mert jobb későn, mint soha! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.05. 07:54  Hozzászólás
  •   5114   
Avatar

---
 
Az itteni tanyavilág tudja a villanypóznákat! Nálunk már földalatibban kószál a dróton égő petrólejum! :-D

Kép

A farmok kötelező kelléke az esővíz tároló. Az adja az ivóvizet, és az állatok ivását is!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.05. 07:50  Hozzászólás  Válasz Spoli (5107) hsz.-re     Olvasás  
  •   5113   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Vegyes dolog volt ez ma errefelé.. Nagytétényen akkora jégeső volt, hogy beborította az utcát a jég."

Ez nem a várható jégkorszak része? :-D

"Én is mentem Napos időben is, meg vad szeles esőben is ma.. Bolond idő, ez van."

Csak azért, mert már sokat éltél, és azért van viszonyítási tudásod! Egy újszülöttnek még minden jó! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.05. 07:49  Hozzászólás
  •   5112   
Avatar

---
 
A datolya pálmafás földieper reklám.

Kép

Az itteni tanyavilág része, és tűzgyújtási esélyre utaló táblával! Sok felé lehet látni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.04. 21:48  Hozzászólás  Válasz wogboy (5104) hsz.-re     Olvasás  
  •   5111   


---
 
A Kisföldalatti a világ első földalatti vasútja volt. Valójában az előtte Londonban föld alá vitt vasút egy gőzmozdonyos vasút volt, ami alig 6 hónapig működött. Felavatni I. Ferenc József avatta fel, ma is megvan a "császári kocsi", természetesen nem fut, mert azóta azért nagyon sokat változott a világ. 1972-ben azért még üzemszerűen ilyen volt, ezt persze láttam, utaztam is rajta, de a látványát képen Nagy Zsolt Levente gyűjtőmunkájának köszönhetem. Sikeres napot kívánok, és mindenkinek jó pihenést!

Kisföldalatti 1972 NZSL.jpg
------------------------
Megtekintve 11922 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.04. 21:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (5102) hsz.-re     Olvasás  
  •   5110   


---
 
ja, ja, a varangyos béka, bizony randa és veszélyes jószág, errefele a vizimadarak azért tudják kezelni őket, azoknak nem árt, de itt van természetes ellenségük jópár másféle is.

A piszkos, romlott éelelmiszer nem az EU határok problémája, hanem a hazai mentalitásé. Egerek mászkálnak a raktárban, kosz, és mocsok az elelmiszer összeállító helyen, ez nem EU-s jellemző, ez az itteni komissiózó és terjesztő sara.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.04. 21:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (5103) hsz.-re     Olvasás  
  •   5109   


---
 
Ja, értem, mármint a drogkereskedők! Most értem.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.04. 21:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (5105) hsz.-re     Olvasás  
  •   5108   


---
 
Ezt nem nagyon értem, mit akar a hatóság, és miért kell rafináltnak lenni?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.04. 21:29  Hozzászólás  Válasz wogboy (5104) hsz.-re     Olvasás  
  •   5107   


---
 
Vegyes dolog volt ez ma errefelé.. Nagytétényen akkora jégeső volt, hogy beborította az utcát a jég. Én is mentem Napos időben is, meg vad szeles esőben is ma.. Bolond idő, ez van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2016.05.04. 02:40  Hozzászólás
  •   5105   
Avatar

---
 
A kocsma előtti motorok.

Kép

A sárga mellényes a hatóság, de csak időpazarlás, mert raffináltak a kereskedők! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.04. 02:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (5098) hsz.-re     Olvasás  
  •   5104   
Avatar

---
 
spoli

"Azt hiszem ma - esetleg tegnap ? összefolyik az idő - volt a Földalatti - ma Milleniumi Földalatti Vasút - 120 éves."

Ez jó meghatározás, és a 120 év is sok, innen látva! :-D

"Álljon itt egy kép a régi kocsijáról, ami még talán megvan valahol."

Köszi a képet, mert nekem nem sok a tudásom erről! :-D

" Evvel kívánok sikeres napot, és jó pihenést!"

Köszönöm, ma is volt napsütés - eddig -, és esőnek nyoma sincs! Ma lehetne gyomírtózni - a házelőtti kövezésen -, de ha nem is félek, kidobott lehet a munkám, ha ideér egy eső, mert volt már ilyen! Amint lepermeteztem a gyomokat, félórán belül kaptunk egy nem várt zuhancsot! Biztos figyel a főgondolkodó, és védi a természetet! :-D

Élvezd a jó időt, mert más lehetőséged nincs! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.04. 02:35  Hozzászólás
  •   5103   
Avatar

---
 
A vidéki út, és esik az eső!

Kép

Ez a kis falu, a hegyek előtti, és sok a motoros. ill. a drogkereskedők székhelye. A rendőrség mindennapos, és a kereskedők is tudják! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.04. 02:32  Hozzászólás  Válasz Spoli (5095) hsz.-re     Olvasás  
  •   5102   
Avatar

---
 
spoli

"Ki tartja a hátát? Senki."

Ez itt is divat, mert most jöttek rá, a behozott cane toadok - cukornád bogárevésre hozták be! -, de kiderűlt mára, szaporák - és rondák - https://www.google.com.au/search?q=cane+toad&sa=X&biw=1680&bih=907&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwighoWFmL_MAhXB4aYKHYfqBhgQsAQIJg  -, ill. imádják a kutya kaját, és már az egész szigeten elterjedtek!

Nincs természetes ellensége, a sok tízezer ragadozó pusztult bele, a cane toad evésbe, mert olyan erős mérge van a fejtőben, ami percek alatt hat!

https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%93ri%C3%A1svarangy 

Kitaláltak már mérgeket is, de csak pénzért adják, és ez nekem gyanús! :-D

http://www.pethealth.com.au/Page/toxic-toads 

Vagy, itt vannak a nyulak, azokat is hobbira hozták be, és én azért nem tarthatok a házkörül, mert valakik elbaxták a renomét! :-D

A pontyot nem látom olyan gondnak, mint amit kirajzoltak belőle, csak most az lett a listás! Majd, ha pontyra szánt milliárdok elfogynak, akkor lehet esély a békucik sorsára! Azt azért elvárnám a szadistáktól, nézzék meg a vizek PH értékét, és aztán hápogjanak a ponty káros voltáról! :-D

Azt is én vetettem fel - az utolsó pontyírtó horgász versenyen, és azért nincs több pontyos verseny! -. ha itt él a ponty már 200 éve, akkor miért csak most lett káros?
Ha igaz az állítás, a pontyok írtották ki a természetes halállományt, akkor erre miért vártak a pontyok 200 évet? A vizek PH értéke megváltozott, és ennyi az igazság, és majd erre is rájön valaki, csak akkor már milliárdnyi lehet a kószáló szúnyoglányok száma! :-D

"A jogállamokban - itt felénk elég sokszor megsértik ezt a szabályt - a boltokba kerülő élelmiszert kötelező bevizsgálni a hatóságnak."

Erről is olvastam párszor, és az EU-s határok átjárhatók, és ezért is lehet a gond!

"Ez egy ügy. A bírságot kifizetik, és majd behozzák a következő adagon a tárolási és készítési szabályok ismételt megszegésével. Néha elképesztő eseteket látni a TV-ben, sajnos szinte kéthetente."

A pénzimádat a törvény, és már olyat is olvastam, nevet változtattak, és ment tovább a szemét hordás!

Ezért nálunk júliustól mindenre rákell írni a származás helyét! Ezt is majd megszegik, mert a törvényt a bűnelkövetők vezetik! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.04. 02:31  Hozzászólás
  •   5101   
Avatar

---
 
A kétlóerős után futó! :-D

Kép

Kép

Emlékszem, apám azt sem értette, miért berreg a motor, de a lovakat nagyon tudta, mert ...

Egyszer mondtam neki, az én kis motorom - 250 -s MZ - a huszon lóerőt tudja, erre azt mondta, az ő két gebélye elhúzná a motorom! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.04. 02:26  Hozzászólás  Válasz Spoli (5094) hsz.-re     Olvasás  
  •   5100   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Felénk nem jár, csak baromi ritkán."

Itt mi szerencsések vagyunk, mert az angol szokás szerint, igényesek a rendre! Felétek a balkáni dívik, és az utolsó Európában is! :-D

" Nem nagyon tisztogatósak, kivéve ha baleset van valahol. Ott takarítanak."

Éppen a múltkor láttam, vér is volt az útom, és kólával mosták le! Azt mondták a volt kollegák, jobb mint bármi más vegyszer! Nem tudom, mennyit használtak el, de nem esett az eső hetekig, és kólás illatú volt a környék, tehát adtak neki jócskán! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.04. 02:26  Hozzászólás
  •   5099   
Avatar

---
 
Ezt is kedvelem, amikor előttem senki, és kitörődik a szembeni sávval? Erre is modják, a közlekedés veszélyes üzem, mert csak métereken múlik a szerencse! :-D

Kép

Amikor érvényes a kijárási tilalom? :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.03. 21:50  Hozzászólás
  •   5098   


---
 
Azt hiszem ma - esetleg tegnap ? összefolyik az idő - volt a Földalatti - ma Milleniumi Földalatti Vasút - 120 éves. Álljonitt egy kép a régi kocsijáról, ami még talán megvan valahol. Evvel kívánok sikeres napot, és jó pihenést! Ez a kép 1973-as, én Nagy Zsolt Leventének köszönhetem.

Kisföldalatti a remíz felé 1973 NZSL.jpg
------------------------
Megtekintve 12002 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.03. 21:43  Hozzászólás  Válasz wogboy (5082) hsz.-re     Olvasás  
  •   5097   


---
 
Szép színe van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.03. 21:42  Hozzászólás  Válasz wogboy (5088) hsz.-re     Olvasás  
  •   5096   


---
 
Érdekes növény, fura!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.03. 21:40  Hozzászólás  Válasz wogboy (5089) hsz.-re     Olvasás  
  •   5095   


---
 
Ki tartja a hátát? Senki. Ott sem itt sem. Vagy akire ráhúzzák. Az odahaza tartott jószágba ugyanúgy bekerülhet bármi, részben a takarmányból, más részben akár a talajból, vagy bárhonnan. A jogállamokban - itt felénk elég sokszor megsértik ezt a szabályt - a boltokba kerülő élelmiszert kötelező bevizsgálni a hatóságnak. Sajnos mifelénk sokszor derül ki, hogy nagyon súlyosan megszegik az élelmiszer tárolási és készítési szabályokat, de nagyon durván. És a hatóság ha kideríti - mert ellenőriz, és kideríti - nem zárja be a telepet, hanem "milliós bírságot" vet ki, és megsemmisíti a szabálytalanul kezelt élelmiszert. Ez egy ügy. A bírságot kifizetik, és majd behozzák a következő adagon a tárolási és készítési szabályok ismételt megszegésével. Néha elképesztő eseteket látni a TV-ben, sajnos szinte kéthetente.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.03. 21:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (5090) hsz.-re     Olvasás  
  •   5094   


---
 
Csak megjön. Felénk nem jár, csak baromi ritkán. Van, hogy egy évben egyszer sem. Nem nagyon tisztogatósak, kivéve ha baleset van valahol. Ott takarítanak.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.03. 21:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (5091) hsz.-re     Olvasás  
  •   5093   


---
 
ja, ja, elég a munka nappal is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.03. 09:33  Hozzászólás
  •   5092   
Avatar

---
 
Ez nem európai fa, csak megnyalták a termeszek, és azért kopasz!

Kép

Épül az új ház, és itt a tető az első, mert aztán lehet alatta dolgozni!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.03. 09:30  Hozzászólás  Válasz Spoli (5081) hsz.-re     Olvasás  
  •   5091   
Avatar

---
 
spoli

"Tom, sikeres napot, "

Köszönöm, a mai nap tudta csak a napsütést, és kora reggeli zuhancsot a mostani esténken követheti egy másik! Az a jó, ha este vagy kora reggel esik, mert akkor már én sem akarok kint lenni! :-D

Melegedést, és nyáreleji érzést! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.03. 09:29  Hozzászólás
  •   5090   
Avatar

---
 
Ilyet is rikán látni, a sok virágból sávok alakultak ki, és még nem jött a söprögetős kocsi! :-D

Kép

Amikor a favágók okozzák a sok szemetet, és még nem takarították fel! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.03. 09:26  Hozzászólás  Válasz Spoli (5079) hsz.-re     Olvasás  
  •   5089   
Avatar

---
 
spoli

"Tom, értem én, hogy a betont nem tudja átrágni, meg azt is elhiszem, hogy te készítenél nekik rendes ólat, de azt már nem hiszem, hogy a Goald Coaston, vagy Ausztrália területén nincs tájékozatlan, lusta, trehány ember."

Kösznönöm az elismerést, és valahogy így állnák is hozzá, ahogy leírtad!

Ami a gond lehetne, a sok állat kereskedő tartana nyulakat, a kis kölköknek kellene, majd ha megnőtt, irány a határ! Én azt hoznám törvénybe, aki tartani akar nyulat, azt nem hobbi szinten - egyet -, hanem a házkörüli húspótlásba, és megnézném a nyulak olját, és akinél áll a feltétel, annak lehetne! De ezt az általános tíltást nem látom jónak!

Ha a csirkék pusztulnak a háztól, akkor nyulakat fogok tartani titokban! Dupla hálórendszerrel a szúnyogok ellen! :-D

Ezt mutattam már? - http://www.theguardian.com/environment/2016/may/01/australia-budget-2016-15m-eradicate-carp-herpes-virus-murray-darling 

Nálam, az a kérdés, ha egy ilyen beteg halat megeszik egy róka, netán egy madár, és a vírus szétszalad, azért kifogja tartani a hátát? :-(

"Ha nyulat akar falni valaki, importálják őket nyúzva, enni úgysem szőrösen eszik meg azokat. "

A henteseknél lehet kapni fagyasztott nyulat, és pl. egy vírusost falunk fel, akkor ki a hibás?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2016.05.03. 09:22  Hozzászólás  Válasz Spoli (5078) hsz.-re     Olvasás  
  •   5087   
Avatar

---
 
spoli

""Piros az ég alja, aligha szél nem lesz.." írta Petőfi a János vitézben. "

Erre is emlékezem, de apám is sokszor mondta, mert a földművelésből élt, és ott fontos volt tudni, a másnapi időt is! Főleg akkor, amikor a szénahordás volt a terv, mert ha szél van, akkor büntetés a szálas takarmány hordása! Akkor volt csak mentség, ha a következő napok, az esőket is tudták, mert a sok esőtől megrothadhatnak, a már boglyázott széna kupacok!

"Azért ez a favágás sem egyszerű meló."

Ennél a melónál is igaz, csak jó szerszámmal lehet jól dolgozni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.03. 09:21  Hozzászólás
  •   5086   
Avatar

---
 
A sárga virágos fasor!

Kép

A még a sorukra váró gombócok.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.03. 09:19  Hozzászólás  Válasz Spoli (5077) hsz.-re     Olvasás  
  •   5085   
Avatar

---
 
spoli

"Hmm.. Nálatok az Ősz száraz? "

Igen, mert csak a nyarunk a vizes hónapok száma, és ha most Melbourne-ben élnék, akkor ott is most kezdődik a sok eső!

Nálunk az ősz, a télnek nevezett rövidnadrágos idő, ill. a tavaszunk is kevés esőt tud, és azért nincs hideg télen sem! :-D

"Mefelénk elvileg az Ősz esős. Bár mostanság a fene se tudja mi milyen."

Én is így emlékezem, és azért voltak a seregben az ősszel a gyakorlatok, mert akkor tudtunk tökig járni a sárban, mintha reumások lettünk volna! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.03. 09:18  Hozzászólás
  •   5084   
Avatar

---
 
A pálmafa virágja, még zacskózva!

Kép

Kibontva.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.03. 09:15  Hozzászólás  Válasz Spoli (5076) hsz.-re     Olvasás  
  •   5083   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Ja, ja. Ma délután akkora zivatar volt Budapest egy részén - és ha jól tudom a környékén is - hogy nyáron is csak ritkán látni ilyet. "

Nálunk, ma hajnalban volt egy erős zuhi, és tele is szaladt minden víztank! Ha ma éjjel is esik, akkor az már megy a túlfolyón, és nincs mit tennem! :-D

"Ömlött az eső, mintha dézsából öntenék. De csak egy részén a városnak. 10 km-el arrébb csendes esőcske volt."

Ennek oka a felhőrétegek léte, és nálunk is van ilyen huncutság! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.03. 09:14  Hozzászólás
  •   5082   
Avatar

---
 
A sárga színű, ha már volt piros!

Kép

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.02. 22:00  Hozzászólás
  •   5081   


---
 
Tom, sikeres napot, mindenkinek jó pihenést kívánok!

DSCN6804.JPG
------------------------
Megtekintve 12236 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.02. 21:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (5069) hsz.-re     Olvasás  
  •   5080   


---
 
Brutális jószágok, simán agyon tudnának rúgni egy embert. De valóban, az az ő világuk volt,bár ez tudjuk nem sokat számít az emberfélénél sem...
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.02. 21:47  Hozzászólás  Válasz wogboy (5071) hsz.-re     Olvasás  
  •   5079   


---
 
Tom, értem én, hogy a betont nem tudja átrágni, meg azt is elhiszem, hogy te készítenél nekik rendes ólat, de azt már nem hiszem, hogy a Goald Coaston, vagy Ausztrália területén nincs tájékozatlan, lusta, trehány ember. Az pedig aszik rendes ólat készíteni, sőt, még a ketrec ajtaját is szarik becsukni rendesen. Én nem tudom, hogy a más területeken miért engedi meg a hatóság, én mindenütt azt olvastam, hogy nagyon komoly károkat okoznak a nyulak az "ötödik kontinensen", nem lévén természetes ellenségük, és kipusztítják a szaporaságukkal az őshonos jószágokat, mert letarolják a zabálnivalót előlük. A minap olvastam valahol, hogy biológiai védekezés is folyik ellenük, meg azt is, hogy véletlenül "elszabadult" egy nyúlpusztító vírus valamelyik laborból. (No, ez utóbbi azért nem egy jó hír, még akkor sem, ha tényleg irtani kell a nyulakat..) Ha nyulat akar falni valaki, importálják őket nyúzva, enni úgysem szőrösen eszik meg azokat. A nyúlszőrből meg legfeljebb kalapot készítenek, anélkül azért elvannak arrafelé (is).
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.02. 21:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (5072) hsz.-re     Olvasás  
  •   5078   


---
 
"Piros az ég alja, aligha szél nem lesz.." írta Petőfi a János vitézben. Azért ez a favágás sem egyszerű meló.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.02. 21:37  Hozzászólás  Válasz wogboy (5073) hsz.-re     Olvasás  
  •   5077   


---
 
Hmm.. Nálatok az Ősz száraz? Mefelénk elvileg az Ősz esős. Bár mostanság a fene se tudja mi milyen.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.02. 21:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (5074) hsz.-re     Olvasás  
  •   5076   


---
 
Ja, ja. Ma délután akkora zivatar volt Budapest egy részén - és ha jól tudom a környékén is - hogy nyáron is csak ritkán látni ilyet. Ömlött az eső, mintha dézsából öntenék. De csak egy részén a városnak. 10 km-el arrébb csendes esőcske volt.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2016.05.02. 08:10  Hozzászólás
  •   5074   
Avatar

---
 
A tegnapi nap, mikor a felhők a káztetőket is érték.

Kép

A háztetők része!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.02. 08:04  Hozzászólás  Válasz Spoli (5063) hsz.-re     Olvasás  
  •   5073   
Avatar

---
 
spoli

"Tom, sikeres napot kívánok,"

Köszönöm, a mai nap is napsütéses volt - kb. 28 fokkal -, és most estefelé borult be egy kicsit. A tartályaim teli vannak, és ez hét esős lehet, majd a jövő hétvége megint! Ez már az őszünk, és ilyenkor már illene száraz időnek lenni! :-D

"Hozzászóló unokájának a képei kiválóak, mindenkinek javaslom a megtekintésüket!"

Végignéztem mindet, és meg is köszöntem neki! :-D

Sikeres napot, és kevés hideget!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.02. 08:03  Hozzászólás
  •   5072   
Avatar

---
 
A holnapi szeles nap jele.

Kép

Az favágás törvénye.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.02. 08:00  Hozzászólás  Válasz Spoli (5061) hsz.-re     Olvasás  
  •   5071   
Avatar

---
 
spoli

"No, speciel a nyúlban van igazuk, ott meglehetősen pusztító jószág, természetes ellensége nem lévén mindent el és kipusztít, és nagyon szapora."

Az a fura, NSW-ben szabad tartani, és csak nálunk nem! Azt sem tudva, a határban ide átjövőket, hogyan igazítjál el?

"Olyan meg nincs, hogy ha tartják, el ne szabaduljon."

Ez tévedésed, mert a betont nem tudják átrágni - nálam is csak így lehetnének -, és nem azért vennék, hogy elengedjem! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.02. 08:00  Hozzászólás
  •   5070   
Avatar

---
 
A kölök banánfa. Nálunk is, a másik is hozott már termést, és télre fog beérni! :-D

Kép

A kőrakásnyi virág!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Yandex [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; YandexBot/3.0; +http://yandex.com/bots) valamint 15 vendég

cron