Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2016.04.27. 21:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (4953) hsz.-re     Olvasás  
  •   4968   


---
 
Tom, így megfogalmazva nem is hallhattad, mert ezt így én fogalmaztam meg, magam, magamnak, és persze mondom másnak is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.27. 21:33  Hozzászólás  Válasz wogboy (4956) hsz.-re     Olvasás  
  •   4967   


---
 
Hát kotorni rendesen tudnak, annyi biztos. Mikor nálunk még voltak - igen rég volt - térdig érő lukat voltak képesek maguknak kikotorni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.27. 21:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (4959) hsz.-re     Olvasás  
  •   4966   


---
 
Meglehet,. van joga az egérnek élni, de a mezőn, és csak akkor, ha a bagoly el nem kapja. Majd azt is megbírságolnák?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.27. 21:30  Hozzászólás  Válasz wogboy (4961) hsz.-re     Olvasás  
  •   4965   


---
 
Nem láthattuk, az I. VH. után részben elvitték őket, másrészben feldarabolták, szerintem még Anyámék sem láthattak ilyet. Csak képről ismerem, és leírásból. Azt már a XIX. szdban kitalálták - most nem tudom, hogy a jenkik, vagy az angolok, hogy az egyszer már expandált gőzt nem kiengedték a levegőbe, hanem előtte bevezették egy másik, nagyobb dugattyúhoz, és az plusz energiát adott, utána mehetett csak ki. De valóban, ilyet esélyünk sem volt látni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.27. 21:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (4962) hsz.-re     Olvasás  
  •   4964   


---
 
Hát igen. Azért van még mit nőniük.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2016.04.27. 09:41  Hozzászólás
  •   4962   
Avatar

---
 
A még régi helyen az óvoda! :-D

Kép

A napozó csibék!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:40  Hozzászólás  Válasz Spoli (4947) hsz.-re     Olvasás  
  •   4961   
Avatar

---
 
spoli

"Ez volt a korának - sőt az összes magyar gyártmány közül - a legerősebb gőzmozdony. A típusa 601 volt, ezt 1914-ben gyártották, és 2099 lóerős gép volt."

Ez nagyon jól néz ki, és förtelmes jó kasznija van! Erről nem is tudtam - tudatlanul sem! -, mert ilyet mozgásban sem láthattam! :-D

" Elsősorban a hegymenetre használták, a fáradt gőzt is befogta a hajtásba."

Ezt nem tudom elképzelni, mert a buszon nem volt ilyen! :-D

"Tom, sikeres napot"

Köszönöm, a reggeltől egész délelőtt, hol esett, hol sütött a nap, majd kora délutánra győzött a napsütés, amit estére megint az eső vett vissza! Most, hallom a tartályba a víz csöpögést, és ez jó jel! :-D

Szép napot, és kevés hideget! A nyaratok meleg lehet, mert már most egyhónapos előnyben vagytok!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:39  Hozzászólás
  •   4960   
Avatar

---
 
A lármázó, és a bandálya! :-D

Kép

A kertkapun belül az üldözött fekete, és ez lesz levágva, mert annyit fut menekülés közben, mint egy mezei nyúl a punci után! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (4946) hsz.-re     Olvasás  
  •   4959   
Avatar

---
 
spoli

"No, ezt ügyesen intézted, meglehetősen olcsón, de megdolgoztál érte, úgyhogy jól van ez így!"

Arra leszek majd kíváncsi, az állatvédők mikor kopogtatnak, mert nálunk éhezni fognak az egerek! Mert olyan világban élünk, hol az egérnek is joga van az élethez! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:35  Hozzászólás
  •   4958   
Avatar

---
 
Az egres bokor - büszke -, de nem nagyon vidám! Pedig adom neki az ecetes vizet! :-D

Kép

A málna átültetve, ez a két és fél hajtás még itt maradt, mint hírvivő! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:32  Hozzászólás  Válasz Spoli (4943) hsz.-re     Olvasás  
  •   4957   
Avatar

---
 
spoli

"Én a 8 óra előnnyel azt akartam csak mondani, hogy nálatok hétfő van már, amikor nálunk még vasárnap."

Nem hiszem ezt a gondot, mert ahogy írtam már, nálunk a baloldalnak nincs negatív olyan listája, mint felétek, és azért lehet itt gondtalanul ünnepelni, mert fizetett ünnep, és lexarja a melós az okot! :-D

" Akkor nálatok miként lehet hétfőn? Bonyolult ez nekem."

Ehhez a jogod van, de tavaly meg azt találták ki, mivel sok volt májusban a hosszú hétvége, átvitték októberre! Mert, itt a Munkáspárt behozta azt, minek örülnek a melósok! Lexarják az eszmét, csak fizetett ünnep, és éljen május elseje!

Nálam nem ketyeg ez az érzés, de mivel egyedül nem lehet forradalmat készíteni, tehát befogom a pofámat! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:31  Hozzászólás
  •   4956   
Avatar

---
 
Azt próbálom mutatni, gödröket fürödtek ki a tyúkok, és már az is eszembe jutott, meddig éri meg javítani a lyukakat! :-D

Kép

A kidobott régi ágynemű!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:27  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (4952) hsz.-re     Olvasás  
  •   4955   
Avatar

---
 
Szia Ragadozó!

"Itt nálunk kora reggel óta lájtosan esik (májusi esőre emlékeztető), és kint +6°C - +7°C körüli a hőmérséklet. :)"

Nálunk tudta így esővel is 26-ot, és a rövid nadrág, ill. a póló nemzeti öltözék, még télen is!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:25  Hozzászólás
  •   4954   
Avatar

---
 
Ez az új kifutópálya, és jaj a fűnek, mert a kotlós is idejár most már! :-D

Kép

A kiscsibék hálószobálya is idekerült, mert amott útban lett volna!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:21  Hozzászólás  Válasz Spoli (4942) hsz.-re     Olvasás  
  •   4953   
Avatar

---
 
spoli

"Az Egészség a Szerencse legszebb gyermeke, szoktam volt mondogatni."

Ezt így még nem hallottam, de ez így is igaz! :-D

"Valóban, sok a sanyarú sorsú ember errefelé. Azok között is, akik eleve itt voltak, azok között is, akik a keleti, déli szomszédból jöttek ide."

Ez is hihető, és hogy hol kezdődik az a határ, ahol már csak az segít, ha itthagyják az életüket! :-(

Emlékszem, mikor otthon jártam - 2001 - a volt buszos kollega odahívott a fülkéhez, és azt mondta: Lászik rajtad, nem itt élsz közöttünk, mert jól láthatóan, te néztél kifelé az ablakon, míg az ittélő emberek, csak lógatják a fejüket!

Ez megmaradt bennem, és talán ezért sincs honvágyam!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:21  Hozzászólás
  •   4952   
Avatar

rendszer admin
 
Itt nálunk kora reggel óta lájtosan esik (májusi esőre emlékeztető), és kint +6°C - +7°C körüli a hőmérséklet. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.04.27. 09:20  Hozzászólás
  •   4951   
Avatar

---
 
Ma volt az tyúkházban az ágynemű csere, és a volt kifutópályát lezártam előlük, mert most ezt kell majd befüvesítenem! A szegélyt ma tettem oda, és ezt a részt megszórom majd jó tápdús talajjal - azért van szegély, hogy ha esik, ne vigye el a talajt -, és jöhet a fűmag!

Kép

Az új ágyneműs tyúkól! Vettem két bála szalmát, és abból eddig, egy is elég volt! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:15  Hozzászólás  Válasz Spoli (4941) hsz.-re     Olvasás  
  •   4950   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Látom, komoly fejtörést okoz az a gumikígyó! :)"

Az volt az érdekes az egészben, már ott tartottak a gyöngyösök, egyik elkapta a gumi kígyó farkát, és úgy próbálta kiegyenesíteni! :-D

Ez lehet nekik a valós kígyóval is szándékuk, és eddig még nincs módjuk az igazi csatára! Az is tény, a kígyók nem szeretik a gyöngyösöket, de azt nem tudom, miért is? :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 09:13  Hozzászólás
  •   4949   
Avatar

---
 
Hát nálunk esős volt a délelőtt, de már délutánra sütött a nap, majd megint eső! Csendes eső, és ez az ősz jele! :-D

Kép

A szomszéd telken is kezd a fű visszazöldelni.

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.27. 07:02  Hozzászólás
  •   4948   


---
 
Kép

Jövő héten utazni lehet éjszakánként Budapesten a 120 éves földalatti kocsival.

Budapesten 1896. május 2-án indult meg az európai kontinens első, villamos motorkocsikkal működő földalatti vasútja
 


  2016.04.26. 21:50  Hozzászólás
  •   4947   


---
 
Mára elköszönésül még egy mozdony! Ez volt a korának - sőt az összes magyar gyártmány közül - a legerősebb gőzmozdony. A típusa 601 volt, ezt 1914-ben gyártották, és 2099 lóerős gép volt. Elsősorban a hegymenetre használták, a fáradt gőzt is befogta a hajtásba. Sajnos hírmondója sem maradt. Tom, sikeres napot, mindenkinek jó pihenést kívánok!

601 -es gőzmozdony 1914 év 2099 lóerő.jpg
------------------------
Megtekintve 12185 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.26. 21:45  Hozzászólás  Válasz wogboy (4930) hsz.-re     Olvasás  
  •   4946   


---
 
No, ezt ügyesen intézted, meglehetősen olcsón, de megdolgoztál érte, úgyhogy jól van ez így!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.26. 21:42  Hozzászólás  Válasz wogboy (4933) hsz.-re     Olvasás  
  •   4945   


---
 
Keresek majd ilyent, de nem láttam mifelénk. De keresni fogom.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.26. 21:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (4936) hsz.-re     Olvasás  
  •   4944   


---
 
No, ez komoly! Bizony sok mindenre kell gondolni. Felétek a rágcsálóknak télen nincs kaja, azért jönnek a házakhoz?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.26. 21:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (4937) hsz.-re     Olvasás  
  •   4943   


---
 
Én a 8 óra előnnyel azt akartam csak mondani, hogy nálatok hétfő van már, amikor nálunk még vasárnap. De azért nem értem. Nálunk vasárnap van Május 1. Akkor nálatok miként lehet hétfőn? Bonyolult ez nekem.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.26. 21:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (4939) hsz.-re     Olvasás  
  •   4942   


---
 
Az Egészség a Szerencse legszebb gyermeke, szoktam volt mondogatni. Ha az nincs, szinte semmi nincs. Valóban, sok a sanyarú sorsú ember errefelé. Azok között is, akik eleve itt voltak, azok között is, akik a keleti, déli szomszédból jöttek ide. Nem is tudnám pontosan megfogalmazni az evvel kapcsolatos érzést, talán a szomorúsággal vegyes keserűség a legjobb rá. A nagyon sok sanyarú sorsú ember még a saját sorsán sem tud segíteni. Keserű dolog ez. (Tudom, a világon százmillióknak, sőt milliárdoknak még sanyarúbb sorsa van. Tudom.)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.26. 21:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (4940) hsz.-re     Olvasás  
  •   4941   


---
 
Látom, komoly fejtörést okoz az a gumikígyó! :)
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.26. 11:06  Hozzászólás
  •   4940   
Avatar

---
 
Az alapállás, nyújtott nyakkkal a cél felé! :-D

Kép

A majdnem készlet, és a jövő hétvége adja a kiskakas halálát, mert a szerencsétlen, hetek óta nem találja helyét! :-(

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 11:02  Hozzászólás  Válasz Spoli (4929) hsz.-re     Olvasás  
  •   4939   
Avatar

---
 
spoli

"A nap ma is tombolni látszik"

Szépen leírtad a tolókocsis részvételed, és ahogy olvasom, egyre többen vannak azok, akiknek elkél(ne)) a segítség! :-(

Ilyenkor szokott eszembe jutni, nem csak pénz tud boldoggá tenni, mert az egészség attól sokkal értékesebb!

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 11:01  Hozzászólás
  •   4938   
Avatar

---
 
Vissza a bámészkodókhoz!

A gumi kígyó adja a gondot! :-D

Kép

A tyúk már ráunt, de a gyöngyösök a hírükhöz hűen, azért még nézegetik! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 10:58  Hozzászólás  Válasz Spoli (4928) hsz.-re     Olvasás  
  •   4937   
Avatar

---
 
spoli

"Ezt teszi 8 óra előny! :)"

Nem hinném, a társadalom felépítése más, mert nálunk nincs olyan rossz híre a baloldalnak, mint felétek! Az 1972-s Munkáspárt gyözelem hozta ide a Május elsejét! Az emberek nem az eszme miatt szeretik, csak most is hosszú hétvége lesz, és ez a pont! :-D

"Sikeres napot Tom"

Köszönöm, eltelt a ma hétfőnek érzett nap is, az eső sem esett, de elég hűvős szelünk volt, és estére ide is ért, egy kisebb eső!

Sikeres napot, és kevés hideget!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 10:56  Hozzászólás
  •   4936   
Avatar

---
 
A mangós cimke!

Kép

A levehető tetejű, és a tető zár módja! Jó lesz majd a tyúkos kajának is, mert itt a tél, és akkor sok egér, és patkány menekül a házakhoz, a természetből, ezt nem tudják kirágni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 10:52  Hozzászólás  Válasz Spoli (4927) hsz.-re     Olvasás  
  •   4935   
Avatar

---
 
spoli

"Szépen fejlődnek a kiscsirkék. Lassan a hentesmadár már nem meri vegzálni őket, mert önmagukban is akkorák lesznek, hogy túl nagyok neki."

Csak hiszed, mert azért bucher bird, mert a csőrét tudja késként is használni, és még mindig próbálkoznak, de a koltlós tudja a feladatát, és szemmel tartja a csibéket! Néha csak azt látom, a kotló a levegőben, mert a bucher bird éppen arra repült, csak zuhanó repülésben! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 10:51  Hozzászólás
  •   4934   
Avatar

---
 
Gondban lettem, amikor a tetejére is jutott, mert nyitott szájjal hátrafelé láttam jónak - így is volt visszahúzó erő! -, és jó láttam meg! :-D

Kép

Az egyikben ananászt szállítottak, a közel 300 kg.-s súllyal! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 10:47  Hozzászólás  Válasz Spoli (4926) hsz.-re     Olvasás  
  •   4933   
Avatar

---
 
spoli

" Mifelénk a lótetű a legnagyobb pusztító, de az egyszerű sima hangyák is képesek a veteményt tönkretenni, és kizabákni a gyökereket."

Azokat is jól ismertem, mert volt gané telepünk, és abbban mindig volt, és így nem volt gond a harcsázás, mert a lóbogarat imádták! A hangyákat nem ismerem erről az oldalról, de itt nálam most nincs egy darab sem, mert írtom őket, ha elém kerülnek! A levél tetveket is szállítják, és azok sem hiányoznak! :-D

Ezt szoktam használni, és hatásos! - http://www.bunnings.com.au/bayer-350g-ant-and-wasp-dust_p2961175 

Katt ide, és a fenti nyíllal indítható! - http://www.bunnings.com.au/diy-advice/outdoor/outdoor-living/how-to-get-rid-of-ants 
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 10:45  Hozzászólás
  •   4932   
Avatar

---
 
Ilyen tiszták voltak a hordók, mert eredetileg, élelmiszer volt bennük!

Kép

Más színben, de tisztán!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 10:42  Hozzászólás  Válasz Spoli (4925) hsz.-re     Olvasás  
  •   4931   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Igen, az aggodalom jogos, de ha átdolgoztad, akkor már nem problémás."

Ez akkor lesz végleges jó, ha majd a rotátorral is átfuttatom, és akkor minden ott maradt kukacból csak massza maradhat! Ezt tudtam előzőleg is, csak szerettem volna a széleket is átdolgozni - az átlag mélységet is megváltoztattam, ami most 3000 mmm.-s értéken van, az eddigi 250 mm. helyett! -, és a villás lazítási módszert láttam arra csak jónak! Az első év nem adta ezt a lehetőséget, mert siettem a befejezéssel!
Közben, a talált köveket is kidobáltam, mert az még mindig akad! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.26. 10:40  Hozzászólás
  •   4930   
Avatar

---
 
Na, ma is alkottam valamit, mert találtunk jó árban üres hordókat, és az mindig elkel a háznál! Így árban voltak $ 5/db, ami máshol a $ 30-40-et is tudja!

Persze, a 10 hordó nem fért csak a kocsimba, és így vontattam az utánfutót is! Mert, a hordó üresen is akkora helyet igényel, mint amikor tele, csak akkor sokkal nehezebb! :-D

Kép

Csak úgy fért el, ha a hordók tetejére is került, és jó leszorítva, kibírta a majd száz kilométeres utat. Nekem pont olyan hordók kellettek, ahol az egyik vége nyitott, és ezek pont ilyenek voltak! Tehát, olcsón jutottam hozzá, és pont ilyenről álmodtam! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.25. 22:15  Hozzászólás  Válasz wogboy (4919) hsz.-re     Olvasás  
  •   4929   


---
 
A nap ma is tombolni látszik

Itt hideg van. Aki kiültette a palántáit, könnyen úgy járhat, hogy reggel elfagy neki, mínusz lesz. Most este alig volt 3 fok.

Az esti hidegben való hazajövetel során látott dologtól nem tudok szabadulni, bár nem bánt, nem bosszant, csak valahogy úgy megütött.
Nem nagyon szoktam már sem meglepődni, sem tíz másodpercnél tovább meghökkenni semmin a nagyon durva dolgokon kívül. De valahogy este úgy megálltam, és nem tudtam mit tegyek. Tudtam persze, hogy semmit nem tehetek, de vannak momentumok, amik valahogy úgy ott maradnak a képen.

Jöttem haza a busszal, fél tíz körül. Ebben semmi rendkívüli, mindennap így van. Hideg volt már, naná, volt vagy 3 fok odakinn. Didergős idő. A szemem sarkából egy fura kontúrt láttam, nem figyeltem, csak odapillantottam, aztán mással foglalkoztam. Egy járókeret volt, meg a járókeret közepén valami fekete rongycsomóféle, nem nagyon tudtam kivenni mi is az, de nem is nagyon foglalkoztam vele, nem figyeltem rá. El voltam foglalva magammal, meg azért fáztam is már, pedig felöltöztem rendesen. No, odaért a busz, ahol leszállok, mozdultam az ajtó felé, de megtorpantam, mert az ajtó előtt ott volt a járókeret, és a járókeret mögött egy alacsony lény, gyenge vászonszerű göncökben, háttal nekem. Elléptem onnan, hiszen a leszállásnál akadályozott volna, de azért úgy visszanéztem, hogy fog ez jelezni, hisz nem is éri el a jelzőt. De láttam, hogy a jelzőlámpa világít, valahogy elérte. Hátramentem a hátsó ajtóhoz, jeleztem, kinyílt, leszálltam, és elnéztem valamiért a busz eleje felé. Azt láttam, hogy a járókeret a járdán, és egy férfi néz a busz ajtaja felé, és mozdul arra. Odamentem én is, és azt láttam, hogy a lépcső tetején egy nőnemű lény, aki vagy 150 centi magas, kb. negyven, de szinte kortalan, a fekete fejfedős vásznakban áll, és kapaszkodik a kapaszkodóba. Intettem a buszvezetőnek, és már a férfi szólt, hogy jöjjön, segítünk. Mondta: nem tud. Akkor láttam, hogy egy lába van. A másik lábán combtól valami furcsa csavaros fémbot volt a talajig. Kétoldalról lejjebb segítettük, a kezeivel mozgatta magát, kérte, tegyem közelebb a keretét. Odatettem, rákapaszkodott, és az ép lába után a vasbot lábát is a járdára tette. Megköszönte a segítséget, és félmétereket lökve a kereten, elindult a járdán a vasút melletti munkásszálló szerűség felé. Nem nézett semerre, csak előre, lökte a keretet, húzta utána a vasbot lábat, a silány fekete vásznakba burkolózva.
Én álltam, és nem tudtam mit mondjak. A nyomor és a kisemmizett pusztulás, a didergős hidegben a vászonrongyokban, a fekete kendőszerűséggel, és a vasbot láb koppanásaival csak úgy üvöltött. A járókeret súrlódott, a vasbot láb koppant, és a lény sziluettje meg-megmozdult. Mit tegyek, mit tehetnék érte? Mit adhatnék neki? Mert kéne. Valamit kéne. De semmit nem tettem, mert nem tudtam. nem volt mit. Néztem utána, néztem, néztem, néztem, ahogy a fekete koppanások, csusszanások, beleolvadtak a sötét semmibe, és csendben imádkoztam, hogy élve odaérjen, ahova elindult. B.... meg, a legtöbb ez volt, amit tehettem. És ez azért rohadt érzés tud lenni. Valahogy a tehetetlenség beleég a sötét semmibe.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.25. 22:04  Hozzászólás  Válasz wogboy (4919) hsz.-re     Olvasás  
  •   4928   


---
 
Na ja, erre mondják, hogy mázlisták! mifelénk vasárnap a május 1, úgyhogy nincs hosszú hétvége. Ezt teszi 8 óra előny! :) Sikeres napot Tom, mindenkinek jó pihenést!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.25. 22:02  Hozzászólás  Válasz wogboy (4918) hsz.-re     Olvasás  
  •   4927   


---
 
Szépen fejlődnek a kiscsirkék. Lassan a hentesmadár már nem meri vegzálni őket, mert önmagukban is akkorák lesznek, hogy túl nagyok neki.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.25. 21:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (4910) hsz.-re     Olvasás  
  •   4926   


---
 
A pusztítókat említve is jogos, amit írsz. Mifelénk a lótetű a legnagyobb pusztító, de az egyszerű sima hangyák is képesek a veteményt tönkretenni, és kizabákni a gyökereket.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.25. 21:56  Hozzászólás  Válasz wogboy (4910) hsz.-re     Olvasás  
  •   4925   


---
 
Igen, az aggodalom jogos, de ha átdolgoztad, akkor már nem problémás.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.04.25. 09:26  Hozzászólás
  •   4924   
Avatar

---
 
A tétovázó Rodney, és a bandálya! A kakas a főnök, és lázadás nélkül követik! :-D

Kép

A műkígyót bűvölik, de erősen! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.25. 09:21  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (4921) hsz.-re     Olvasás  
  •   4923   
Avatar

---
 
Szia hozaszolo!

"Elnézem ezt az iszonyatos mennyiségű követ, és arra gondoltam, hogy minden darabért legalább egyszer le kellett hajolnod."

Nem egy napos volt a kipakolás, de valóban minden centiméter után boldogabb is lettem! :-D

"Nem mindenki képes erre. "

Erre szoktam mondani, akinek van gerince, az képes ilyenre is! :-D

" Látom remekül elszórakozol a baromfineveléssel. Nyilvánvaló, hogy nem a várható haszna miatt teszed, hanem azért, mert kedved telik benne."

Köszönöm a véleményed, és teljesen eltaláltad a szándékomat! :-D

" Itthon vannak akiknek a dísztyúkok tartása a hobbija. Komoly pénzeket fizetnek érte."

Erről nem tudok, de mint paraszt kölök, nálam adva a genetikai tudás! Az, hogy mekkora paraszt is vagyok, azt lehet rajtam látni, és érezni is! :-D

Legyen sikeres napod, nálunk eseget is, és süt a nap!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.25. 09:20  Hozzászólás
  •   4922   
Avatar

---
 
A valamikori kicsik! :-D

Kép

Szeretnek a kertben kalózkodni, és azért vannak a kis papaya fák is bedrótozva, mert a lábuk motoros, és amint az érzékelőjük kupacot érez, már járják is a táncot! Meguntam a fűgereblyével való állandó rendberakást, és inkább drótoztam! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.25. 08:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (4914) hsz.-re     Olvasás  
  •   4921   


---
 
Szia Wogy!

Elnézem ezt az iszonyatos mennyiségű követ, és arra gondoltam, hogy minden darabért legalább egyszer le kellett hajolnod. Nem mindenki képes erre. Látom remekül elszórakozol a baromfineveléssel. Nyilvánvaló, hogy nem a várható haszna miatt teszed, hanem azért, mert kedved telik benne. Itthon vannak akiknek a dísztyúkok tartása a hobbija. Komoly pénzeket fizetnek érte.
 


  2016.04.25. 01:05  Hozzászólás
  •   4920   
Avatar

---
 
A gatyás, kicsit kimenve a zoomból! :-D

Kép

A Rodny, és bandája! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.04.25. 01:03  Hozzászólás  Válasz Spoli (4909) hsz.-re     Olvasás  
  •   4919   
Avatar

---
 
spoli

"Ez a 424-es már nem húzott szenet maga után, ezt már pakurával fűtötték, és annak a tartálya van a mozdony után. "

Ezt sem tudtam, és köszönöm az eligazitást!

"Tom, evvel kívánok sikeres napot,"

Köszönöm ezt is, és a mai napunk állami ünnep, mert ma van az ANZAC- DAY, mint a győztesek ünnepe! A nap ma is tombolni látszik, és a tegnap délutáni esőnek már nyoma sincs! A szél kicsit erősödött, és nem tudni, mit is hozhat fölénk? :-D

A jövő hétfő is public holiday, mert akkor lesz a május elseje! A munka ünnepe a kapitalizmusban! :-D

Sikeres napot, és sok reményt!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron