Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2016.05.09. 10:56  Hozzászólás
  •   5170   
Avatar

---
 
Dimbes-dombos terület.

Kép

Kaszálni már itt sem tud senki, és én is régen fogtam a kezemben! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”








  2016.05.08. 22:10  Hozzászólás
  •   5166   


---
 
Ma belepillantottam Jr. I. fényképeibe, lesz majd belőlük. Ezt a hajót (Star of India) még én is láttam San Diegoba, a "mellé" behozott Midwayt már nem, ha lesz képem róla, megmutatom. Evvel kívánok Tom sikeres napot, a többieknek jó pihenést!

Stars of India San Diego.jpg
------------------------
Megtekintve 10960 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.08. 21:59  Hozzászólás  Válasz wogboy (5148) hsz.-re     Olvasás  
  •   5165   


---
 
No, az a lényeg, hogy Szerencsével a zűr nem lett nagyobb.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.08. 21:58  Hozzászólás  Válasz wogboy (5147) hsz.-re     Olvasás  
  •   5164   


---
 
Emberes meló ez, oda kell figyelni, még ha gépesített, akkor is. Komoly dolog.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.08. 21:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (5149) hsz.-re     Olvasás  
  •   5163   


---
 
Nem vicc, olvastam, hogy az USA egyik államában - már nem tudom melyikben - olyan a törvény, hogy az esővíz is az államé, mint a földfelszín alatti erőforrások. Le is csuktak valakit azért mert tározót épített. (Gondolom - nem tudom - lehet, csak adót kell fizetni utána.).
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.08. 21:54  Hozzászólás  Válasz wogboy (5151) hsz.-re     Olvasás  
  •   5162   


---
 
Erről mifelénk azt hihetnénk, hogy ilyen csak a mesében van. Pedig tudjuk, hogy nem, csak errefelé ez valahogy mégsem ilyen. Ez van.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.08. 21:52  Hozzászólás  Válasz wogboy (5154) hsz.-re     Olvasás  
  •   5161   


---
 
Az kétségtelen, hogy az alkohol sok életet tett már tönkre, sőt, el is vitt. Ez így van. Az italozókét is, és a hozzájuk tartozókét is, sőt, teljesen idegenekét is. :(
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.08. 21:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (5156) hsz.-re     Olvasás  
  •   5160   


---
 
Nézd, az fix, hogy a fű nem versenyképes a tyúkokkal. A nyulakkal sincs kevesebb gond, más ügy, hogy azokat meg állandóan vágnod, nyúznod, és fialtatnod kell, mert hát azok meg olyanok. Zabálni való is kell nekik, rengeteg. De te tudod Tom, én annak örülök, ha te jól elvagy a jószágaiddal. Nekem mindegy tyúk, vagy nyúl. (Nyulunk soha nem volt, ismerősöknek volt, megdolgoztak vele, annyi biztos.).
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.08. 21:45  Hozzászólás  Válasz wogboy (5155) hsz.-re     Olvasás  
  •   5159   


---
 
Ez a piros tábla hasznos, és ésszel élő ember tudja, hogy nem passzióból teszik ki.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.08. 21:44  Hozzászólás  Válasz wogboy (5156) hsz.-re     Olvasás  
  •   5158   


---
 
Hát hósevők is ugye, a gilisztát, és egyéb férgeket is megeszik, naná.. A csülökcsontról a maradékot lekapargatni meg szinte kéjmámor.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2016.05.08. 09:46  Hozzászólás  Válasz Spoli (5146) hsz.-re     Olvasás  
  •   5156   
Avatar

---
 
spoli

"Tom, sikeres napot kívánok,"

Köszönöm ezt is, és egésznapos napsütés, és délután csirkéztem is! Azt sosem tudtam, hogy a kiscsibék a darálthúst úgy imádják, mint borivó a bort! :-D

Ma babgulyás volt - és palacsinta -, a füstölt csülökcsontot kivéve, odaadtam a csibéknak, és azt a szorgalmat, amit elkövettek a csülökcsont körül, és azt az élvezetet, hogy ilyet is ehetnek! :-D

A füvesített rész már parlag, és mondtam is, ha majd már nem látom a tyúkokat a gödröktől, akkor napokig tyúkhús lesz, és átállok a nyúlra! :-D

A mostani tyúkól jó lesz a nyulaknak, és egy kicsit át kell állítanom, a trágyalé elvezetéséhez! Kész tervem van, ha minden szakad, és akkor is én legyek a nyerő! :-D

Szép napsütést, és jó egészséget!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.08. 09:26  Hozzászólás
  •   5155   
Avatar

---
 
Sok helyen használják ezt a piros táblát, és komolyan is veszik!

Kép

Az eligazító annak, aki még nem tudja az irányt! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.08. 09:23  Hozzászólás  Válasz Spoli (5145) hsz.-re     Olvasás  
  •   5154   
Avatar

---
 
spoli

"Ma láttam a Pipást!"

Ezt is köszönöm, mert az isteni adomány, az alkoholistát is megfogja, erre sosem gondoltam! :-D

Volt az én életemben is elég ivós koma, és talán azokat is látva, döntöttem az antialkoholista élet mellett! Sok nem érte meg az ötvenet, és azt hiszem, az alkohol tette ezt velük!

Én nem azért nem iszom, mert sokáig szeretnék élni, csak amíg élek, minél kevesebb gonddal! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.08. 09:22  Hozzászólás
  •   5153   
Avatar

---
 
Az esőt váró gödrök.

Kép

Tanyavilág, de a közutak jók!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.08. 09:21  Hozzászólás  Válasz Spoli (5144) hsz.-re     Olvasás  
  •   5152   
Avatar

---
 
spoli

"Örülök neki, hogy egyáltalán sikerül feljönnöd, majdcsak kiegyenesednek a dolgok a képtárral is, meg a böngészővel is."

A lefelé irányból nem sikerült, mert kipörgött az áldozat lába, és egy negyvenötfokos irányt fogva, úgy sikerült!

A képtárat tegnap betettem a Bookmarkba, és mára már megint eltűnt! Most le is fogom írni a képtárba szóló nincneveket, mert háromat tartok készenlétbe, és xarakodik a 10 -es mód! :-D

Az Explorerben is van favorit, és oda is betettem, csak most fedeztem fel! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.08. 09:20  Hozzászólás
  •   5151   
Avatar

---
 
A környező dombok.

Kép

Egy tanya központ, és külön álló vállalkozásból áll!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.08. 09:18  Hozzászólás  Válasz Spoli (5143) hsz.-re     Olvasás  
  •   5150   
Avatar

---
 
spoli

"Már erre az utánfutóra gondoltam, amin a kajak, meg a szörf van. "

Az nem a saját, mert nálam a víz, csak a partig szól, és a pecebot adja a vízben való matatást! :-D

Ezt az utánfutót, ha kétszer kivitték a vízhez - 3. éve szomorkodik ott! -, akkor nem hazudok, és már mondtam a tulajnak, jobb lenne, ha tető is lenne felette! Nem izgatja magát, mert milliomos! A nyolcosztályos fiából is mérnök lett, mert volt pénze rá! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.08. 09:16  Hozzászólás
  •   5149   
Avatar

---
 
A farmer már nem talicskázik és lovazik! :-D

Kép

Az esővíz tartály olyan kellék, ami nélkül nem lehet élni! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.08. 09:12  Hozzászólás  Válasz Spoli (5141) hsz.-re     Olvasás  
  •   5148   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Ja, ja, végignéztem a képeket, értem, és hát valóban, Szerencse még egy fát is eltalálni, főképp, ha nincs körülötte semmi."

Ezen én is filóztam, mert vezető nélkül állapotban tényleg csoda! Volt egy nagy bucka, és az sem tolta arrébb az áldozatot! :-D

"Elég necces szituáció, a lázadó pórul jár ugyan, de a baj lehetett volna nagyobb. "

Már pótolva az áldozat, és majd megírom, hogyan reagált rá a hatalom! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.08. 09:12  Hozzászólás
  •   5147   
Avatar

---
 
Ez egy farmer háza - több generációs -, és a kölkök vihetik tovább a tejbizniszt!

Kép

Nagy gazdasági épületek, és mind csak lemezből, mert az is elég!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.07. 21:56  Hozzászólás
  •   5146   


---
 
Tom, sikeres napot kívánok, mindenkinek jó pihenést!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.07. 21:47  Hozzászólás
  •   5145   


---
 
Ma láttam a Pipást!

A Pipás nem pipázik! A Pipás a becenevét arról kapta, hogy mindig mérges volt. És mindig részeg. Kinn, a kisbűfénél lakott amúgy. Volt persze háza is, nem tudom kitől, honnan, valószínű nem mindig volt masszív alkesz, mint jó pár éve már, amióta ismertem. A ház eléggé elhanyagolt volt, a kert egy fél vadon, ami nem csoda, hisz a Pipás alig volt ott, az otthona a kisbüfé a megállóban, utána meg ahol inni kapott. Megélni nem tudom miből élt, azt gondolom a környéken alkalmi munkából, kertásásból, fakivágásból, gallyazásból, ház körüli ebből-abból. Ennivalóra futotta - kenyeret vett, vagy kapott a boltban - innivalóra kellett a pénz. Ha volt, vitte is a kisbüféhez. A kisbüfé igazi talponálló a megállóban, régen kinn ácsorogkat az emberek, aztán került az eső ellen fedél, most már a szomszédos trafik megvételével és egybenyitásával igazi talponálló, bár még két szék is akad, és egy asztal.
Régen a Pipás mindig kinn volt, néha az eresz alatt, ha nagy volt az eső, de többnyire az aszfalton álldogált. Ha volt pénze ivott, ha nem volt, akkor is néha, mert kapott. Vagy valaki fizetett neki, vagy a büfés szánta meg.

Tán egy éve, vagy kicsit több lehetett, hogy mentem a buszhoz, amúgy ritkán járok arra, a HÉV-et használom. Látom ám, hogy a Pipás ott áll, de nagyon-nagyon szomorú, el van rekkentve. Na mondom, tudom én mi a baj, odaszóltam a büfés Marikának - ismerős volt, akkor még ő volt - adjon három deci bort a Pipásnak, én fizetem, de ne mondja meg neki, mert azt nem szeretném. Mondja neki, hogy a Jóisten küldte.

Így is tett Marika, odaszólt: Pipás, gyere ide, a Jóisten küldött neked három deci bort! A Pipás hitte is, nem is, de odament, és megkapta a borát.

Én elmentem a busszal, és kész.
Sokáig nem jártam arra, nem láttam. Hanem azt láttam, hogy a ház kertjéből eltűnik a gaz. Aztán a berogyott ajtó helyére kerül. Aztán le is lett meszelve a fal. Igencsak csodálkoztam, de hát vállat vontam, és továbbmentem. Azon már nagyon-nagyon vakartam a fejem, amikor egyszer azt láttam, hogy vetemény van a kertben. Hát nem tudtam mire vélni...

Ma kora délután bementem egy kávéra, mert kellett. Hát ott láttam a Pipást. Ült az egyetlen asztalnál, borotválva, rendes ruhában, tiszta szemekkel, előtte egy pohár borból még valamennyi. Pont mikor bementem, akkor felhajtotta a végét a bornak, felállt, "Isten áldjon mindenkit!", köszönt, és elment, felszállt a buszra. Kérdeztem az új büfést - nem a Marika van már - hogy tudja-e, mi sorsa van a Pipásnak, merre megy így kettő felé. Mondja a lány: megy a sekrestyéshez, ott dolgozik a parókia körül.
Hmmm.. hümmögtem, de nem szóltam.
A lány kéretlenül folytatta.
- Ismeri régen?
- Igen - mondtam.
- No, akkor tudja, hogy nem ilyen volt. De egy jó ideje az egyik napról a másikra megváltozott. Mindig seggrészegre itta magát, és mindent megivott, aztán egy nap avval jött, hogy az Isten üzent neki tegnap, és küldött három deci bort. Ez azt jelenti, hogy az Isten azt akarja, hogy ő csak három deci bort igyon egy nap, mert az Isten úgy gondolja, hogy az elég. És mert akkor megadta neki, hát ez úgy lesz, hogy ha ő megfogadja amit Isten üzen, és csak három deci bort iszik naponta, akkor az Isten meg is adja neki minden nap a három deci bort!

Hát se köpni, se nyelni nem tudtam. Egy ..rva szót sem szóltam, aztán annyit mondtam:

- Igaza van a Pipásnak! Lám, Isten megadja neki a három deci borát! Mert a Jóisten szavatartó!

Magamban pedig azt gondoltam: Te Jóisten! Én azt hiszem, hogy még Te sem tudod, mikor, és mitől kattan át valakiben valami!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.07. 21:35  Hozzászólás  Válasz wogboy (5134) hsz.-re     Olvasás  
  •   5144   


---
 
Örülök neki, hogy egyáltalán sikerül feljönnöd, majdcsak kiegyenesednek a dolgok a képtárral is, meg a böngészővel is.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.07. 21:34  Hozzászólás  Válasz wogboy (5133) hsz.-re     Olvasás  
  •   5143   


---
 
Már erre az utánfutóra gondoltam, amin a kajak, meg a szörf van. Gondolom ez nem a tied, de attól még elég jó.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.07. 21:32  Hozzászólás  Válasz wogboy (5139) hsz.-re     Olvasás  
  •   5142   


---
 
Erre emlékszem, valóban!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.07. 21:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (5133) hsz.-re     Olvasás  
  •   5141   


---
 
Ja, ja, végignéztem a képeket, értem, és hát valóban, Szerencse még egy fát is eltalálni, főképp, ha nincs körülötte semmi. Megnézem mégegyszer, de valószínű értem. Elég necces szituáció, a lázadó pórul jár ugyan, de a baj lehetett volna nagyobb. Jó az az utánfutó, komoly darab!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.07. 00:16  Hozzászólás
  •   5140   
Avatar

---
 
A pálya ténye, és a tegnapi - őszies - napsütés!

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.07. 00:14  Hozzászólás
  •   5139   
Avatar

---
 
Ez a fűnyírós életmentő. Közben kiszáradt, és valószínű, a gépből kifolyt benzin miatt! :-(

Kép

A három ága adta az életmentést! Ezen sokat járt az agyam, pont egy ilyen forma volt ott? Erre mondják, ha balfácán a mókus, az Isten figyel rá! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.07. 00:03  Hozzászólás
  •   5138   
Avatar

---
 
A nekifutó helyzet, és az a tény, egy legény állt csak a fronton! :-D

Kép

Ez lehet mázli is - eltalálni az egyetlen fát! -, de hogy ez automatikus is legyen, az már nem emberi észhez közeli! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.06. 23:57  Hozzászólás
  •   5137   
Avatar

---
 
Az áldozatra simuló forma adva volt! Volt két lehetőség, elmegy az áldozat a gödörbe - és attól még messzebb érve! -, vagy a fát megöleli! :-D

Kép

A mély gödör adva, és a fűszálak nem lehetnek akadály, következő fáig! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.06. 23:50  Hozzászólás
  •   5136   
Avatar

---
 
A hajlat ténye, és a műdombhajlat miért nem vezette el az áldozatot? :-D

Kép

A faölelés nyoma! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.06. 23:46  Hozzászólás  Válasz Spoli (5132) hsz.-re     Olvasás  
  •   5135   
Avatar

---
 
spoli

"Tom, mindenképpen sikeres napot, és azt is, hogy valahogy tudjál feljönni a gépre!"

Köszönöm, kint szépen süt a mi napunk, és tegnap is tudta a 30 közelit! :-D

Most az Imageshack-ot cibálom, mert a Photobucket-em már majdnem tele van! :-D

Ez az egyetlen akadály állt ott, és már második eset, hogy a fa, a segítségemre volt! Ez első volt a fűnyírós bukfenc, és majd azt a fát is mutatom! :-D

Kép

Közel 10 m.-s a táv, és vezetőnélküli esetben ez fantasztikus, eltalálni pont azt a fát! :-D

Kép

Sikeres napot, és sok napsütést!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.06. 23:45  Hozzászólás  Válasz Spoli (5131) hsz.-re     Olvasás  
  •   5134   
Avatar

---
 
spoli

"Mondjuk ez az oldal bejön, de ez nem jelet semmit!"

Ezzel indult a pánik, és az egész estém azzal telt el, próbáltam a képtárakat visszahozni, ami nem egészen könnyű, mert van pl. két fhotobucket-em, és az IP szám miatt, nehéz volt mind a kettőt behozni!
Arról nem is szólva, a jelszavak is múlóban voltak! :-D

Ez volt az akadály.

Kép

Az akadály formája pont oda simuló volt! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.06. 23:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (5130) hsz.-re     Olvasás  
  •   5133   
Avatar

---
 
Szia spoli!

"Basszus, ez bosszantó!"

Éppen erre a szintre jutottam a mi esténken, mert 3 órához közeli idő jött le, mire rendbe szedtem magam! :-D

Most az Internet Exp. használom, mert a tűzróka átment hisztibe, és nem fogad el semmit! Pedig az esett jobban a kezemre, de nincs mit tenni!

"Az nekem gurul, bár lehet, hogy a szolgáltató szervere - az ottanié, ez ez - a ludas!"

Nem tudom, de az adatlopás miatt lehet ez a tűzrókás pánik! Azt adagolják, az én biztonságom miatt van így, és ez már alapból is gyanús! Lehet, majd felétek is odaérhet! :-D
Mert a tartalomra hivatkoznak, és ez lehetne igaz is, de pl. a képtár miért lett listás? Nem vónék a Facebookon, és ezt nem tudják lenyelni?
Mert a Facebook, önkéntes adatadás, a hatóság felé! :-D

Most csak sűrítve tudok lenni! Ezért ide is pakolok olyan képeket, amit csak te érthetsz, a többi nem fontos! :-D


Ezen a részen állt a lázadó! :-D

Kép

Látszólag, egyenes a terület.

Kép

Elég sok betűhibám lett, az Exp.-t használva, és azért lett a sok az utólagos szerkesztés! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.06. 22:23  Hozzászólás
  •   5132   


---
 
Tom, mindenképpen sikeres napot, és azt is, hogy valahogy tudjál feljönni a gépre! Egy szokatlan kép, Lovas Gábor képe a vasútmánia blog hozta le, a HÉV vonalon megy egy Nohab, 2015-ben, azaz tavaly! Hihetetlen!

Soroksár Hősök tere Nohab 2015 hihetetlen.jpg
------------------------
Megtekintve 11680 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.06. 22:20  Hozzászólás  Válasz wogboy (5126) hsz.-re     Olvasás  
  •   5131   


---
 
Mondjuk ez az oldal bejön, de ez nem jelet semmit!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.06. 22:19  Hozzászólás  Válasz wogboy (5127) hsz.-re     Olvasás  
  •   5130   


---
 
Basszus, ez bosszantó! Remélem holnapra valamit azért össze tudsz hozni vele.Talán ha a Google Chrome-al próbálod, akkor menni fog. Az nekem gurul, bár lehet, hogy a szolgáltató szervere - az ottanié, ez ez - a ludas!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.06. 10:46  Hozzászólás
  •   5129   
Avatar

---
 
Az Imageshack-ot sem nyitja a Firefox! Kész káosz! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.06. 10:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (5126) hsz.-re     Olvasás  
  •   5128   


---
 
Sajnállak, veled mindig történik valami kellemetlen dolog, hol ez tűnik el, hol az tűnik el.
 


  2016.05.06. 10:03  Hozzászólás
  •   5127   
Avatar

---
 
A Firefox xarakodik, mert az nem engedi az oldalakat feltenni! Most megpróbálom az Internet Exp.-vel, hátha! A Photobucketet sem látja ma!

Aszongya, nem biztonságos az oldalakra írt tartalom!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.06. 09:26  Hozzászólás
  •   5126   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Nem tudom mi lett, de mindenem odalett - https://www.mozilla.org/en-US/firefox/45.0.2/firstrun/  -, és most azon gondolkodom, mi is voltam a képtárban!
Majd jövök, ha összeszedem magam!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.05.05. 21:57  Hozzászólás
  •   5125   


---
 
Tom, sikeres és jó napot, mindenkinek jó pihenést, egy kép Koppenhágából elköszönésül mára!

... 023.jpg
------------------------
Megtekintve 11666 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.05. 21:45  Hozzászólás  Válasz wogboy (5116) hsz.-re     Olvasás  
  •   5124   


---
 
Hát igen. A tanyavilág szerintem ott sem egyszerű, bár az infrastruktúrát illetően, és használva jóval komfortosabb lehet, mint felénk egy-egy falu.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.05. 21:42  Hozzászólás  Válasz wogboy (5117) hsz.-re     Olvasás  
  •   5123   


---
 
Hát Tom, rusnya egy jószág lehet, valóban. Brrr....
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.05. 21:41  Hozzászólás  Válasz wogboy (5120) hsz.-re     Olvasás  
  •   5122   


---
 
Ősszel ezek szerint nem túl sok benne a víz, ha az évszak maga száraz. Ezek lefolyás nélküli tószerű vizek, vagy van esetleg a víznek az esőn kívül is utánpótlása?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2016.05.05. 13:57  Hozzászólás  Válasz wogboy (5119) hsz.-re     Olvasás  
  •   5121   


---
 
Réginek régi. De hogy szép lenne? Kinek, hogy. Én nem vagyok lelkes tőle, hogy a vastag ..ig nyalta a magyar az aradi tábornokok valódi hóhérát, és Paskijevicset a 200000 katonájával ide hívó osztrák császárt, akit a Bach korszak, és Haynau emelt fel errefelé. Szép világ? Gusztus dolga. Réginek régi, az igaz. Volt akinek szép volt, de annak a kb. 3 millió magyarországi embernek- akinek a 40-50 % -a magyar volt, a többi a magyar területen élő nemzetiségi - akik Amerikába menekültek a nyomor elől, nem nagyon lehetett szép. Mindegy, volt, hagyjuk a francba, valamit hazudni kell, hogy nosztalgiázhassunk. Oszt az I. világháború sem nagyon kellett Tom - by the way a ferencjóska oldalán - erre a II. VH. már csak hab volt a tortán. Az I. VH. sem a nyertes meccsek közé tartozott, finoman szólva. Ez is mindegy már. De a lelkesedők azért hallgassák már meg a Prrzemyslnél eltűnt, és soha elő nem került Gyóni Géza versét!

https://www.youtube.com/watch?v=L2nt0uXIJT0
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég