Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.11.27. 19:26  Hozzászólás  Válasz Alibá (458) hsz.-re     Olvasás  
  •   459   


---
 
üdv alibátyám meg szeretném kérdezni amit bewszélgettünk is hogy szeretnék kérni egy pár fajtábol oltóvesszőt az oltások szépen megmaradtak igaz van ameik nem lett túl vastag de remélem hogy szépen lefásodott és jövőre kihajt ! kiöszönöm előre is jó egézséget kivánok !!! ;) ;) ;) ;) ;) :unnep: :udvozlet: :udvozlet:
 




  2017.11.13. 18:26  Hozzászólás  Válasz Alibá (453) hsz.-re     Olvasás  
  •   457   


---
 
Helló Alibácsi,
Ha nem volt vele más terved érte megyek ?!
Csere anyagom nincs, gondold ki az árát!
 


  2017.11.11. 20:56  Hozzászólás  Válasz baby-lon (455) hsz.-re     Olvasás  
  •   456   


---
 
Volt egy kis sorom oltványokból, mostanra valamiért a fele kiment. Kipótolnám, de ezúttal dugványokkal, az egész 22 tőke csak,de ez a jövő hétre össze is jön. Mondjuk ha úgy sikerül mint eddig , akkor jövőre elkél a pótlás.
 




  2017.11.11. 20:40  Hozzászólás  Válasz Alibá (453) hsz.-re     Olvasás  
  •   454   


---
 
Utánanéztem, tetszene a fajta, ha tényleg plusszban van "bótoljuk le"
 




  2017.11.10. 19:43  Hozzászólás
  •   452   


---
 
Gyökeres dugvány,( nem oltvány) van valakinek esetleg plusszban a rezisztens fagytűrőbbek közül?
 


  2017.11.07. 21:33  Hozzászólás  Válasz délkelet (450) hsz.-re     Olvasás  
  •   451   


*
 
Ne erezd...masok a területi adottságaink....ennyi.
 


  2017.11.07. 21:27  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (449) hsz.-re     Olvasás  
  •   450   
Avatar

---
 
Néha rosszul is érzem kicsit magam, mert mindenki más erre panaszkodik... nálam (meg a szüleimnél) rendszeresen beérett)
 


  2017.11.07. 21:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (444) hsz.-re     Olvasás  
  •   449   


*
 
Nalam sose erett be...tavsly ki is vagtam ....
 


  2017.11.07. 21:03  Hozzászólás
  •   448   


---
 
Ha minden igaz, holnaptól látható lesz az aktuális kínálat a DM-Kert oldalán (friss szállítmány).
 


  2017.10.30. 17:28  Hozzászólás  Válasz baby-lon (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   
Avatar

terra alapító
 
Újabb fejlemények szerint nem biztos, hogy vírusos (STiszteletes, Maci), de biztos ami biztos alapon hozzál! :thumbup:
Mást is! ;)
 






  2017.10.23. 17:05  Hozzászólás
  •   444   
Avatar

---
 
Leszemezett Attila néhány picinyke fügével:
005.JPG
------------------------
Megtekintve 19963 alkalommal.


Az Itália szépen beérett az idén (a képen láthatóak már túlságosan is). Nem hiába mondják róla, hogy ez a fajta a szőlőnemesítés csúcsa, valóban kiváló az íze!
004.JPG
------------------------
Megtekintve 19963 alkalommal.

 


  2017.09.21. 13:26  Hozzászólás  Válasz baby-lon (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   


---
 
Azért külföldről még féláron lehet beszerezni jó fajtákat szállítással együtt!
 
silvanus


  2017.09.20. 06:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (441) hsz.-re     Olvasás  
  •   442   
Avatar

terra alapító
 
Nem bizony! Nálunk ez lett a család kedvence, egy ültő helyükben megették a 3 db 1-1 kg körüli fürtöt! :dejo:

Remek íze van, tényleg!
 


  2017.09.19. 21:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (439) hsz.-re     Olvasás  
  •   441   
Avatar

terra alapító
 
Az Arocznijjal se jártunk rosszul (én is annak látom), de azért az Izjuminka színe kecsegtetőbb. :O
 








  2017.09.19. 15:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   


*
 
Kérdés milyen minőségben ?..én pár éve -egyebek mellett --rendeltem kettőt , az egyik kis konténeres ,erős oltvány volt, a másik pár szál hajszálgyökérrel egy szabad gyökerű...
 








  2017.08.17. 15:19  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   433   


---
 
Ismerősömnek van több saszlája is, Ő kb. 4-5 éves koráig 3-4 szemre, idősebb erősebb tőkéken 5-8 szemre metszette. Ő elégedett vele.
 


  2017.08.16. 20:13  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   
Avatar

---
 
Nekem nincs, de az irodalom szerint hosszú csapos metszést kíván.

"Hosszú metszések

A melegebb éghajlatú vidékeken alakult ki, ahol a szőlőt a kezdetektől fogva nagy felületű lugasokon művelik. (pl. közel-keleti országok, mediterrán térség). Az itt kialakult fajták zömének alsó rügyei kevésbé termékenyek (pl. Chasselas), vagy egyáltalán nem hoznak termést. Az Afuz Ali és a hozzá hasonló nagy fürtű és bogyójú keleti csemegeszőlők csak a 4-5 világos rügy felett teremnek."
 


  2017.08.16. 19:16  Hozzászólás
  •   431   


---
 
sziasztok na végre már a piros sasszla megmutatta az első termését én már szinte azt hittem csak egy vad szál mert 3 év uitán most hozott fürtött pedig mikor ezt vettem akkor már 1 éves oltvány volt ! de mégre mát most mutatóban hozott 2 fürtöt !! segitsetek a piros sasszla hogy terem dúsabban vagy többet 2 szemre vágva vagy 4-6 szemre vagy félszál vagy egy vesszős álapotban kinek mi a tapasztalata max ilyen 6-8 fürtös állapotot szeretnék kihozni ebből az egy szép tőkéből !!
 




  2017.08.11. 07:56  Hozzászólás
  •   429   


---
 
Úgy gondoltam, hogy beírok egy weboldal címet, ami talán sokaknak segíthet. Az oldal Mucsi Ferijé (index fórumon szőlőszem néven ír). 2 éve kaptam tőle vesszőket és akkoriban többször leveleztünk. Akkoriban beszéltem vele, hogy érdemes lenne a fajtagyűjteményét az új fajtákkal való tapasztalatát rendszerezni egy weboldalon és ne csak az index fórumra beírogatni. Példaként említettem az én dísztyúk weboldalamat. Így könnyebb lenne mindenkinek rákeresni az őket érdeklő fajtákra. Legnagyobb meglepetésemre ma tapasztaltam, hogy meg is csinálta. Olvassátok!
 


  2017.08.06. 22:11  Hozzászólás  Válasz Spoli (427) hsz.-re     Olvasás  
  •   428   
Avatar

---
 
Peronoszpóra vagy botrítisz véleményem szerint, de ebben a témában nem/sem vagyok egy nagy ász.
 


  2017.08.06. 21:52  Hozzászólás
  •   427   


---
 
Kedves, szőlőhöz értő fórumtársak!
Én vagyok a veri sorry, hogy dilettáns dologgal gyötörlek benneteket.
Az a helyzet, hogy nem kis bánatomra, az előírt táncrend szerint permetezett, és miegymás szőlőfürtjeimen - van vagy hat tőke a kertben, szóval nem egy mennyiség - az alábbi képen lévő valaha szőlőszemnek indult, ma definiálhatatlan izéket találom. Fel tudna valaki világosítani, hogy mi a bánatos trallala, trallala, szóval izé, mi a vihar ez? Mitől lesz ilyen nyomi szar a szőlőszemnek induló növény, és mi a francot tudnék tenni ellene, hogy ne legyenek ilyenek? Előre is köszönöm!

Beteg szőlőszem.JPG
------------------------
Megtekintve 17876 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)






  2017.07.11. 18:36  Hozzászólás
  •   424   
Avatar

---
 
044.JPG
Lépcsőház a mennyekbe...
Megtekintve 17822 alkalommal.

009.JPG
A legjobban sikerült zöldbe-fás oltás: Sfinks
Megtekintve 17822 alkalommal.

 


  2017.07.06. 20:59  Hozzászólás  Válasz Alibá (422) hsz.-re     Olvasás  
  •   423   


---
 
nagyon szépen köszönöm igen nagyon szépen fejlődik a ceruza vastagság már megvan egy 30-50 cm-res szakaszom szépen hajt de valameik már 97cm hosszú és szépen növekszik remélem jövőre más fürtöt is mutat ! kezdésnek menyi fürtel lehet terhelni a oltásokat meg ne szakadjon nem azért küzdöttem idáig hogy most elroncsam !! de sajnos a gróf mote krisztó az semmit sem csinált azóta sem fel van bolyhosodva mint aki kitörne de megált és anyi azóta sehova nem moccant de él a szem mert zöldes szinű ! a vtimur be fog e érni vagy a vera ebben az évben még vcagy ne is várjam ???
 


  2017.07.05. 21:51  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (421) hsz.-re     Olvasás  
  •   422   
Avatar

terra alapító
 
Ha jó nagyot hajt idén az oltás /több, mint egy méter és ceruza, kisujj vastag lesz a hajtás/ akkor nem kell félni az elfagyástól. Semmi védelem nem kell neki.
Szépek a szőlők :thumbup: és megy a képfelrakás is. :dejo:
 


  2017.07.05. 20:53  Hozzászólás
  •   421   


---
 
sziasztok nagyon szépen alakulnak a szöllő oltások nagyon örülök hogy nekem is sikerült végre a szöllő oltása és az nagyobb öröm hogy már ebben az oltási évben is mutatja a termő fürtöt remélem hogy őszig beérik a timur és a vera fütrt is igaz még most kezd bogyósodni de remélem beérik !! köszönöm a segitőknek és a jótanácsot adoknak hogy segitettek remélem hogy ezek után még többet tudok a jó szakiktól tanulni köszönöm mégegyszer!!! itt egy pár kép!



Itt van a TIMUR a virágó az meg a vera szöllő remélem az is megkóstolhatom már ebben az évben !! jaj de remélem ha már ilyen jól sikerült az oltás a télen nem fog elfagyni arra mit szoktatok csinálni hogy az oltási pontot nagy a vesszőt bevédjétek hogy átvészelje a telet ?? :super: :super: :super: :unnep:
 


  2017.06.25. 21:17  Hozzászólás  Válasz kertészgyuri (419) hsz.-re     Olvasás  
  •   420   
Avatar

terra alapító
 
Szépt estét!
Jó sokat vártál a termésre ezek szerint.
Képfeltöltés úgy megy, hogy írsz egy új hozzászólást, majd picit lejjebb görgetsz, és van két fül, a Képfeltöltés könnyen, és a Képfeltöltés a Galériába. Utóbbi szerintem jobb, ha rákattintasz, felugrik egy új ablak, ott tudsz mappákat létrehozni, képeket feltölteni.
Ha látod a képeidet, kiválasztasz egyet, és a kép alatt lesz olyan szöveg, hogy Képnézegető. Megnyitod, és ott lesz egy olyan felirat a kép címe alatt, hogy
Kód: Egész kijelölése
[album]1234[/album]
. Ezt kimásolod, beírod a hozzászólás szövegébe, ahová a képet szeretnéd tenni, rákattintasz az Előnézetre, az Elküld gomb mellett van, és látod hogy fog kinézni a hozzászólás. Utána Elküld és kész.
Van egy olyan verzió is, ami közvetlenül a hozzászólásba szúrja be, talán Beillesztés a hozzászólásba, vagy hasonló néven, azt most hirtelen nem találtam.

szerk.: Igen, megvan az egyszerűbb :D szóval ha már van fent kép a Galériában, akkor írsz egy hozzászólást, majd balra fent a szürke gombok között van egy olyan, hogy Gallery. Arra katt, ott behozza a Galériában lévő képeidet, és ott lesz egy gomb, hogy Beillesztés a hozzászólásba, arra katt, és kész is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.25. 20:14  Hozzászólás
  •   419   


---
 
sziasztok örömmel mutatom meg hogy végre a saját kezem munkája is sikerült hála alibá jó tanácsainak tanitásának hálás vagyok köszönöm szépen 6éve szenvedtem szép vesszőket nevet a tőke de egyszer sem hozott termést igy most átoltottam !! egyből fürtöt is mutat a VERA névre halgató szöllő de a TIMUR is szépen fejlődik !! sajnos a MOLDOVA az nem sikerrült de talán jövőre már avval is sikerem lesz addig is csak gyönyörködök ovom és remélem az oltások jövőre is kihajtana!!!
:super: sajnos a képeket nem tutom hogy kell felrakni!
 


  2017.06.24. 21:00  Hozzászólás
  •   418   
Avatar

terra alapító
 
Találtam, ha esetleg valakit érdekel, nézze át, én nem néztem meg komolyabban:
http://szoloelorejelzes.basf.hu/index.php?id=63109535aa9a942dcf37f0c9c72e392dc1a87638
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.22. 14:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (416) hsz.-re     Olvasás  
  •   417   
Avatar

---
 
Visszavontam a kérdésem: minden bizonnyal a vastartalmú levéltrágya okozta, amit belekevertem a peronoszpóra és lisztharmat elleni szerek közé.
 


  2017.06.21. 22:44  Hozzászólás
  •   416   
Avatar

---
 
Valaki tudna segíteni? Vannak szőlőfürtjeim, amiknek a bogyóin apró, leginkább pontszerű fekete elszíneződések találhatók. Ledörzsölni nem tudom, csak a vékony héjjal együtt. Mi lehet a probléma?
 


  2017.06.19. 13:24  Hozzászólás  Válasz Cicero (405) hsz.-re     Olvasás  
  •   415   
Avatar

terra alapító
 
Bocsánat a késői válaszért, de igen ritkán nézek ide.

Augusztus első napjaiban kapok térdprotézist. Most már mindenféle kivizsgálások vannak, meg rendezem függő dolgaimat.

Ha rendben leszek, megkereslek.
 










  2017.06.17. 14:18  Hozzászólás  Válasz baby-lon (409) hsz.-re     Olvasás  
  •   410   
Avatar

---
 
Én inkább dugványozni próbáltam a vesszőket. Három fajtából készítettem oltásokat is: Sfinks, Stimul és Belij Kokl. Az első kettőből már szinte biztos, hogy lesznek sikeresek. Kb. 3-4 hete oltottam: a folpack szerű oltószalagot mikor vehetem le szerinted?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég