Csemegeszőlő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.10.02. 22:42  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Van must :D egy pár tő termése ment a présbe :D nem kell annyit szenvedni vele mint a borral, és szeretjük a mustot is.
Csak most nem merek sokat inni egyszerre :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.04. 12:14  Hozzászólás  Válasz tp329 (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

---
 
Tudtam róluk, hogy ikrek, de nálam mindenképpen kétpetéjűeknek tűntek. Egyidőben nem tudtam megkóstolni őket, de nekem a Narancsízű erőteljesebb ízűnek tűnt, a Favorit lágyabbnak. Nagyon régen volt Csabagyöngyém, valóban nagyon finom, de ezt a darazsak is tudták, én pedig akkoriban kevés időt szenteltem megvédésük érdekében. (Sajnos építkezés miatt útban volt, meg kellett válnom tőle)
 


  2014.09.04. 09:37  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Nekem ezek vannak:

Palatina
Néro
Suvenir
Lidi
Fanny
Jakobsberger
Flóra
Moldova
Opusz
Crimson seedless
Jupiter
Kismis moldavszkij
Eszter
Pölöskei muskotály
Teréz

Nem sok termett még, az eddigi kedvenc a Suvenir.
 


  2014.09.04. 09:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


terra alapító
 
A Favorit és a Narancsízű ikertestvérek. Ha esetleg valaki nagy hasonlóságot találna köztük ;)
Próbáld meg a Csabagyöngyét is, lehet, lecseréled a K. Pálné muskotályt. Igaz, nagyobb szemű, de ízben "kevesebb". (szerintem)
 


  2014.09.03. 20:15  Hozzászólás  Válasz baby-lon (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
Nekem a következők vannak:
Néró
Pannónia kincse
Itália
Kozma Pálné
Szőlőskertek k-je
Attila
Favorit
Cardinal
Hamburgi muskotály

Az utóbbi még nem termett, régebben pedig volt Narancsízűm, de sajnos Escá-s lett, így ki kellett vágnom.
A voksom:
1. Itália (rokoni kapcsolatok miatt valószínűleg holtversenyes lesz a Ham(m)burgival)
2. Attila
3-5. Favorit, Szőlőskertek k., Narancsízű
A többi ezek után.
Az Itália beérésével nálam nincs gond, roppant finom. Nagyon hasonló az Attila is, csak hajszálnyi a különbség. A Narancsízűt és a Szőlőskerteket idejében kell leszedni, mert túlérve már nem olyan jó. A Pannónia és a Cardinal kicsit jellegtelen, de kellemes, ropogós. Favorit és Kozma P-né nemrég óta van, az előbbi nekem jobban bejön és tetszetősebb is. A Néró is fiatal, de ebben a vérzivataros évben nagyon jól állta a sarat a gombabetegségekkel szemben.
Ezek inkább az elmúlt évek tapasztalatai, mert az idén a lisztharmat és a madarak megtették dolgaikat:-(
 


  2014.09.02. 14:49  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


terra alapító
 
Csabagyöngye
Kozma Pálné muskotály
Favorit
Boglárka
Itália
Attila
BG8
Hamburgi muskotály
Zalagyöngye
Saszla
Pölöskei muskotály
Pannónia kincse
A helyezés: 1. Csabagyöngye, 2. a többi :lol:
Itália nem érik be nálam, Attila és BG8 még "értékelés alatt". Boglárka felejtős, a többi ízlés dolga én, spec a jól beérett borszőlő némelyikét többre becsülöm gyümölcsként fogyasztva is. pl. Otonel muskotály, Tramini,
 


  2014.09.02. 14:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Nekem elég sok fajtám van, de jó ha 2-3 fajtának tudom biztosan a nevét. Mikor vetem őket, volt egy listám, miket szeretnék. Abból volt valamennyi, meg voltak más fajták. Ezeket megvettem, de nem voltak jelölve, így nem tudom melyik hova került, és arra sem emlékszem hogy végül is milyen fajtákat sikerült megvennem. Aztán nem is állt be mind, de hogy melyikek nem....
 


  2014.09.02. 13:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Kecskecs.cs. :D hivatalos nevét nem tudom, nekünk otthon kerek és apróbb, mint a nagy hagyományos, de finomabb. Máshol megint teljesen máshogy néz ki, nem hinném hogy csak a trágyázás hiánya miatt.
A hátsó kerítés mentén kinőtt egy tő tavaly, egy meg idén. Apró, kék szemű, finom. Régen volt oda is telepítve szőlő, de hogy 15-25 év után nőjön ki...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.09.02. 09:12  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Úgy érzem, hogy megérdemel egy külön topicot. Beszélgessünk metszésről, rezisztenciáról, fajtákról.
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 86 vendég