Bogyósok Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.09.09. 17:29  Hozzászólás
  •   40   


---
 
Köszméte fajták, van köztük lisztharmat ellenálló is.

[url]http://kerteszetesszoleszet.hu/hu/irasok/kerteszet-szoleszet-boraszat/koszmete-fajtakiserletek[/url]
 






  2014.07.05. 17:49  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

---
 
  

Oké! Most már én is arra hajlok, hogy megkostóljam mindkettőt, mert így nehéz eldönteni. De köszi mindenkinek a válaszokat, már ezek is sokat segítettek.
 




  2014.07.05. 13:59  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
  

Mindkettő. A fekete egészen más, karakteres íze van. A pirosat inkább a sárgával lehet párba állítani
 




  2014.07.05. 08:46  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

---
 
  

A ribiszkék közül szerintetek melyik a jobb választás, a fekete vagy a piros? Vagy kb. ugyanolyanok?
 




  2014.07.02. 19:47  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

---
 
  

Akkor a málna és a szedrek kihúzva. Maradt a ribiszke, továbbá elkezdett érdekelni ez a mézbogyó is. Csak sajnos nagyon ismeretlen számomra ez a gyümölcs. De majd utánanézek és meglátjuk melyik lesz a nyertes. :D
 


  2014.07.02. 16:40  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
  


Ó, ezek már régi képek. Most is így néz ki, de a ribizlik már sokkal nagyobbak, meg van fölöttük őszibarack.
 




  2014.07.02. 06:09  Hozzászólás
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
  


Szia!

Az áfonya csak nagyon savanyú talajon szeret. A szedret nem ajánlanám árnyékba. A málna jó választás, de nagyon vízigényes, amit a diófa alatt nem kapna meg. Én ajánlom a mézbogyót, vagy a kivit. Mindkettő árnyékkedvelő, bár utóbbi is elég vízigényes...
 


  2014.07.01. 23:00  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
  

Meg ne próbáld, mászik minden felé, és két-három méterrel arrébb simán kinő...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.01. 22:09  Hozzászólás
  •   25   
Avatar

---
 
  

Hűha! Ez nem kispályás! :o Örülnék ha ennyi málnám lenne!
De ezek után elgondolkozom ezen a szedres málnás támrendszeren. Bár most inkább azon kezdtem el gondolkozni, hogy a málnát a drótkerítésen kéne végig futtatni és akkor már nekem is lenne egy elfogadható mennyiségű termésem. De akkor a diófa alá majd valami mást próbálnék.
 


  2014.07.01. 21:47  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
  

Nekem van némi szeder-málna-ribizli támrendszer mellett, de nem vagyok benne biztos hogy diófa alatt működik, bár a vad szedret ki sem lehet alóla irtani. Egy próbát megér. Azért pár képet dobok az enyéimről.

KepKep

KepKep

KepKep

Kép
 


  2014.07.01. 21:19  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

---
 
Bogyós ügyben szeretnék tanácsot kérni!

Tehát az a helyzet, hogy van egy kicsi diófánk, amitől kb. 5 méterre eddig egy kisebb díszbokor volt, amit most nemsokára ki fogunk szedni. A helyére viszont valamilyen ehető és finom bogyós gyümölcsű bokrot szeretnék rakni. Viszont, gondolom néhány év múlva a diófa már jelentős árnyékot fog adni, ami miatt ugyebár valami árnyéktűrő fajta kéne. Ezenkívül az ültetési helytől kb. 2 méterre van a szomszéd kerítése is, és ezért valami kisebb növésű bokor kéne. Én nekem ilyen jelöltjeim vannak: -málna vagy szeder (támrendszerrel)
-fekete vagy piros ribiszke
-áfonya
-szederbokor (más néven eperfa)
Ebben szeretném a véleményeteket kérni, szóval ezek függvényében melyiket tudnátok ajánlani vagy tudnátok-e másik gyümölcsöt ajánlani?

A válaszokat előre is köszönöm!
 


  2014.06.24. 21:01  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
  

Van persze kint a nagy kertben, mindegyikről sikerült, csak nincs hova átültetni. 3 fával már a kerítésen kívül járok a kert végében. Amit láttál az se a legjobb helyen van, mert tőle északra 1-1,5 m-re van egy 60 cm-es Rosejanka csemete.
 


  2014.06.24. 08:20  Hozzászólás
  •   21   


terra alapító
 
  

Nem tudom!
Erről is küldtem vesszőt és a nigráról is, hogy azután mi történt, azt csak te tudhatod! ;)
De az a magastörzsű, az szerintem nigra! Van másik is?
 






  2014.06.19. 08:17  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
A gyerekek megették az első áfonyákat. Kíváncsi vagyok, hogy terem-e valaha annyit, hogy mi is együnk belőle a nejemmel... ;)
 




  2014.06.17. 14:06  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
  


Felesleges. Meg a perverzebbek átmennek rajta :D főleg eső után...
Egész egyszerűen venni kell egy, az eperágyásnál nagyobb Raschell hálót. Vagy körbe le kell valamivel szorítani, vagy a jobb megoldás, hogy keretet, vagy távtartó botokat kell elhelyezni, amire rá lehet tenni. Egyetlen hátránya, hogy eperszedésnél mozgatni kell.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.17. 13:03  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
  

Köszönöm, megkeresem ha lesz időm, még az indexen volt? Egyébként azt gondoltam, hogy magaságyást csinálok nekik, azzal csak annyi a gond, hogy csak tavasszal tudom összeállítani.
"Kicsi" lányom most panaszolja, hogy az összes eprüket leették a csigák. Feléjük nagyon sok van, nem is szoktak arrafelé mulcsozni, mert az alatt nagyon vígan vannak. Kérdezte, hogy mit csinálhatna ellenük - csak bio jöhet szóba - nekem az jutott eszembe, hogy egy jó széles sáv beszórva fahamuval az eperágyás körül lehet, hogy jó lenne. Van valakinek ezzel tapasztalata?
 


  2014.06.13. 20:46  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
A málna egészséges, finom :D csak egyik fele nem nőtt 30-40 centinél nagyobbra :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.13. 19:33  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Kisveréb!


Tudom hogy nem vagy még otthon, de addigra elfelejteném. Miért nem csinálod meg a hengeres ötletemet? Megkeressem?
 


  2014.06.10. 14:15  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
  

Egészségesnek tűnnek, legfeljebb kicsit megéghettek. Hirtelen nem is emlékszem milyen a levelük :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.10. 13:33  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
  


A leveleiken is látszik valami?
Nem lehet, hogy egy kis tápanyag segítene rajtuk?
 




  2014.06.02. 16:16  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk most törpemálna lesz, elkapta őket valami betegség, a többség nem nőtt 40 cm-nél nagyobbra :roll:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.02. 13:32  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Érik az egyik fajta málnám, amiről azt hittem, hogy a sok költöztetés közben kifogytunk belőle. Ami málna van, azon sok termés látszik, de alapjában a málnasor megritkult. Nem tudom, futja-e idén málnalekvárra. Erdei málna se biztos, hogy lesz, mire el tudunk esetleg utazni Erdélybe, már csak 1000 m magasságban lesz. Pedig van a telek körül is, de az jul közepén leérik.
 




  2014.05.30. 20:00  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
gaabre írta:Valami magaságyás féle megoldásban lehetne gondolkodni,

Körülnéztem a háznál, van néhány selejt bútorféle, ami azt várta, hogy fel legyen vágva tüzelőnek - lesz nekem jövőre magaságyásom!
 


  2014.05.30. 17:40  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Virágzik a feketeszeder :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.05.26. 13:13  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
kisveréb írta:Sajnos nálunk nem marad meg az eper, kirágják a pajorok.


Valami magaságyás féle megoldásban lehetne gondolkodni, aminek esetleg van alja, azaz akár a földje is cserélhető, ha az eper kiélte. Azt se pajor se csiga se hangya nem bántaná, madár ellen meg le lehetne hálózni érésben.
 


  2014.05.26. 11:35  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos nálunk nem marad meg az eper, kirágják a pajorok. Pedig akármilyen kicsi a kert, annak szorítanék helyet, de minden évben csak egy pár tő marad meg. Úgyhogy veszem a lekváralapanyagot, pedig alapból csak abból szeretnék főzni, ami megterem vagy szedhető.
Színesednek a ribizlik, a málnán is jó termés ígérkezik.
 


  2014.05.25. 20:06  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
No, akkor fórumozzunk is... Lassan a végéhez ér az eperszezon, eddig 20-25 kilónál tartunk, holnap lesz a harmadik lekvárfőzés. Lassan érik a málna és az egres, most virágzik a szeder, lassú folyamatban érlelődik az áfonya, és a berkenye. A mézbogyó nálunk már leérett.
 




Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron