Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2015.01.21. 21:56  Hozzászólás  Válasz emendasajt (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   
Avatar

---
 
Kicsit irigy is vagyok azokra, akik rendelkeznek ilyen adottságú hellyel :-D Az én reményem marad az udvar, házak által körülvéve (viszont 1-2 fánál többet ide nem tudok kiültetni)
 


  2015.01.21. 21:51  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

---
 
Bátor vagy! Az enyéim még fiatalok, nem mertem kiültetni, egyelőre vödörben telelnek a garázsban. Majd ha lesznek másolatok, akkor megpróbálkozom a végleges hellyel, de akkor is csak takarással. Közelben lakó (szintén alföldi) fórumtárs írta a Costatáról- ami állítólag egész jó fagytűrő-, hogy takarás ellenére is kifagyott. Sharonom nekem is van, gyönyörű, hatalmas, méregzöld levelei voltak tavaly, tavasszal oltottam)
 


  2015.01.21. 21:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   


---
 
Nálam "csak" a tővük van gyaluforgáccsal védve. Az oltás a földdel van egy szinten, illetve egy picit felette. Fiatalok, még nem teremnek. Nem nagy, de jó fagylefolyású helyen vannak, és bízom benne, hogy ez elég lesz nekik. Még nem volt számukra kritikus hőmérséklet.
 


  2015.01.21. 21:38  Hozzászólás  Válasz délkelet (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   


*
 
Ha a kákikra gondolsz: nekem az említett magos, Rojo és Sharon van.Semmilyen takarást nem kapnak és eddig fagyás nem volt,bár a ház előtti magosnak talán az egy szem konvektor kipufogó segít vmit /bár én nem hiszem hiszen a több sokkal kitettebb helyen van még sincs semmi bajuk./A Sharon domboldalban van /keleti lejtő/ , a másik kettő beépített területen ill. kertben .
 


  2015.01.21. 21:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   


*
 
Anno név nélkül vettem , az Indexes fórumon Zotya papa Mercatellinek azonosította...akár az is lehet.
 


  2015.01.21. 21:35  Hozzászólás
  •   101   
Avatar

---
 
A saját , termő vagy nem termő fákkal kapcsolatban érdeklődnék: ki hogyan takarja a szabadban nevelteket? (érdekelne a fajták neve, a takarás módja, mekkora mértékben szenvedtek fagykárt + minden a teleltetéssel kapcsolatban)
 




  2015.01.21. 21:23  Hozzászólás  Válasz délkelet (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   


*
 
Nekem a legrégebbi,magos a kedvencem.jobb ízű mint a Rojo...bár azt azért megjegyzem a Rojo is akkor jó,ha már szinte szétfolyik.
 


  2015.01.21. 21:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   
Avatar

---
 
Felénk a zöldséges 300 Ft-ot is elkért egy szép darab Royo Brillanté-ért. Szépnek szép volt, szeletelhető, guszta, de korántsem olyan ízletes, mint amit Gumihal saját terméséből kaptam, azt kanalazni kellett. Tintusnak példaként: páromat kínáltam valamikor a saját termésű fügéből, csak nagyon vonakodva vette el, mert mint mondta, valamikor már megkínálták vele és nem ízlett neki. Meglepődött, hogy finom és azóta is rendületlenül eszi. Kezdetben nekem is "sikerült" nem teljes érett állapotában enni belőle, ha csak azt az egy szemet ettem volna belőle, valószínűleg az lett volna az első és utolsó is egyben.
Visszatérve a datolyaszilvára: nekem is kedvencem, talán egyetlen kis hibájául azt róhatnám fel, hogy nagyon dominál benne az édes íz. Lehet, hogy pár csepp citrommal "éve" még finomabb lenne. Majd ha lesz saját termésem, kipróbálom.
 


  2015.01.21. 19:20  Hozzászólás  Válasz Tintus (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
Mi minden nap eszünk szinte.... van egy zöldséges aki 100 ft / db árulja. Gyakran reggelizem...
 


  2015.01.21. 19:10  Hozzászólás  Válasz Tintus (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   
Avatar

terra alapító
 
Én is. De majd egy hetet vártam rá, hogy megérjen. Nekem nagyon ízlett. Most is van megvéve néhány, minden nap tapogatom, hogy jó-e már. :P /Éretlenül a sárga dinnye se jó!/ ;-)
 


  2015.01.21. 10:48  Hozzászólás  Válasz Tintus (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   


---
 
Beraktad előtte zacskóba 2-3 almával? Milyen állapotban fogyasztottad el?
 


  2015.01.21. 00:58  Hozzászólás
  •   94   


terra alapító
 
Nem rég ettem 1 datolyaszílvát próbaképp. Hát inkább bármilyen más normális gyümölcs. Úgy, hogy nem ültetek.
 












  2014.11.29. 21:05  Hozzászólás  Válasz CAMROM (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   
Avatar

terra alapító
 
Igen ez az ún. keményen édes fajta. Én akkor ültettem ki, amikor elérte a 2 méteres magasságot.
 


  2014.11.29. 20:34  Hozzászólás
  •   85   


---
 
Helló,
A Hana fuyu, az az a fajta amelyik nem csersavas?
Gondolkodok egy fán, de én is az alföldön vagyok.
 


  2014.11.29. 20:18  Hozzászólás  Válasz kavicsos64 (83) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Nekem van az alföldön termő fám, vaniglia fajta, ez kb. -20○-ot bír. Ezen kívül Rosseyanka (-30), Nikita's gift (-24), Hana fuyu (-20) van kiültetve, még nem teremtek. Érdemes jól belőni melyik fajtát ülteti az ember. A fiatal növények fagyérzékenyebbek, utána évről évre nő a fagytűrésük.
 


  2014.11.29. 19:51  Hozzászólás
  •   83   


---
 
A datolya szilváról mit tudtok van e valakinek hogy birja a teleket ? Érdemes vele foglalkozni vagy esélytelen a dolog !
 


  2014.11.23. 18:49  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   


---
 
Dél-Budán most érik/érne be a füge harmadtermése, de már ízetlen a hideg miatt.
 


  2014.11.23. 17:04  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


terra alapító
 
Így teleltetem pár éve a fügét. Komposztkeret (vasrács) ideiglenesen köré helyezve, a füge tövére pár vödör komposzt, arra diófalevél, s az egész betakarva kukoricaszárral. Tavasszal meg szétszedem.
 




  2014.11.22. 19:58  Hozzászólás  Válasz Lactarius (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   


---
 
Jó estét!
Természetesen lehet, mivel ahogyan írtad lombhullató, és így nem igényel fényt a teleltetése. Nagy vonalakban írok egy pár sort a teleltetésről. Amire oda kell figyelni, az az hogy ne száradjon soha ki a növény, mivel a mélynyugalmi időszak alatt is igényel némi nedvességet. A másik dolog az pedig az, hogy a hőmérséklet ne nagyon ingadozzon, és lehetőleg 7 fok alatt legyen állandóan. Lépcsőháztól eltekintve ha valaki nem ott teleltet, hanem valami fűtetlen helyen az sem baj ha fagy éri a cserepes növényeket, csak az ne legyen -5 foknál alacsonyabb, mert akkor könnyen átfagyhat a füge gyökérrendszere.
 




  2014.11.21. 18:06  Hozzászólás  Válasz xenil (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   


---
 
Fügét sötét lépcsőfeljáróban lehet teleltetni? Elvégre fényre nincs szüksége télen levelek híján...
 


  2014.11.21. 17:49  Hozzászólás  Válasz humbuk (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   


---
 
Ha a fügét -3 fok, vagy annál magasabb hőmérséklet éri, akkor még tovább folytatja az érést, de ha alacsonyabb a termés totál lefagy....
 


  2014.11.20. 22:26  Hozzászólás  Válasz humbuk (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   
Avatar

---
 
Kiültetettnél szerintem nincs esélye, dézsásnál, amit hűvös helyen tartottam, már nálam is sikerült.
 


  2014.11.20. 20:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

---
 
nekem is tele van a kis bokor éretlenekkel. Fent hagyom őket.
Egyszer valahol olvastam, hogy képes tovább fejlődni következő évben. Tavaly volt egy, aminek egyik fele élt tavasszal.
kíváncsi vagyok.
 


  2014.11.20. 17:54  Hozzászólás
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
A család leszüretelte a fügét. Lett egy tállal de ízük nem nagyon van. Éretlenek.
 




  2014.11.16. 20:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   


*
 
Ez van,amikor nagyeszű idióták úgy telepítenek be vmit,hogy nem mérik fel a kockázatát /persze ide már úgy lett behurcolva,de Európába alapból telepítéssel került/
 


  2014.11.15. 22:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   
Avatar

---
 
Ezek a harlekinkaticák egyre több gondot okoznak, többet, mint amekkora hasznot a levéltetvek zabálásával hoznak. Hallottam, hogy a mustba belekerülve tönkre tudják tenni azt. Franciao-ban ez már többéves probléma.
 


  2014.11.15. 21:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   


*
 
én úgy jártam,mint te,de nekem az első terméseket is letarolták a bogarak...a másodtermésen meg tobzódtak szó szerint...ha lett volna idő telibe nyomtam volna rovarölővel...hogy érezzék a törődést...elegem is van az egészből.Jövőre nagy részét kivágom,a maradéknál meg megpróbálom a cukros vizes-sörös-cefrés /vmelyik/ flakonos rovarcsapdát...hátha vmi bejön.
 


  2014.11.14. 21:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   
Avatar

---
 
Biztosan tudod, de azért leírom: az elsőtermések a tavalyi vesszőkön áttelelt rügyekből fejlődnek, a másodtermések meg az ezévi hajtásokon.
 


  2014.11.14. 21:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

---
 
Nálam ebben az évben a másodtermések kb. fele ért be. Vannak most is olyanok a bokrokon, amik megduzzadtak, de nem értek meg teljesen, ezek már nem lesznek jóízűek. Vannak olyanok is, amelyek meg sem duzzadtak. Amikor az enyéimek olyan idősek voltak, mint a Tied, néha-néha ettem róluk pár szemet. Egyszer mérgemben, hogy mindig zölden maradnak, zöld füge befőttet raktam el. (Eléggé geil volt, brrrrr)
 


  2014.11.14. 21:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   
Avatar

terra alapító
 
Nekem most vannak rajta éretlen termések. Akkor azok hányadtermések? Amúgy 10+ éves a tő.
 


  2014.11.14. 21:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   
Avatar

---
 
Ahogy egyre idősebb lesz a füge, a másodtermések beérésének valószínűsége ezzel egyenesen arányosan nő. Saját tapasztalatomat mondom, magyarázata pedig az lehet, hogy a fagyoktól független gyökérzet évről-évre erősödik, így az idősebb tövek erőteljesebb új hajtásokat hoznak, amin hamarabb megjelennek a terméskezdemények és emiatt nagyobb a sanszuk a beérlelésre (az én bokraim a lehető legvédtelenebb helyen találhatók és semmiféle takarást nem kapnak, emiatt első termésem gyakorlatilag csak néhány évente van, viszont az utóbbi években több-kevesebb másodtermésre majdnem mindig számíthatok)
Az idén mindkettőből volt jócskán, de a másodtermés javát tönkretették a harlekinkaticák, a darazsak és a madarak. A fügebokraim pedig úgy 25 évesek.
 


  2014.11.13. 20:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   
Avatar

terra alapító
 
A fásodással kicsit javult a fagytűrése. Ennek ellenére ha -15 -20 alatt lesz a télen valószínűleg el fog fagyni sajnos.
 


  2014.11.13. 18:17  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

terra alapító
 
Van egy fügebokrom. Minden évben elfagy. Persze tavasszal kihajt, de nem nagyon érleli be a termést, mert ugye másodtermés. Sok év után, tavaly télen nem fagyott el, maradt egy hajtás ami kibírta. Lehetséges hogy most így 2 évesen ezt a telet is kibírja?
 


  2014.11.12. 20:48  Hozzászólás  Válasz baby-lon (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   


*
 
Nekem a magos jobban izlik,mint a nagy Rojo...és már adogatok is el belőle,mert ennyit nem tudunk megenni.
 


  2014.11.04. 16:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   


---
 
Szia!
Ha összejön az oltóanyag, akkor szólok neked feltétlenül.
 




  2014.11.03. 20:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   


---
 
Szia!
Sátoraljaújhely, de sajnos nincs autóm így nehézkes elvini akármit, de ha tudsz küldeni abban megegyezhetünk, hogy beoltom őket és ha beáll, visszaküldöm majd az ősszel a gyökeres csemetét. A postázásukat természetesen állom. De csak akkor van szükségem rájuk, ha sikerül beszereznem, mert az a forrás akivel beszéltem, most nem nagyon akar visszaírni.
 






  2014.11.03. 19:21  Hozzászólás  Válasz Lactarius (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   


---
 
Sziasztok!
Egy-két hibrid sokkal nagyobb termésű a Gora széria, ezek bőven 200gramm felett vannak. És nem sajnos, de a tavalyi kijelentésem meg kell cáfolnom beporzás nélkül is teremnek, csak beporzással 30%-al több a termés. Ha minden összejön idén sikerül majd beszereznem oltóanyagot, csak félek nem lesz elég alanyom, ezért kéne valakitől beszereznem. Holnapra ha minden igaz elkészül a pdf-em az új ukrán hibridekről, és közzéteszem majd.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég