Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.04.27. 20:37  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is van piros húsú (levelű, virágú) almám, de még nem gondoltam rá, hogy levet csináljak belőle. Jó ötlet!
Alibá_kedvencei
 


  2015.04.27. 19:24  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


*
 
Is-is, ez spec új nemesítés,és tavaly oltottam belőle .Idén meg másik kettőből /
Lehet,hogy enni nem jók /nem tudom/ ,de jó almalét biztos lehet belőle csinálni és a piros levű gyümik ugye egészségesebbek is.
Egy rossz dologról is beszámolok, a kis vérbelű körtém /meg még egy a környékén / elfeketedett,elszáradt...nagyon bosszant,még jó,hogy meglévő fába is oltottam,az hajt szépen és idén talán kostoló is lesz rajta.
 


  2015.04.27. 12:27  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
A "régi" vrébéűek többségével az a hiba, hogy aprók is, meg savanyák is. Ezt próbálja megtörni a Baya a Marissa nevű almájával, amelynek elvileg édesnek, zamatosnak kell lennie. A nagyon kevés almám közül van egy ilyen szerzeményem, de még egy darabig nem kell kóstolni róla..:(
 


  2015.04.26. 22:03  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

---
 
Hogy érted, hogy új? Új nemesítés vagy új szerzemény? Állítólag ezek a pirosbélű almák nem a legjobb ízűek. Mint érdekesség vannak számon tartva. Én is kaptam csere útján itt a a fórumon pirosbélü almáról oltóvesszőt. Holnap meg is nézem mi van vele, megeredt-e?
 


  2015.04.25. 22:03  Hozzászólás
  •   9   


*
 
Egy nagyon új,piros húsú alma ,Baya-Marisa :
Baya-Marisa.JPG
 




  2015.01.15. 21:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Az enyém is ilyen, meg vagyok elégedve vele. Vagy 20 éve rendesen terem.
(A képen jobboldalon Freedom, középen és baloldalt Jonathan)
Kert 2010. ápr. 25. 20%.JPG
 


  2015.01.15. 21:10  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

---
 
A Pónyikba nem fogsz csalódni, kár, hogy csak január első feléig áll. A leve rendkívül finom. ;)
A Budai Domokost dicsérik nagyon, egyszer ettem, tényleg finom. Ez pedig nagyon jól áll.
 


  2015.01.15. 20:57  Hozzászólás  Válasz andras (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   


*
 
A Pónyik nálam még kicsi,de a többi van, a Jonagold /és változatai/ és a Gala /és változatai/ nálunk is nyerők,én spec szeretem a Húsvéti rozmaringot és a Goldent is,a feleség meg a Granny Smitht /ő csak a kemény almákat szereti..az íze szte mindegy.../.
Igaz a sok almám nagy része még nem termett.
 


  2015.01.15. 20:52  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


*
 
Hát vagy az enyém nem Freedom,vagy a tiéd...én anno a Haberli faiskolától hozattam,a Florinával együtt.
Bár az íze lehetne jobb is ,azért nem vészes,nálam viszont kemény,mondhatni rágós,nem puhul.Semmilyen betegségre nem érzékeny,lisztharmatra sem...és sokat terem.Nem mondom,hogy kiváló fajta,de megbízható és sok rosszabb is van a piacon.
 


  2015.01.15. 20:34  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

---
 
Ha már itt állunk, elárulhatnátok az első három-négy kedvenc almát.

Nekem egyelőre
1. pónyik
2. ionagold
3. gála
4. fuji
 


  2015.01.15. 20:30  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

---
 
Nekem is van de még nem terem. Majd meglátjuk, olcsón vettem. Ha nem más, egy MM106 alannyal maradok, majd kérek tőletek valami finomat és beleoltom. :thumbup:
 


  2015.01.15. 17:30  Hozzászólás
  •   1   


---
 
Több helyen, több jelen fórumban is megforduló társaktól, barátoktól is olvastam, hogy a Freedom fajtát telepítik, illetve oltják. Kicsit negatív leszek, a nagy szabadsága nálam csak az elnevezésben és a gallyak , ágak alakulásában /valszeg innen kapta a nevét/ valósul meg, az almája se nem finom, se nem jellegzetes, se nem eltartható, legalábbis több mint 10 év tapasztalata alapján.Nagy a termés ugyan, de átlagos, rostos, almaízű, puha hús, semmi különös. Fája össze-vissza nő, lisztharmatra kell elsősorban figyelni, varasodás, tűzelhalás nem nagyon bántja, rezisztens.
 


  2015.01.15. 14:10  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
Mintha ez lemaradt volna, pedig nagyon sok kertben látni különböző almafákat.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég