Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.






  2015.09.28. 19:40  Hozzászólás  Válasz Jana11 (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   114   


*
 
Az ötlet alapból nem rossz...csak annyi a gondom vele,hogy még a saját megyémen belül sem jutottam el fórumos ismerősökhöz /szégyen ide vagy oda.../...nem hogy az ország túlsó végébe...eddig személyesen minimális fórumtárssal találkoztam /Csarli...ill. Laca ,de ő falumbeli...sőt 100 m-re lakik tőlem :lol: /...ill. skype-on korábban beszélgettem Ali bával ill. kedvescimborával...
 








  2015.09.28. 18:24  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   
Avatar

terra alapító
 
Én csak annyit kérnék, hogy a találkozó ideje jól legyen megválasztva. Olyankorra kell tenni amikor már van dinnye, de még van pálinka is. :mrgreen:
 


  2015.09.28. 18:20  Hozzászólás  Válasz Jana11 (108) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   


---
 
Gyakorlatilag 2 személlyel találkoztam néhány percre személyesen, a többiekről csak elképzelésem van...
 


  2015.09.28. 16:41  Hozzászólás  Válasz Vebber (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   


---
 
Bár nagyon ránk férne, és szívesen megismerkednék néhány fórumtársammal személyesen, köztük veled is, még ez nem a titkos szervezkedés. Csak tiszteletes uramnak nem sikerült a Baki bosc körte szemzése, abból meg a csodameggyéből kértünk volna... Talán jövőre...De valami titkos ötletem van azért jövőre, csak nagyon kezdetleges...
 




  2015.09.27. 19:19  Hozzászólás  Válasz Jana11 (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   


---
 
Sajnos a Baki bosc nem fogant meg, nem volt már lében a héj, mikor próbálkoztam vele. Csodameggyből készítettem átszemzéseket, ha jövőre megered, várhatóan éveket nyerek a termőre fordulással.
 


  2015.09.27. 19:11  Hozzászólás
  •   105   


---
 
Tiszteletes uram, tisztelettel kérdezném, sikerült - é szemezni Baki bosc körtét, meg a csodameggyet, mert meglátogatnánk, nem mennénk üres kézzel, Gergerg, atifoci, Jana, a három királyok....De ha nem, az sem gond.
 


  2015.09.27. 19:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   


---
 
de a 2 fán, az összes termés egyöntetű alakindexű, nincs nagy változatosság közöttük.
 


  2015.09.27. 19:02  Hozzászólás  Válasz gergerg (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   


---
 
Első termésem ebből a fajtából. A kép csalóka, élőben nem tudom eldönteni, hogy ez egy csúcsos alma, vagy egy jó kövér körte. Húsának állaga is, inkább az alma-típusúakéhoz hajaz.
 




  2015.09.27. 18:20  Hozzászólás
  •   101   


---
 
Balról Jobbra:
1.Leskováci
2.ANgersi
3.bereczki
4.Vranja
5.Bereczki bőtermő
6.Mezőtúri

12063364_1025530767486710_2493933155258003590_n.jpg
------------------------
Megtekintve 15792 alkalommal.

 


  2015.09.27. 14:49  Hozzászólás
  •   100   


---
 
Lassan, de biztosan kezdődik a birs szezon. Ez még az eleje:
11987204_1025530630820057_7877643966716224012_n.jpg
------------------------
Megtekintve 15771 alkalommal.

 


  2015.09.23. 20:36  Hozzászólás  Válasz gergerg (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   


*
 
Na jó...sztem is leginkább arra...jöhet a pezsgő :thumbup:
 


  2015.09.22. 19:27  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   
Avatar

terra alapító
 
Ne gonoszkodj, már felbontottam a pezsgőt hogy valamire négyen is ugyan azt mondjuk. :)
 


  2015.09.22. 18:45  Hozzászólás  Válasz Totya (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   


*
 
Hát van még 1-2 amire hasonlít..... :lol:
 










  2015.09.22. 15:26  Hozzászólás
  •   92   


---
 
sziasztok!

30év körüli körténk, fajtára lennék kíváncsi :)
Bosc-ra tippelek :)

IMAG5309.jpg
------------------------
Megtekintve 15769 alkalommal.



IMAG5310.jpg
------------------------
Megtekintve 15769 alkalommal.



IMAG5311.jpg
------------------------
Megtekintve 15769 alkalommal.

 


  2015.09.21. 20:49  Hozzászólás  Válasz humbuk (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   
Avatar

terra alapító
 
Csak szerencsétleneket most tavasszal ástuk le, az egyik tő már elkapta azt a barna szőrös daganatos betegséget, fingom nincs hogy hívják, el is felejtettem kivágni...
Mondjuk én hülye a fűzfát is jó helyre tettem, a verem elé vagy 2 méterrel, és a leendő kis kerti kapu elé :D jó, szögben még rá lehet fordulni talicskával kényelmesen, át a fél méteres málnáson :D

Most alma és körte sövényen gondolkodom, a füves részt árnyékolná csak, meg a szomszéd kerítését. Vagy 30 méter :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.21. 19:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   
Avatar

---
 
Málnát nagyon könnyű költöztetni, sőt évente fél métert megy magától is. Legalábbis az enyém.
 


  2015.09.18. 21:40  Hozzászólás
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, azért megesszük :D most megyek barackot enni, pár napja letermett az is, magvaváló, piros belű, narancsos héjú, fogalmam sincs milyen, egyetlen ág volt tele terméssel, meg a többin elvétve. Kicsi az is, de jövőre szerzek egy köbméteres tartályt - vagy kisebbet -, egy második szivattyút, és felkötöm a kerítésre a kpe csövet :D
Idén maximum valami kisméretű szilvát kéne ültetni, a fél kg-os szilvásgombóc valahogy nem jött be :D :lol:
Van két barack, két körte, négy alma, egy szilva, meggy és cseresznye, amit nem szívesen vágnék ki, mert szép nagy és sokat terem, csak rohadt kényes.
Még egy-kettő elférne, csak nem igazán tudom mit kéne ültetni.

Meg még azon kell törnöm a fejem, hogy lesz az almából pálinka, mert tisztán én meg nem iszom az biztos...
Meg ugye semmi bogyós nincs, málnát telepítettünk sikeresen arra a helyre, ahol remélhetőleg egyszer egy kapu lesz :D :D
Ja, szőlő, leették a darazsak, egy-egy tő fehér meg fekete, fogalmam sincs mik : :roll: de az egy tő fekete van vagy 10-15 méter hosszú...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.18. 19:46  Hozzászólás  Válasz Jana11 (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   
Avatar

terra alapító
 
A Mutsu lehet, eddig nem nagyítottam ki a képet, csak most hogy megnézzem hol pirosas. :) De legalább nem volt unalmas. :)
 








  2015.09.18. 19:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (83) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   


---
 
Azt, hogy vicces gyerek vagy...Öreg gyümölcsészek tudják, Alexander, Bosc körte egypetéjű azonos... Egyébként a körtét lehet eltaláltad, de a Mutsu az szerintem mellé ment, van belőle, teljesen nem a képen lévő alma...
 




  2015.09.18. 19:23  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   
Avatar

---
 
A piros bemosottság ne zavarjon, többször tapasztaltam a Goldennél (nem saját volt, Szabolcsból hozott), az érési idő inkább: (megnéztem: szept. vége-okt. eleje)
 


  2015.09.18. 19:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


*
 
Sztem az Ilonka /csakúgy mint a Vilmos / nem vékonyodik így el a kacsnál.
 


  2015.09.18. 19:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   


*
 
Sztem sima ajtókulcs...
 


  2015.09.18. 19:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   


*
 
Ja ...a Bosc nálam is így viselkedik,az íz ,az állag ,az érésidő ugyanaz,csak a külső...az más.
Vilmosban is volt néhány olyan,ami közel volt a Boschoz,hogy kapott némi /vagy sok/ bronzos beütést.
 


  2015.09.18. 19:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   


*
 
Az első alma vmelyik Starking v. Delicious...ezerféle van azok között is,a másik alma lehetne esetleg Golden ,de zavar a piros bemosódás /is / sztem nem az/ ha íz vagy állag is érződne akkor esetleg közelebb lennénk.../ , a körte meg tuti nem Bosc és nem Vilmos...mondanám,hogy nekem van ilyenem ,de annak se tudom a nevét ,az após oltotta vmiről.Különösen az elvékonyodó kacsi rész ismerős. Az enyém amúgy nagyon édes,finom,inkább krémes mint leves ,nem köves /mondjuk idén semmi nem volt rajta.../
 


  2015.09.18. 17:20  Hozzászólás
  •   77   
Avatar

terra alapító
 
No akkor találós kérdés, melyik milyen fajta:

[albszovkep],Szép sárga körte:[/albszovkep]

[albszovkep],Enyhén bronzos:[/albszovkep]

[albszovkep],Teljesen bronzos:[/albszovkep]

[albszovkep],És 3 jómadár:[/albszovkep]

Segítek, ez mind Bosc. Ennyire eltérő is lehet. Amelyik képen 3 db van, az egy olyan fáról származik, amelyikbe van vagy 7-8 fajta oltva. Állítólag a porzás csak a magra van hatással, de valami mégiscsak van, ami hatással van a fajtákra. Más gyümölcsöknél is megfigyeltem már hasonlót. Olyan lehet a gyümölcs is mint az ember. Az feleségem és az én együttélésemnek leginkább a gyerekeinkre van hatása, ők azok akik nem lesznek olyanok mint ő vagy én, hanem a kettőnkből származó harmadik, negyedik, akik javarészt azért hasonlítanak ránk. Mondhatni a feleségem rám nincs hatással. Viszont az együttélés során addig csiszolódunk, amíg egymásba is átköltözik valami a másikból. Talán ez játszódik le a gyümölcsöknél is, hogy az azonos élettér, a közös alanyon keresztül, valamilyen hatást gyakorolnak egymásra. Ha az egyik ember képes egy másik ember tulajdonságait megváltoztatni, miért ne lenne képes rá egy körte. Nem kell nagy dolgokra gondolni, ha én minden hétvégén a cukrászdában akarok ülni, hétköznap meg mindig tésztát akarok vacsorára, akkor a jó eséllyel a feleségem velem együtt fog elhízni, vagyis fizikailag is hatást gyakoroltam rá. Ha én iszok mint a ló, és a feleségemet is hordom magammal a kocsmába, jó eséllyel ő is alkoholista lesz, és mindkettőnk mája előbb nőni, majd zsugorodni kezd. Egy nemes körte, ha jelet küld az alanynak hogy március 12.-e van, vegyél fel tápanyagokat, akkor azt a gyökér megteszi. Ha az egyik fajta azt mondja, most én kocsmába akarok menni, és az alany kocsmába viszi, akkor a többi fajta is megy vele. Ugyan így lehet mikor visszafelé áramoltat a nemes a gyökérnek. Hogy mit és milyen arányban, az nagyban befolyásolhatja a következő évi termést. De jó példa lehet erre, a fehér orgonába oltott bordó orgona, ami szépen lassan, évről évre fakul. Mondhatni alkalmazkodik. De ez persze csak teória.
 


  2015.09.17. 19:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

---
 
Mutsum van, az még teljesen zöld nálam. A körte elég sárga, nem lehet, hogy egy jól beérett Ilonka? A Bosc kobak a levélnyélhez közelítve nem keskenyedik el szerintem ennyire.
 


  2015.09.17. 19:23  Hozzászólás
  •   75   
Avatar

terra alapító
 
A Delicsesz alma gyakorlatilag Starking. A Gloster a Starking egy rügymutációja. Viszont ahogy én megfigyeltem, a Starking, főleg "ridegtartásban " sokkal kisebbeket terem, és ilyenkor még kemény lenne mint a beton. A Mutsuban nem vagyok biztos, de gyanítom hogy az. A körte meg biztos hogy Bosc. Tudnék mutatni a fámról képeket. Egész eltérő alakokat tud hozni valamiért. Volt egy az idén, amit ha megmutattam volna, azt mondtátok volna hogy Fétel. De hogy nem Vilmos, az biztos. Az Ilonkának ilyenkor már vége, a Boscra pont ráillik a félérett.
 


  2015.09.17. 19:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

---
 
Szerintem csak a kapukulcs talált :lol:
A Gloster, amíg volt nekem, egyöntetűen bordó színű volt, mindenféle cirmosság, csíkozás nélkül. Szerintem inkább Starking vagy Mollies delicious. A másik Golden szerintem. A körtében vagyok a legbizonytalanabb: Ilonkára tippelnék, nem tudom, hogy az érési időbe belefér-e még.
 


  2015.09.17. 19:08  Hozzászólás
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
A méret megtévesztő, és egyébként is műhyelkulcs :D
Sok vizet nem kaptak, így szerintem nagyobbak is lesznek még, ritkitva sem voltak, és szinte mindben van valami kukac, vagy hangya :D
A körte azért durva, mert ez volt a ,,tűzelhalás'' szerű, nagyon aprónak tűnt, aztán most hirtelen besárgult, az összes többi a fán még zöld. A törzsét meg kéne ,,javítani'', szerintem fűkaszával kapott egyet-kettőt pár éve... ha egy-két nap múlva is finom lesz, kap sebkezelőt. A felpuposodott, kemény kérget le lehet vágni, vagy próbáljam összekötni? Termett egy henger alakút is :D :lol:
Elég jók, illatra is, valamire emlékeztet a körte, csak nem tudom mire, de elég édes, még így féléretten is.

Az is fura, hogy sokkal fakóbban amik a fán vannak. A másik két almáról még talán nem tettem fel képet, az egyiket csúnyán elkapta valami, golflabda nagyságból termett kb. hatot, de úgy, hogy felét már csak a földön vettük észre, annyira nem volt nagy szám, de kb. az egyetlen fa, ami normálisan volt metszve :D


És egyébként ezek jó fajták? :D ízre egész jók, amik az elején potyogtak, azok mentek kompótba, vagy kaptak cukrot :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.17. 18:53  Hozzászólás  Válasz Jana11 (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   
Avatar

terra alapító
 
A kapukulcs stimmel! :P

A két alma is bejöhet még, bár a Delicsesz és a Gloster között nem nagy a különbség.
 


  2015.09.17. 18:49  Hozzászólás
  •   71   


---
 
Delicsesz alma/a forma és a cirkák alapján, Golden alma /szerintem a Mutsu nagyobb,szögletesebb, zöldebb, Vilmos körte az alak, csak a bronzos beütés zavar, nálam a Bosc nyakasabb, a nálam belső ajtó kulcsa....
 




  2015.09.17. 18:37  Hozzászólás
  •   69   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok, van tippetek, hogy ez a három fajta mi lehet? A piros egy öreg fáról van, a másik kettő fiatalokról.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.09.14. 19:53  Hozzászólás  Válasz Totya (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   


*
 
Túl korán nem érdemes,ha nem potyog kb egy hónap múlva,október első negyede.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 3 vendég

cron