Almák, almafélék, körték Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.03.24. 09:15  Hozzászólás
  •   519   
Avatar

---
 
Köszönöm mindenkinek. A gyümölcsfaiskola könyv meg is van, mégis átfutottam felette :roll:

Gergerg,
Most olvasom egy 2012-es írásod, ahol írod, hogy van nemes krasszán körtéd.
Érdekelne a te saját tapasztalatod is.

Vettem Aliette 80 WG szert, mivel kiderült a krasszán nagyon érzékeny a tűzelhalásra.
Érdemes ráfújni akkor is, ha virágozni biztos nem fog (nincs rajta virág rügy még)?
 




  2016.03.20. 21:33  Hozzászólás
  •   517   


*
 
Elméletileg holnap oltok ,kizárólag körtét és almát ,amennyi fajtát kaptam + a sajátok fejlesztése..elleszek velük.
 


  2016.03.20. 21:32  Hozzászólás  Válasz Vebber (509) hsz.-re     Olvasás  
  •   516   


*
 
Göndör Józsefné : Körte
Hrotkó Károly : Gyümölcsfaiskola
 




  2016.03.20. 21:24  Hozzászólás  Válasz Vebber (509) hsz.-re     Olvasás  
  •   514   


*
 
Kb tű a szénakazalban...de megpróbálok utánanézni...én arra sem emlékszem,hogy 5 perce mit mondtam,nemhogy valamikor... :-(
 


  2016.03.20. 19:36  Hozzászólás
  •   513   
Avatar

terra alapító
 
Mindig elfelejtem lefényképezni a kérdéses körtémet. Talán holnap, amióta nem jó a telefon mem.kártya olvasó része, nem is fényképezek, zenét sem hallgatok :?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2016.03.20. 17:54  Hozzászólás
  •   509   
Avatar

---
 
Atifoci!

Emléxem biztosan, tavaly írtad, és olvastam máshol is, hogy a BA 29 birs alany ellenálló az agrobaktériumos golyvával szemben.
Hol olvastál róla. Nem találom, de azt sem, én hol találkoztam vele.
Itt a keresőbe ütve a "BA 29"-et azt mondta:
"A következő szavak mellőzésre kerültek a keresési kifejezésből: ba 29" :roll:
 


  2016.03.20. 13:41  Hozzászólás  Válasz Totya (507) hsz.-re     Olvasás  
  •   508   


---
 
A Tisza mellett, tudok olyan vadkörte csoportosulásról, ami ártéren belül van. A legidősebbje, legalább 70-80 éves, volt mikor több mázsát gyűjtöttem róla, mint pálinka alapanyagot.
 


  2016.03.20. 13:11  Hozzászólás
  •   507   


---
 
sziasztok!

vadalma, vadkörte (akár más körte alma alanyok) hogy bírják a talajvizet?
Lenti részemen ástam egy 60cm mély gödröt egy fának, mire trágyát vittem, már állt a víz a gödör alján :)
Ez tavasszal szinte mindig így van.
 


  2016.03.19. 21:22  Hozzászólás
  •   506   


*
 
Ha valaki nem ismerné ezt az oldalt,annak ajánlom...van miből válogatni ;)

http://www.apfel.ch/frameset.aspx?section=hm2&strhm=produkte 
 




  2016.02.28. 18:29  Hozzászólás  Válasz suske76 (501) hsz.-re     Olvasás  
  •   504   


*
 
Ha megfelelően hajt akkor már augusztusban tudok küldeni róla szemzővesszőt...vagy jövő ilyenkor oltóvesszőt,
 




  2016.02.28. 07:30  Hozzászólás  Válasz Vebber (500) hsz.-re     Olvasás  
  •   502   


---
 
Nincs. A két fiatal (Clapp k., Ilonka) vadkörtén van, ha jól emlékszem (de majd megnézem, és ha nem, akkor megírom),
az egyetlen idősebb pedig gyökérnemes (valamikor tősarj volt, arról szaporítottam).
Ez az a bizonyos, aminél még nem tudom biztosra a fajtát.
De alakul... ;) Szerintem idén pontot teszek az ügyre.
A 'termelés' egy kissé erős fogalom. :H
 


  2016.02.28. 06:50  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (498) hsz.-re     Olvasás  
  •   501   


---
 
Köszi, remélem meg tudod kóstolni, kíváncsi vagyok az ízére állagára. Rákererestem a latin nevére és itt azt írják, hogy akár 6 centis is lehet meg hogy nem érzékeny a varasodásra :-) na majd kiderül.
http://www.ars-grin.gov/cor/cool/sorbo.html 
 


  2016.02.27. 21:50  Hozzászólás
  •   500   
Avatar

---
 
Jani!

Írtad a szilvásban, hogy homokon termeled a körtét. BA 29 birs alanyon nincs véletlenül fád?
Hogyan növekszik?
 




  2016.02.27. 20:29  Hozzászólás  Válasz suske76 (497) hsz.-re     Olvasás  
  •   498   


*
 
Kb ez :http://dmkert.hu/enciklopedia/gyumolcstermok/berkenye_korte_hibrid ...ebből kaptam tavaly vesszőt,két meglévő körtefámba oltottam...mondjuk a varasodásra nagyon érzékeny a levele...idén talán megmutatja magát ,nem nőtt erőteljesen.
 






  2016.02.24. 12:03  Hozzászólás  Válasz Jani71 (493) hsz.-re     Olvasás  
  •   495   


---
 
Konstantinápolyi típusnak tűnik. Természetesen lehet magonc is, de az előbbi fajtabélyegeit hordozza. Vékony, kesze-kusza gallyazat, kicsi-közepes bordás termés, jellemző csészelevél, ráadásul, nehezen hullik. Illik rá a leírás.
 


  2016.02.24. 08:55  Hozzászólás
  •   494   


---
 
Folytatás - ezúttal körte (régi, felhagyott gyümölcsösben, ill. udvaron):

Egyik fa
másik fa
első, második termése
harmadik fa
harmadik termésének alja
harmadik termése

Eléggé kövecsesnek láttam, főleg az első két fa termését. És hát ugye valószínűleg téli vagy ahhoz közeli lehet,
mert gondolom, másként nem lennének még mindig a fa alatt (egyik-másiknál talán még a fényképen is látszik).
Esetleg van valakinek tippje, hogy milyen fajták lehetnek?
A habitus miatt két külön fajtának gondolom.
 


  2016.02.24. 08:22  Hozzászólás
  •   493   


---
 
Tegnap fényképeztem az alábbiakat.
Most a kórtani dolgoktól eltekintve:
1. Ezek a birsek az aszály miatt ilyen aprók és a csészelevél azért ilyen hangsúlyos?
2. Fajtabélyeg lehet? Ha igen, van esetleg valakinek ötlete, hogy miféle (jellemzően kb. 4-6 centisek)?
3. Esetleg valami magonc?
1. 2. 3. 4.
 






  2016.02.21. 17:21  Hozzászólás
  •   490   


*
 
http://www.ringodaigaku.com/english/hin ... aiiti.html

Családi alma :super: ....nincs valakinek ferdeszemű ismeretsége vagy familiája :lol:
 


  2016.02.19. 10:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (488) hsz.-re     Olvasás  
  •   489   


---
 
Küldtem is egy üzenetet, nehogy megint elfelejtsem, azt a "valamit" :wave: :wave:
 


  2016.02.18. 21:49  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (487) hsz.-re     Olvasás  
  •   488   


*
 
...és vannak dolgok,amiről hasonlóan gondolkodunk...
 




  2016.02.18. 21:07  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (485) hsz.-re     Olvasás  
  •   486   


*
 
Arra gondolsz,hogy olyanra hívtam fel a figyelmedet,amire te akartad az enyémet ? :lol:
 




  2016.02.18. 09:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (481) hsz.-re     Olvasás  
  •   484   
Avatar

---
 
Szia Jani71!

"és nem akarsz zsákbamacskát játszani, meg éveket elvesztegetni a neveléssel, várakozással,
akkor szerény véleményem szerint jobban jársz az oltott fával."


Köszönöm a szakmai rálátásod, és leadtam az emilemet - mintha tudtam volna az okos ötleted! -, és akkor kivárom a soromat, amikor hívnak, hogy felvehetem a kis birsalmafát!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.02.17. 20:00  Hozzászólás  Válasz wogboy (480) hsz.-re     Olvasás  
  •   483   


---
 
teljesen vad gondolat, de van arra kertész centrum vagy hasonló? ha igen akkor ott tudnak felvilágosítást adni esetleg rendelésre hoznak neked
 


  2016.02.17. 16:06  Hozzászólás
  •   482   


---
 
Az Index körtés topicjába tettem be fényképet és filmet egy régi körtefáról. Kérlek, nézzetek rá és ha lehet, véleményezzétek!
Előre is köszönöm!
 


  2016.02.16. 11:43  Hozzászólás  Válasz wogboy (480) hsz.-re     Olvasás  
  •   481   


---
 
A fenti kérdésedre nem tudom a választ, de az utolsóval kapcsolatban úgy vélem, hogy ha fajtaazonosat szeretnél
és nem akarsz zsákbamacskát játszani, meg éveket elvesztegetni a neveléssel, várakozással,
akkor szerény véleményem szerint jobban jársz az oltott fával.
 


  2016.02.16. 10:00  Hozzászólás
  •   480   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Baxus, kész a birsalmának szánt gödör - tele komposztal -, és itt - Gold Coast - nem találok birsalmát! :-(

A déli részeken - Melbourne - lehet kapni, de az vajon, a mi éghajlatunkban - subtrópusi - is teremne?

Vajon, annak van elvethető magja? Mert, kész gyömölcsöt néha lehet kapni! Oltott fajta lenne jó?
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.02.16. 09:42  Hozzászólás
  •   479   


---
 
Sziasztok!
Tudna nekem valaki Leskováci oltóvesszőt küldeni?

STiszteletes!
Az általad bemutatott 9/1-es birs mennyire 'publikus'?
 




  2016.02.15. 17:03  Hozzászólás  Válasz Jani71 (474) hsz.-re     Olvasás  
  •   477   
Avatar

terra alapító
 
Ez remek ötlet. Nyugat-Mo, jó fekete, enyhén agyagos földben van. Nem néztem rá mostanság, de szerintem még alszik :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.15. 10:40  Hozzászólás  Válasz Jani71 (472) hsz.-re     Olvasás  
  •   476   


---
 
Legjobb lenne ha érésidőben tennél föl róla képeket és akkor hasonlítsuk össze. Az igaz a diel vajkörte csak később kezd el "szotyosodni"
 


  2016.02.14. 21:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (473) hsz.-re     Olvasás  
  •   474   


---
 
Mit szólnál hozzá, ha egyeztetnénk? Most megnéznénk a vesszőt, stb., ami most látható, aztán a további időszakokban a többit
(a virágról holnapután tudok mutatni képet). Minden stádiumban. Végül magát a gyümölcsöt.
Aztán az egyéb tulajdonságokról is értekezhetnénk majd (pl. érésidő, ellenállóság, habitus, egyebek - de csak akkor).
Merre is laksz? Milyen talajon van a fád?
 


  2016.02.14. 20:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (472) hsz.-re     Olvasás  
  •   473   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem sem ez lesz az, ami nekem van.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.14. 20:24  Hozzászólás  Válasz Alfi13 (469) hsz.-re     Olvasás  
  •   472   


---
 
Köszönöm a tippedet! Nagyjából stimmelne rá a leírás, csak az a baj, hogy amint írtam is, emlékeim szerint
az én körtém augusztusi, plusz a szakirodalom szerint jól bírja a szállítást, na, ez nálam a legkevésbé se igaz...
Amint megérett, már kezdi is a barnulást a belsejéből.
Egyébként már kezdtem örülni, hogy akkor talán mégis meglesz a neve (max. egy kis kérdőjellel utána),
de így sajnos tovább kell keresgélnem. :S
 




  2016.02.14. 20:15  Hozzászólás
  •   470   


*
 
Na még egy olvasnivaló /ma ilyen nosztalgia-hangulatom van / :http://www.foodandwine.hu/2012/04/06/ambrus-lajos-pomona-hungarica-1/...az összes részen érdemes végigmenni.
 


  2016.02.14. 20:07  Hozzászólás  Válasz Jani71 (454) hsz.-re     Olvasás  
  •   469   


---
 
Szerintem a neve Diel vajkörte. Nékem is van pont rá illik a leírásod.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 17 vendég