Ki mit tervez a jövőre nézve ?........ Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2015.12.03. 20:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (83) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   


---
 
Bővebben...ami biztos a körték Bosc-Abate-Conferenc-Vilmos ,mandulák Tétényi bőtermő-rekord-keményhéjú, a többit meglátom,hogy mit tudok szerezni birs-szilva-alma-kajszi vonalon.
 




  2015.12.03. 18:58  Hozzászólás
  •   82   


---
 
Miután az idén jelentős sikereket értem el a gyümölcstermesztésben így jövőre további fákat fogok telepíteni.
 


  2015.12.02. 20:53  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


*
 
Meglepetésemre a csehek nagyon szépen termelték ki a fákat,gyakorlatilag komplett gyökérzettel mindegyiket...korrektek voltak.
 


  2015.11.09. 21:01  Hozzászólás  Válasz Vebber (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   


---
 
Helló,

Nem tudok most kimenni, itthon rendeltem Bergevalt és Frissont helyette.
 






  2015.11.09. 17:52  Hozzászólás  Válasz andras (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   


---
 
Helló András,

Rendeltem Frissont, ha lesz pluszban mikor megyek érte, akkor kaphatsz egyet. Talán ki is tudom vinni december elején.
 


  2015.11.09. 17:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   


---
 
A rachell hálóval az a baj, hogy hamarabb megeszi a nap. Én inkább a madárhálót próbálom erőltetni, abból is a kék színűt.
 


  2015.11.09. 09:34  Hozzászólás
  •   74   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Nagyjából sikerültek az idényi terveim, sikerült beszereznem a Jojo-t, Kuresiá-t, Orengred-et és Hargrand-ot. A Harlaynal egy kicsit lejjebb hagytam, ha sikerül jó, ha nem... van most már elég. A Frisson azért még jól jönne.
A Cardinális (fagyérzékeny, állandóan visszafagynak az ágai) őszibarackomat szeretném kicserélni egy Early Red Havenre. Sajnos a Suncrest sem bírja nálam.
Almából a Jonagoreddel szeretném kiegészíteni a már létező fajtáimat.


Tervben van 40 m3 föld a kertnek (nagyon vizenyős, meg akarom emelni), van 10 szekér érett istálló trágyám és még hozatok vagy 10-t.

Hát ennyi, mert pénzügyileg lepukkantam.
 






  2015.11.07. 18:08  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   
Avatar

terra alapító
 
Ha van más táplálék is, akkor nem biztos, hogy a tiéd ízlik nekik a legjobban :D rashell-háló sosem árt, akkor biztos nem szoknak rá.
Nálunk azért a macskák rendezik őket, volt hogy napi egy darab, fej nélküli rigó mindig volt a kertben... a hülyék megennék, csak a kutya mindig elszedi tőlük, de annyi eszük nincs, hogy 30 méterrel hátrébb vigyék, ahová már a kutyák nem tudnak hátramenni :nahat:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.11.07. 12:16  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

---
 
3-4 évvel ezelőtt én is csak legyintettem, amikor a seregélyek és a rigók kártételéről olvastam. Azóta már saját bőrömön is megtapasztaltam, milyen bosszúságot tudnak okozni. Addig seregélyt még nem is láttam, feketerigóból sem volt sok, de nem bántottak semmit. Mostanra hirtelen elszaporodtak és mintha összebeszéltek volna, testvériesen zabálják a korai meggyemet, a földiepret, a szőlőt, a fügét és a kajszikba is belecsipkednek (termő cseresznyém nincs). Pedig már néhány bagoly is megjelent a környéken, de túlzottan nem zavarja őket.
 


  2015.11.07. 08:30  Hozzászólás  Válasz Lactarius (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   


---
 
Érdekes ez a rigó kérdés. Többen panaszkodtok, hogy rájárnak meggyre cseresznyére, szőlőre, stb. Nálunk is van egy csomó rigó, valahol itt fészkelhetnek. De még soha nem nyúltak hozzá a gyümölcshöz. Kíváncsi lennék, mi az a hatás, amiért bizonyos egyedei rászoknak.
A seregély már máskérdés, azzal nekem is vannak gondjaim.
 


  2015.11.07. 07:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   


---
 
5 gyökeres gojibogyót el lehet vinni tőlem is, ne is lássam.
A szomszédból kaptam vesszőket, mind meg is gyökerezett. Náluk már 2-2,5 méteres, virágzott rendesen, tán még egy - két szem is volt rajta, ennyiért ne foglalja a helyet. Láthatóan jól fejlődik náluk, inkább a fajtával lehet gond.
 


  2015.11.07. 07:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   


---
 
A piacon nálunk is többen vannak akik így kóstoltatják portékájukat. Áruházban inkább csak utóérő gyümölcsös érdemes vásárolni, kajszit, őszibarackot nagyon ki kell fogni, kajszival már inkább próbát sem tetszek. Ellenben a piacon sokszor lehet kapni csökkentett100 ft/kg-os áron őszibarackot, aminek annyi a hibája, hogy kicsit megnyomódott de teljesen érett lédús, zamatos. Néha még használat útmutatást is kell adni, hogy milyen állapotban kell a gyümölcsöt fogyasztani. A Clapp körtét nekem is csak 5 év után idén sikerült idén úgy leszedni, hogy szinte nem szottyósodott. Nyilván ezek a fajta gyümölcsök plusz odafigyelést igényelnek, de ha rákapnak a vevők a finomságra akkor megérheti.
 




  2015.11.06. 21:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   


---
 
A fürtös áfonyának csináltam magaságyást tőzeges földdel, rá mulcs, és igyekszem esővízzel locsolni...rögtön első évben termett, de a rigók is szeretik! Ezen felbuzdulva vettem most egy vadiúj fajtát, ami évente kétszer (!) terem, volt is rajta virág még októberben is.
 


  2015.11.06. 21:04  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

---
 
A jövő évi tervezésnél elfelejtettem mondani, hogy a goji bogyótól (nem fájdalmas és nem könnyes) búcsút veszek... (ha valaki esetleg mazochista, tél végéig szóljon, szívesen küldök vesszőt)
 


  2015.11.06. 20:51  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   
Avatar

---
 
Én a biztonság kedvéért tavaly havat lapátoltam rájuk... hogy azért, vagy sem, de túlélték (dermesztő hideg ugyan nem volt, de az idén is ezt fogom tenni)
 


  2015.11.06. 20:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   


---
 
Nm hajtottak ki,a java szerintem jó lesz :thumbup: ,de persze tavasszal majd látjuk. :shock:
 


  2015.11.06. 20:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   


*
 
Na ... hát ott azért nem bicskáznak :lol: Amikor tavasszal meglátom a fakó,mogyoró méretű spanyol kajszit a tuskóban...nekem nyílik ki a bicska ...a zsebemben.
 


  2015.11.06. 20:33  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   


*
 
Én nem szoktam, ha nem hajt ki akkor esélyes,hogy kibírja...ha meg kihajt ilyenkor / volt rá példa.../ akkor meg megette a rossebb...úgysem lehet megvédeni.
 


  2015.11.06. 20:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   


---
 
1év múlva már letudok csípni egy kis oltóágat a Jiro-ról, ha addig esetleg nem kapsz ;)
 






  2015.11.06. 19:07  Hozzászólás  Válasz Lactarius (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

---
 
Két itteni fórumtárstól van ígéretem kevés oltóvesszőre (a Roman kosh-ból és talán a Nikitából). Alföldi révén én is a biztonságra törekednék, s bár van már több oltott khakim, igazából egyik sem szuper fagytűrő. Jiro-t is szerettem volna, de lehet, hogy inkább a Rosseyanka lenne megfelelőbb (egy cudar tél után legyen legalább egy-két fa, ami remélhetőleg túlélő lesz).
Áfonyával egy ízben én is próbálkoztam: nem kis fáradsággal mindenféle savanyú dolgot összehordtam neki (balti tőzeg, forgács, ventillált kénpor), de kiültetés után rögtön megadta magát (igaz, elég forróság volt akkoriban). Érdemes lenne szerinted ismét próbálkoznom? (pár szemért nincs kedvem még egy ilyen tortúrához)
 


  2015.11.06. 17:51  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   


---
 
Hali,ti szoktátok a friss(szeptember eleji) alvó szemzéseket védeni a fagy ellen?Most szemeztem először gf-ekbe ,őszit,és nem tudom,hogy az esetleges hideg időjárás kárt okoz-e benne?
 


  2015.11.06. 11:58  Hozzászólás  Válasz Lactarius (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   


---
 
Ezek szerint akkor beindult a Jiro, örülök ;)
Tavasszal fogom én is kiültetni, reméljük bírni fogja, kb. hasonló a klíma felétek is ahogy az elmúlt télen/tavaszon mértem :)
Érdekes új fajtákat olvasni, amiket említettél meg a másik oldalon is említettek, csak nem lehet venni sehol ....legalábbis a megszokott helyeken.
De ha tudtok forrást, vagy oltóvesszőt írjatok mindenképp, jövőre már lesz megfelelő lótusz alanyom, megpróbálkozom én is vele, hátha kezdők szerencséje :thumbup:
 


  2015.11.06. 09:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   


---
 
Ezeket honnan szereznéd be? Jövő tavasszal tervezem kiültetni a Jiro-t, és ha nem fogja bírni a teleket, akkor térnék át a Nikitára, vagy még inkább a Gora Goverlára (esetleg Roman Kosh-ra), csak utóbbiakat nem lehet beszerezni.
Tavasszal ültetem ki az attistól beszerzett Prima 1216 paw-ot, ez nagyobb és remélem életképesebb lesz, mint a DM-től beszerzett, és semmire sem jutó oltvány. Ja és majd elfelejtettem, hogy a szeptemberi érési kajszimat is végre kiültetném a konténeres tartás helyett, ez még most novemberben esedékes. Jó lenne ezeken kívül még egy termetesebb, életképes örökzöld magnóliát (vagy egy lombhullató, de nagyon szép virágú Black Tulipot) ültetni, és tőzeges földbe további fürtös áfonyát, meg a két cserepes cserjés hortenziámat. A cserepes fügéim sorsa pedig attól függ, hogy a már kiültetett egyed átvészeli-e a telet. Aztán van még itt dísz-galagonya, mályva stb utcafrontra...
 


  2015.11.01. 18:37  Hozzászólás  Válasz suske76 (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   
Avatar

---
 
Tökéletesen igazad van abban, hogy a külleme alapján valószínűleg nem sokan vásárolnák a piacon vagy a boltban. Én is így lennék, de mivel van, ezért ilyen problémám nincs. Egyébként a Favrene körte is ebbe a kategóriába tartozik az inkább alma, mint körte formája miatt.
Nálunk a piacon van egy eladó, aki az őszibarack szezonjában bicskával a kézben megkóstoltatja a potenciális vevővel mondjuk a saját maga által termesztett Mariska őb-ot. Tudja, hogy az sokkal finomabb, mint a mások által árult, féléretten leszedett gyümölcs, ezért drágábban is árulja a többieknél, mert tudja, hogy úgy is megveszik. Ezt a módszert erősen tudnám ajánlani azoknak a fórumozóknak, akik netán piacon árulnak gyümölcsöt. A bicskás módszer finomított változata az áruházláncokban bevált kóstoló lehetne (persze csak akkor, ha tényleg igazán ízletesek azok a gyümölcsök) :D
 


  2015.11.01. 06:31  Hozzászólás
  •   50   


---
 
A Seress Olivér szerintem is nagyon finom, nem érzek semmi bántó fanyarságot, pont tökéletes. Igaz hogy ronda, de ellenálló és rendszeresen méretéhez képest bőven terem. Kis tételben ismerősöknek eladható lenne, ha megismernék az ízét. Az egyik nagyáruház szóróújságjában is hirdették (ha jól vettem ki a képről) 150 ft/kg áron. Mobilról hogy lehet jelezni hogy kinek a hozzászólására válaszolok?
 


  2015.10.30. 18:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
A sátorszerű fagyvédelmet tartom én is jónak. Akkora védőréteggel, ami alatt nem fagy a talaj a legnagyobb hidegben sem. Városi kertben kukoricakóró helyett a hungarocell is jó.
 


  2015.10.30. 08:50  Hozzászólás  Válasz baby-lon (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

---
 
Szia!

"Nem takarok semmit."

Én csak az asszonyt! :-D

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.10.29. 20:16  Hozzászólás  Válasz CAMROM (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

---
 
Az asimina fagytűréséről én kevesebbet hallottam: -25 és -30 fok között említették, de ez sem rossz. Nem is ennek a védelmét tartom aggályosnak, hanem a datolyaszilváét. Az általad leírt módszert viszont sokan nem alkalmazzák, mondván a fának nincs saját hője, tehát a körbetekeréssel nem lehet megvédeni a kemény fagytól. Hát...nem tudom, mi az igazság. Lehet, hogy használ egy kicsit, de a sátorszerű megoldás valószínűleg jobb, mert akkor a föld hője megvédheti a kis fát. Mindenesetre köszönöm :)
 


  2015.10.29. 19:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   


---
 
Helló,

Az asiminák állítólag bírják -35-ig, tapasztalatom még nincs, most raktam ki kettőt, de ezt mondta nekem Cívis50 tőle valók, neki van vagy 30 és nem takargatja.
A datolyaszilva az kényesebb, régen a selyemakácokat úgy védtem, hogy régi búzás zsákokat felszabtam kb 10 cm széles csikokra és összevartam, aztán egyszerűen körbetekertem a törzseket, nálam ez megvédte, ezt tervezem idén a datolyaszilvával is, de csak -10 alatt.
 




  2015.10.28. 22:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

---
 
Te is sík vidéken laksz, ahogy én is: takarod-e télire az asiminákat és a d.szilvákat?
Eddig nekem nem volt kiültetve egyik fajta sem, most viszont utóbbiból 4 db is - van bennem aggodalom, túlélik-e az első telüket. A takarásukat úgy képzelem el, hogy első körben felkupacolom a tövüket földdel (első védelmi vonal a túléléshez), majd kukoricaszárral sátorszerűen körbeveszem, arra pedig fóliát (ponyvát) rakok. Felétek - nagyvárosban lehet, hogy kicsivel kisebb macera is elég lehet.
 


  2015.10.28. 19:38  Hozzászólás  Válasz délkelet (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
Az asiminák oltványok, nc-1, wells, és mangó. A káki Nikita, a kivi Ken's red, megy a másik három mellé.
 


  2015.10.28. 18:33  Hozzászólás  Válasz baby-lon (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

---
 
Szia! Az asiminák magoncok voltak? Mikori ültetted ki ezeket? A dat. szilva és a minikivi milyen fajtájú?
Bocsi a kíváncsiságért! :oops:
 




  2015.10.28. 18:09  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   
Avatar

---
 
Azért nem olyan rossz a helyzet, ha az ember keres megfelelő fajtákat, akkor lehet találni, mind ppv-re, mind a fagyra.
Szilvánál egyre több a "Jo.." betűs fajta, és még lesznek is Hartmann profeszoréknak köszönhetően. Kajszival is foglalkoznak egyre többen, de régiek is vannak. A Cseh újdonság a Betinka egyre több felé elérhető, már szlovk iskolákban is van több helyen.
Ami viszont kemény az az áruk. Jövő héten -remélhetően végre- megérkezik az eddigi legdrágább fám, mire ide ér ~13e pénz/db lesz a vége. Ennyiből a környéken 10-12 fát adnak, és sokan inkább megveszik az "olcsót" mint egyszer beleinvesztáljanak.
 


  2015.10.27. 19:34  Hozzászólás  Válasz délkelet (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   


*
 
Idő se nagyon...de inkább az,hogy nem is törtem magam miatta ,hiszen van 3 termő fám...már azok is sokkal többet teremnek,mint a saját szükséglet /+ tesó / ,szakmai tudásom se nagyon van hozzá...oltóvesszőt gondolom tudnék szerezni :)
 


  2015.10.27. 19:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

---
 
"kivágni sajnálom,beoltani meg"... - vajon mi jön a három pont után? Nincs időm, nincs mivel - ezeket még el is hiszem, a nem tudom-ra gondolni sem merek :D Szóval melyik a három közül? Vagy esetleg egy negyedik?
 


  2015.10.27. 18:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


*
 
Jó lenne ha én is tudnék kákit oltani,az egyik fityeházi Rojom anno meghalt,de tőről kihajtott...hát csak hajt,hajtogat...kivágni sajnálom,beoltani meg...majd lesz vele vmi.A keményen is édes jó gondolat...
Nekem Ken's Red minikiwim volt, nem tudom miért purcant ki,de sajnáltam,mert finom volt...egyenlőre nem lesz rá keret,de nem mondtam le végleg a minikről.
 


  2015.10.27. 18:46  Hozzászólás  Válasz Vebber (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   


*
 
Hát...ez a tavaszi elfagyás elég problémás nálad...így tényleg nem egyszerű gyümölcsöt termeszteni.Nálam lekopogom ez igen ritkán jelent problémát...Persze az íz nálam is számít,az ellenállóság már viszonylagos...
 


  2015.10.26. 21:41  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

---
 
Nem csupán jövő évre, hosszú távon mindenképpen olyan fajtákat amik vírus ellenállók jó ízűek, és a tavaszi fagyok ne vigyék el. Érési idő, méret nem szempont.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 14 vendég