Ki mit tervez a jövőre nézve ?........ Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.10.26. 20:13  Hozzászólás
  •   34   
Avatar

---
 
Jövőre már inkább a az egzotikusabb fák kerülnek nálam előtérbe. Datolyaszilvából szeretnék fagytűrőbb fajtákat oltani (Roman kosh, Nikita), illetve keményen is édes fajtát (Jiro) (egyik-másik oltóvesszőre már van ígéretem). Asiminám egy van kiültetve, de még az is pici (60 cm körüli), de tavasszal kap majd társakat, viszont azok még kisebbek most. Jó lenne a feltehetően Jenny kivim átoltani, mert igencsak kis gyümölcsöt terem sok év után (kis diónyit). Viszont ez az átoltás lehet, hogy csak terv marad, mert az eddigi többszöri próbálkozásom az átoltásra teljesen eredménytelen volt.

A kis fiatal Benita körtémet szívem szerint átoltanám, de érdekes módon a két nagy gyermekemnek tetszett (fel nem tudom fogni, miért!). Szilvából szeretnék még Elenát és Topend pluszt, de ezeknek már csak az utcán jut hely.
 


  2015.10.26. 18:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

---
 
Nekem is a sor végén van, olyannyira, hogy nyár óta már nincs is. Nem is ettem, a sarjak irtása pedig kész büntetés volt mindig (a fűnyíróval nem tudtam volna hozzáférni)
 


  2015.10.26. 18:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   


*
 
Őszintén szólva én a mogyoróval nem nagyon akarok szöszölni...az nagyon a "sor végén van "..a sarjakat letolom fűnyíráskor...
 


  2015.10.26. 18:43  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

---
 
"a mogyoróst tovább írtom...néhányat megpróbálok fának átalakítani"- próbálj meg törökmogyorót szerezni és arra oltani bokormogyorót. Ebben az esetben állítólag nem lesznek sarjhajtások.
 


  2015.10.26. 18:37  Hozzászólás
  •   30   


*
 
Egyéb gyümis tervek :
- jó lenne ha a fiú kiwim végre megmaradna,mert addig normális termés nem várható...persze egy normálisabb álványt sem ártana fabrikálni.
- somból is jó lenne még 1-2 nemes..de egyenlőre drágállom...
-mivel a kákik már rendesen beindultak a régi,magos fajtámat tavasszal jól visszametszem,mert eléggé kikopaszodott a belseje és -mivel így kissé szétesett a fa- nem nagyon van tartása
-a mogyoróst tovább írtom...néhányat megpróbálok fának átalakítani
 


  2015.10.26. 18:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   


*
 
Igen...csak én nagyon feledékeny vagyok...
 








  2015.10.25. 10:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   


*
 
Hát akkor majd egy oltóvesszőért jelentkezek megfelelő időben :)
 


  2015.10.25. 10:52  Hozzászólás  Válasz baby-lon (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   


*
 
A különleges szilvát oltványként akarod vagy te oltanád ?...esetleg priviben mi lenne az.
 


  2015.10.24. 21:51  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Az én terveim egyszerűek. Kapunk ősmagyar szilvát, barackot, meg még ami jön, csak valahol bökni kell nekik egy-egy likat :lol:
Fajtára ezek ilyen árpádsávosak, ellenállnak meg teremnek, eldöntötték hogy nekem olyan kell, hát ásom a lyukakat :mrgreen: ami meg nem bírja, meg ahol találok egy-két üres placcot, oda meg majd valamit kiokoskodunk, kérdéses a meggy, egy-két alma-körte, meg a dió is vagy megmarad vagy nem...
Kéne még az első kertbe is egy-két gyümölcsfa, csak nincs hová, meg maximum sövény formában férne el.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.10.24. 20:36  Hozzászólás  Válasz délkelet (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   


---
 
Köszönöm a tippet! :)
van 4-5 alanyom, ha van kedvenc fajtátok ami nem fanyar és nem lesz szottyos írjátok bátran :thumbup:
jövő beni tervek.
Jövő héten szeretnék birset venni, fajtát még nem döntöttem el, Bereczki és konstantinápolyi között filózom, lehet mindkettő lesz.
Sajnos a helyem korlátozott, és gyorsan telik :(
 


  2015.10.24. 20:16  Hozzászólás  Válasz Totya (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

---
 
Serres Olivér jó lenne téli körtének. Február környékén a legjobb enni, de áthúzódhat márciusig is. Azt viszont már több helyütt is olvastam, hogy csak jó termőhelyen tud ízletes gyümölcsöt teremni (nálam nagyon kellemes fűszeres ízű). Igen görbe, esetlen a fa alakja, a gyümölcse sem valami szemrevaló, de az íz mégiscsak fontosabb :D
http://www.faiskola.hu/novenykatalogus/ ... liver.html
 


  2015.10.24. 19:14  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

---
 
Ismét jövök a Favrene körtémmel...az én ízlésem szerint a legfinomabbak közül való (még a Vilmosnál is finomabbnak találom picivel a diszkrétebb savtartalma miatt).
 


  2015.10.24. 18:48  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, érdekes volt olvasni.. Én ezeket tervezem:

- Szilva: President cseréje Empressre, és vadászok egy különlegességre...

- Kajszi: 2 új fajta, Kuresia, és egy reménybeli, tervezek egy Marchand sövényt Istharán, sok fajtával.

- Őszi: Egy Royalt tervezek.

- Cseresznye: Rita lesz szuperorsón.

- Körte és almafajtáimmal elégedett vagyok, és elég is.
 


  2015.10.24. 18:38  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


*
 
A kajsziknál is próbálkozok 2 sor erejéig az orsókoronával.Egyik sor tisztán Ishtara alanyon,a másik vegyes /Ishtara,Weiva,őszibarackmagonc /alanyon...ha beválik ,később a pótlásokat is így alakítanám.Néhány fa maradna nagyobbra,amiből egyszerre tudok eladni többet /lekvárfák.../.
Kipróbálom az Adesotot ill ha tudom szaporítani a Rubirát is majd alanynak...ill. az őszibarackmagoncot is használom továbbra is .
 


  2015.10.24. 18:34  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


*
 
A körtéknél is csak orsókoronát nevelek ,vadkörte alanyon is simán kivitelezhető ,birset nem nagyon használok ,van néhány Faroldom /40-es és 87-es / ,40-est tudok majd esetleg közbenoltásra használni...de csak ha megy ki fa,mert a körtékre szánt hely idén betelik.
 


  2015.10.24. 18:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   


*
 
..és végül az őszibarackok .
Itt kb eljutottam a gyűjtés végére.Amikor 7 éve fórumozni kezdtem nem gondoltam ,hogy ennyi fajtám lesz...menet közben még volt olyan elvetemült gondolatom,hogy elmegyek 100 fajtáig...ma már tudom ami van az is sok,de a tudat örömteli,hogy a 100- at jóval túl tudnám lépni,ha akarnám..és ha lenne értelme.Az idei szemzésekkel sztem lezártam a gyűjtést /max az idén sikerteleneket pótolnám,de abból sem mindegyiket /,új fa beszerzése nem aktuális,bár kapcsolt áruként 1-re van esély.
Úgy érzem tisztességes fajtasorom van,de az eladási macerák miatt célszerű itt is racionizálni a fajtamennyiséget és nincs olyan fajta ami annyi pluszt adna,hogy érdemes legyen törni magamat érte...a kevesebb néha több.A laposok nekem nem jöttek be ,3 fajtám van,de folyamatos az átszemzésük,max egy ág megtartása indokolt.
Kb ugyanez vonatkozik a nektarinokra is.Sok éve a kedvenceim közé tartoztak,mára inkább csak bosszúságot okoznak.Nehéz megmenteni őket,főleg a bogaraktól.Mivel nem ott lakok ahol a fák vannak,így az időhiány miatt nem tudom a gyümölcsöst úgy gondozni ahogy kellene,ezért a kényesebb fajtákat egyszerűen nincs értelme tovább erőltetni.
Gyakorlatilag rossz fajtám nincs...hogy melyikeket nem hagynám ki ? Meystar,gumibarackom /fajtanevet nem tudok.../Suncrest,Cresthaven,Maria Bianca,Spring Lady,Maria Marta...
a késeieket kellene csökkentenem,a Redhaven előttieket növelni...ez a jövő útja.A Royalokkal egyenlőre nincs szerencsém,a bogarak túlságosan szeretik...szépek,finomak,de nehéz megvédeni őket...még gondolkodok mi legyen velük.
Vannak olyanok amelyikek nem rosszak,de annyira nem jók,hogy teljes fa legyen belőlük /kései,korai de keveset terem,stb/,ezek kapják folyamatosan a társbérlőket ,pl : Calred,Manon,Padana,Fayette,Incrocio Pieri,Vistarich...stbés a már említett laposok és nektarinok.
Az ősziket is 95 %-ban orsóra nevelem,nekem tetszik ez a koronaforma és a sok fa-kevés hely probléma megoldásához kézenfekvő.Csak azokat hagyom ill. tervezem katlanra,amelyikből "nagyobb" mennyiséget tervezek .
A tőtáv az orsóknál 1 m 1,7 m között van...az 1 m-es tőtávú már alsó vázkar nélküli orsó lesz...ha sikerül...
Jellemzően magonc alanyt használok ,de van GF677-en,GXN15-ön,keserűmandulán, néhány db Ishtarán ill. szilvamagoncon.
Némi elmozdulás várható a GF felé,lehetőség szerint pótlásra majd ezt használom.
 


  2015.10.24. 18:01  Hozzászólás  Válasz Totya (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


*
 
Csak akkor,ha tudsz kb hűtőházi megoldást biztosítani...sztem.
 


  2015.10.24. 17:59  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


*
 
Akkor most az almák :

Jelen elgondolásom szerint /ami ugye nálam nem szentírás,de talán mégis mozdulok a racionális gondolkodás felé / ez lesz a jövő fő faja ,bár az igaz,hogy olcsóbb mint pl a barackok,de nem kell kapkodni az eladásával ,tovább tárolható,vmivel könnyebb a növényvédelme mint a csonthéjasoké.Így most az utolsó veteményes szakasz felszámolásával felszabaduló helyre egy sor alma kerül -140 cm tőtáv,orsó korona,M9 alany- ill. jövő ősztől a kimenő csonthéjasok ill.egyebek helyett is almát ültetek.
Itt is át kell alakítani a fajták arányát,mert 40-50 fajtával nem érdemes és nem is lehet eladásban gondolkodni.Főleg úgy,hogy jellemző az " egy fajta-egy fa "mennyiség .
A kiemelt fajták: Gala-klónok /az alapfajta nem szép/,Jonagold klónok /itt sem az alapfajtát célszerű ültetni /ill. a Goldenek.Ezeket jellemzően jól el tudom adni.Az újabb fajtáim közül perspektívikus lehet még a Kanzi , a Pinova és a Rubinola.
A családtagok ízlését figyelembe véve még tuti maradhat a Granny Smith, a Húsvéti rozmaring /ez a szakkönyvekkel szemben igenis finom,jellegzetes ízű alma...a jó íz kialakulásához hideghatás kell,ezt 1 azaz egy szakkönyv jegyezte meg /
A többi ? Menjünk végig a meglévő fajtáimon...:
Redwinter -talán a legsavanyúbb alma amitt ettem ,van rá egy "madaram" de erre nem lehet alapozni,részleges átoltása mindenképp indokolt
Mutsu- bőtermő,de alternál,keserűfoltosságra eléggé hajlamos és nagyrészt túlméreteskb 40 dkg az átlagsúly nálam,az íze...nem az esetem,de persze erre is vannak madarak...részleges átoltása évek óta folyamatos /eddig 9 fajtát kapott.../
Elstar -nagy csalódás,számomra értéktelen,folyamatos átoltás alatt
vmelyik Starking változat - kevés ideig tárolható,keserűfoltosságra erősen hajlamos...és nem is ezt akartam /az érdiek átvertek.../,átoltása indokolt,folyamatos
Freedom -hálás fajta ...lehetne,rengeteget bír teremni,ellenálló,de ízben kicsit halvány-bár még nem rossz- viszont nem elég lédús,rágós...ja igen én minden fajtánál a saját tapasztalataimat írom le,másnál,máshol ez természetesen más is lehet.
Florina -ezt ki akartam vágni,mert 17 év alatt alig termett,na jó ,az én hibám volt...így maradhat,de az íze azért nekem nem a legjobb és némi keserűfoltosság itt is van...szóval részleges átoltása indokolt és már tart
Arlet -nem szép,seízű...ezt kivágtam,de hátha vkinek ízlik alapon egy ágrésznyi darabot kapott másik fában...
Julyred-nyári alma...szép,de nem tarós,sok a konkurenciája,csak a z asszony eszi...teljes fa pazarlás belőle,az első emelet felett átoltottam Tentationra /elméletileg.../
Téli banánalma- a régi fajták tisztelete miatt van,de teljes fa nem indokolt belőle,részleges átoltása megkezdődött...
Rubens-egyenlőre még nem igazolta külföldi jóhírét,egyenlőre maradhat,de kap társbérlőt...
Jonica -sztem ez nam az /oltóvesszőként kaptam /,savanyú,Jonathanos...részleges átoltása jövőre kezdődik
Red Fuji -egy fám van,nem rossz,a Grannyhoz hasonlóan későn kell szedni...hátránya,hogy rágós a héja ,maradhat,egy társbérlőt kapott /többet nem /
Red Rome van Well -még nem kostoltam,félfa van belőle,másik fele Jonagored ,várhatóan így is marad
Elise -kicsit ez is csalódás,de ki nem vágom,részlegesen átoltom őket /3 db van/
Sampion - Jonagoldhoz hasonít,amennyi van annyi maradhat is
...a többiből nagyrészt nincs egész fa,csak vmibe beleoltottam,ezek közül csak a Simonffy piros és a Téli magyar kálvil hozott kostolót...ezekből ennyi elég is ,a többi még nem ,ezek : Redlovék,Topaz,Braeburn,Melodie,Selena,Ontario /ja ez már termett ,nem ízlett../Mantet,DelbardJubilee,Signe Tillisch,Hausmütterchen ,Baya-Marisa,Freiherr von Hallberg,Tentation,Fertődi téli,Chieftain,Vanda,Santana,Heliodor.

Az almákat kizárólag orsóformára alakítom,lehetőleg M9 alanyon.Idén tervezek pár Gala és Jonagold klónt és 1-1 Jeromine és Ariwa fajta beszerzését.
Ha sikerül felvenni a kapcsolatot az Újfehértói kutatóval próbálok tőlük oltóvesszőt kérni ,de ezeket csak 1-2 gyűjtőfába raknám ,tisztelet a múlt fajtáinak.
A jövőben még szeretnék -egyedül az almákból -kintről fajtákat beszerezni,ha lesz rá lehetőség /pl Modi,Crimson Crisp,Honeycrisp ,Royal beaut,Fuji -Aztec Zhen,Gold Chief,a Sweet Resistant -sorozat tagjaistb /
néhány itt : http://multidata.multiwire.net/upload/C ... emb_05.pdf /
 


  2015.10.24. 17:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   


---
 
Jobban ízlik a családnak a körte mint az alma, így olyan fajtákat szeretnék, amiket akár már most is lehet fogyasztani, és még majd november és decemberben is :)
ha létezik ilyen :D
Bosc-ból majd ültetek több fát, akkor ez még kitartana pár hétig.
 


  2015.10.24. 17:17  Hozzászólás  Válasz Totya (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


*
 
Olyan télire gondolsz ,amit januárban is még enni lehet ? Olyant nem tudok...a jó fajták ha nem tudod hűtőházi körülmények közt tárolni addigra beérnek..

A Társulati esperes nagyon nem bírja a szárazságot és a tűző napot ,jellemző a napégés is.Én az elmúlt 10 évben egyszer tudtam normális termést szedni róla /akkor tényleg finom,lédús volt /...de akkor egész nyáron szinte esett...
 


  2015.10.24. 16:34  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
Társulati esperessel mi a baj?
A nem rég kérdezett körtét, amely talán pap körte lehetett, hát megettük, de nagyon fanyar volt...nem oltunk :(
Milyen téli körtéket tudnál ajánlani?
Bosc és Vilmos nálunk is a család kedvencei :thumbup:
 


  2015.10.24. 09:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


*
 
Hozzáteszem,hogy az igazi téli fajtákat fanyar háttérízük miatt nemigen szeretem ,így azokat sem érdemes nagyon tartani.
 


  2015.10.24. 09:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


*
 
Akkor a körték: az bebizonyosodott ,hogy az elmúlt évek nyarai nem tettek jót több körtének sem.A nyári nagyon száraz,nagyon forró időszakokat sok fajta nem tolerálja.Víz az kell...aztán a vásárlói igények...eszerint gyakorlatilag a Bosc és a Packhams eladható ,esetleg a Vilmos és a Fétel /bár ez utóbbi sztem a leggyengébb ízű a 4 közül.../...legalább is azok közül amiket eddig kóstolni tudtam.Remélhetőleg a Carmen is ide fog tartozni ,bár érésidejében konkurencia a barackok...Persze van néhány finom körte,de különböző okokból nem piacos..pl az Erdei vajkörte ízletes,de hamar puhul /a Clappnál vmivel tovább bírja /,a Dicolor sztem a legfinomabb fajta ,szép is lenne,de kicsi.
Itt nagyon sok fajta van,amit még nem kóstolhattam,de jó néhány olyan is van ami megbukott /részben v.egészben /:
Társulati esperes -nem lenne rossz fajta,de nem idevaló ...átoltása folyamatban
Concorde /már ha valóban az/ : már zölden bepuhul a belseje...csalódás ,sajnos anno elég sokat oltottam belőle,az összes átoltás alatt van
Eldorado -a Pachamshoz hasonló állag,íz..időnként némi Technokolos beütéssel,heterogén formákkal...részleges átoltása indokolt
Clapp -számomra értéktelen,alig terem,hamar szotyósodik...átoltása folyamatban.
Arabitka -miért is ültettem ???...átoltása folyamatban
Benita- nagy csalódás,teljesen értéktelen, még a másik japánkörtém színvonalát sem éri el...átoltása indokolt és folyamatos
Radana -ezzel átvertek a szlovákok,vmi ismeretlen őszi-téli körte lett helyette...részlegesen átoltom
Kornélia -sokkal gyengébb,mint a vele egy időben érő Mirandino rosso ,kár rá a helyet pazarolni..átoltása folyamatban
Aromata Bistrita -egyik nap még kemény,másik nap szotyós...nem az igazi,részleges átoltása folyamatos

Van sok amit még nem kostoltam,de ennek ellenére részlegesen átoltottam/oltom a perspektívikus fajtákra...kicsit asszem sok körtt ültettem,eladni kicsit macerás...ennek némileg ellentmond,hogy most várok 5 cseh fajtát , oltványknt ültetve ezek lesznek az utolsók,inkább az átoltásokra fókuszálok ill. elképzelhető néhány szanálása is .
 


  2015.10.24. 09:36  Hozzászólás  Válasz Rigel (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


*
 
Hát jelenlegi állapotában már nem lenne érdemes..leágaztam...már csak a törzs várja a Stihlt...persze azért 2 még van belőle.
 


  2015.10.23. 19:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


*
 
Köszi, hogy megosztottad velünk, jó volt olvasni. :thumbup:

Az Érdi Jubileumot sajnálom, ha teleportálni lehetne valahogy, szívesen elfogadnám. Persze helyem már nincs :lol:

Várom az alma, körte projektedet.
 


  2015.10.23. 17:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


*
 
Az alma ,körte és őszibarack változások leírásához több idő kell,mivel ezekből nagyon sok fajta van-egyenlőre...így itt nagyobb változások várhatóak...
 


  2015.10.23. 17:23  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   


*
 
Kajszik : itt a fitoplazmával /ps-sel,stb-vel / felváltva szanálok..csak kár hogy míg én tudatosan a betegségek válogatás nélkül...Néhányat itt is átszemzek...a Barbora bár jó ízű lenne vmiért nem nagyon akar teremni ,2 éve folyamatosan szemzem át ,a Ceglédi bíbor bár szép és méretes,jellegtelen ízű...szintén kapja a társbérlőket.A Bayoto /Flavorcot/-val sztem átvertek,amit kaptam értéktelen /számomra...inkább nagytermelői fajta/...nagy ,kemény,nem leves,éretten is savanyú...lecsó...2 éve folyamatosan szemzem át,ebből egy ág se maradjon.A Far-okból nem akarok teljes fákat ,felesben átszemzem korai fajtákra,elsősorban Sweet Redre...ez tetszik a legjobban.A Kiotokból kicsit többet szemeztem anno,mint kellett volna...2-3 bizos kap társbérlőt , szintén a Sweet Red az esélyes. A sok fiatal még kap esélyt a bizonyításra,de 1-2 kiemelt fajta részarányát mindenképpen növelem,hogy az eladáshoz legyen elegendő mennyiség és ne aprózodjak el nagyon...
Itt az idei szemzésekből -ha sikerülnek-még lehetnek pótlások ,de újabb szemzéseket nem tervezek /legalább is alanyba nem.../ill. egy fajta vásárlására van még némi esély .
 


  2015.10.23. 17:10  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


*
 
Jöjjön a legkiakasztóbb faj,a szilva.Na itt lesz szanálás mert kb elegem lett belőlük.A C.lepotica megy,értéktelen fajta...amúgy is vírusos,de az íze is a leggyengébb az összes közül /csak a beleoltott AÍlthant sajnálom...megpróbálom másba átoltani /.A Rana még kap egy évet,de csak a benne lévő Empress és Sermina miatt...igaz ez utóbbi még nem termett....most már nem ártana.A Rana vmivel jobb mint a Lepotica ,de ez még vírusosabb...A németek sem nyerték el a tetszésemet.Nagytermelőknek való fajták...kemények,mozgathatóak,de ez ízük ...kicsit kevés.A haganta csalódás...nem vágom ki,de csonkolom és megpróbálom átoltani/szemezni.A Tophit sem nagy szám...kb mint a Hagantával.A presenta és az Elena maradhat...egyenlőre...de próbálok beléjük mást / Empresst /oltani...a Tegera is maradhat egyenlőre,de szintén kap társbérlőt.
..ezzel együtt úgy gondolom 5 év múlva csak max 2-3 szilvafám lesz...nem éri meg többet tartani...
..ja a japánszilvák még fiatalok...kapnak esélyt...
A kerti Jojo és Jofela maradhat,remélem legalább a vírusellenállóságukat igazolják...
 


  2015.10.23. 17:02  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


*
 
Kezdjük hátulról ,mondjuk a meggyel és a cserkóval.
Sajnos a meggyel oda jutottam,hogy egészséges fákat vág/at/ok ki.Az ok egyszerű: eladni csak az abszolút kukacmentes gyümit lehetne,ezt viszont nem tudom tutira biztosítani.Így jön a darabszám csökkentés.Első lépésben 3 megy ki /1-1 Meteor,É.bőtermő,É.jubileum /.Így is marad 8 /valszeg ezekből is megy még ki./A meglévőkbe viszont rakok új fajtákat /idén 2-t /így egyszerre nem lesz annyi,ill. meglátom mit tudnak az újak.
Cserkók : itt 1-el csökken a létszám,az egyik évek óta vegetáló Germersdorfi /a fiatalabb/ megy ki .Nem is pótolom,mert így is marad 6,ebből a Rita ,Sweethart és a Sunburst fiatal,a Linda és a Katalin marad,a másik Germs meg ameddig terem maradhat.de azon is rajt a kereszt.Bővítés kizárva ,a 2 éve megkezdett rászemzéseket viszont folytatom jövőre a Ritán lesz a sor ,abból sem kell egész fa.Rászemzéssel van már Alex ,Carmen ,Kavics és Sándor.
 


  2015.10.23. 16:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Hát terv az van bőven. Az első terv, hogy valahogy egyenesbe hozom az eddigi mulasztásaimat. Aztán nem ártana újra telepíteni a málnát, vagy kitalálni hogy mi legyen a helyén.
 


  2015.10.23. 16:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


*
 
Azért nyitottam ezt a topicot,hogy ne kelljen minden fajtáról külön-külön helyre írnom a jövőbeni terveimet...
 


  2015.10.23. 16:51  Hozzászólás
  •   0   


*
 
Hogy ne csak magamban gondolkodjak...
Ragadozo írta:Bocsi, hogy "ellopom" a "0". hozzászólásodat, ezért csak halkan jegyzem meg! :) A hozzászólások fejlécében található két ikon: ---> Kép
Használata a következő:
  • Link mentése a Kertészeti naplómba:
      Amennyiben a saját magunk, vagy mások által írt hozzászólás szeretnénk elmenteni a saját kertészeti naplónkba, mondjuk a tartalma miatt, akkor az 1. pont által jelzett ikonra klikkeljünk.
      Kapunk egy új ablakot, amibe röviden beírhatjuk, hogy miért is mentjük el azt a hozzászólást, így a későbbiekben könnyebb megtalálni.
      Ha beírtuk a szöveget, csak küldjük el, és vissza kerülünk a témába. A hozzászólás linkje pedig az általunk írt "címmel" bekerül a kertészeti naplónkba.
      A napló elérhető bárhonnan a fórumon, csak a nevedre kell klikkelni. A naplóba csak klikkelünk az adott linkre, és már a témában is vagyunk az adott hozzászólásnál.
  • Hozzászólás mentése a Kertészeti naplómba:
      Ha a 2. pont által jelzett ikonra klikkelünk, a hozzászólás teljes tartalmát le tudjuk menteni a kertészeti naplónkba, de csak a saját hozzászólásunkét! Semmi mást nem kell csinálni, csak klikkelni az ikonra, a háttérben mentésre kerül a hozzászólás.
      Lehetséges, de nem javaslom a nagyon hosszú hozzászólások mentését, az ilyen esetekben is inkább az 1. pont által jelzett ikont használjuk.
Érdemes kipróbálni, főleg, ha majd többen kedvet kapnak az ide írogatásra, és akkor már nehezebb lesz kikeresni a fontosabb írásokat.
Jelzem, ezt a módszert a fórum teljes területén, bármelyik témában, bármelyik hozzászólásnál lehet alkalmazni.
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron